Dievča vo vlaku

Dievča vo vlaku https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262130/bmid_dievca-vo-vlaku-262130.jpg 4 9370 2275

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Slovart (SK)

The Girl on the Train , 2015

onik6141
12.01.2022

Výborná kniha, četla se sama. Příběh byl napínavý až do konce. Určitě si přečtu další knihy od této autorky.

Sahti
10.01.2022 5 z 5

Skvěle napsáno, četlo se samo. Autorka, od které si ráda přečtu další knihy.

Tereza137
08.01.2022 3 z 5

Bohužel mě kniha moc nechytla, nevím, čím to bylo. Námět byl fajn, postavy celkem též, hlavní hrdinka celkem naivní... Prostě takový dobrý průměr, číst se to dalo, ale znovu už bych do toho nešla.

Karoley
07.01.2022 5 z 5

Dívka ve vlaku. Co viděla?

Povedený koncept vypravěčky alkoholičky - výpadky paměti, střípky vzpomínek a nejistota, zdali vůbec může své paměti důvěřovat.. Super! Mně se to líbilo moc.

SandraJurcakova
06.01.2022 1 z 5

Mám z knihy velice smíšené pocity. Bestseller to sice je, ale mě neoslovil.

iva1154
03.01.2022 3 z 5

Velmi zajímavá kniha, která vás vtáhne do děje.

zaz
29.12.2021 5 z 5

Smutné, ale i tak doporučuji, umím si představit, že bych četla i podruhé.

Antaki_Thorin
22.12.2021 4 z 5

Vyslechnuto jako audiokniha a zpracování bylo skutečně úžasné.
Děj mě bavil. Určitě bych doporučila.

annes
10.12.2021 3 z 5

Film jsme neviděla, ale kniha byla řekněme zajímavá, hlavně díky formě. Velmi neobvykle zpracovaná trojice žen, každá se svými problémy a povahami.

IvetaZ
10.12.2021 4 z 5

Souhlasím, že má příběh své mouchy, ale na to, že je to bestseller, mi to překvapivě sedlo. Celkový nápad o ..šmírování" cizích lidí mě chytil a stránky ubíhaly fakt extra rychle.

Kubajzz
30.11.2021 4 z 5

Dřív než jsem se dostal ke knížce, viděl jsem film Dívka ve vlaku a musím říct, že knížka ho dalece předčila. Za mě super thriller. Doporučuji

Elen.aja
30.11.2021 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem,jak jen to se třemi malými dětmi šlo. Za mě tedy skvělá zápletka a i když někdy trochu matoucí, skrz cestování kapitol v čase, velmi dobře popsané myšlenkové pochody hlavních hrdinek díky ich formě.

Pavouček2
24.11.2021 4 z 5

Nečteno, ale poslechnuto jako audiokniha a tím dávám o hvězdičku víc :-) Petra Špalková, Tereza Bebarová a Lucie Pernetová: skvělej poslech, tudíž skvělej zážitek. Navíc zápletka nebyla překombinovaná, tudíž reálná.

Péťa86
23.11.2021 4 z 5

Za mě super knížka, dávám o hvězdičku méně, protože jsem se musela pořád vracet v datech. To že každá kapitola je o jiné ženě je v pohodě, to mi nevadilo, ale byly tam přehozené i dny. Ve výsledku smysl to dávalo, ale já v tom měla trošku chaoz. Ale jinak zápletka za mě excelentní... Doporučuji!

rikiki
21.11.2021 5 z 5

Skvělá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout natolik, že se mě přítel přišel v 6 večer ptát, zda mu dneska upeču ty slané šneky, které jsem mu ráno slíbila :D od této autorky jsem četla ještě knihu Do vody a ta byla taky skvělá. Thrillery nejsou žánr, který bych vyhledávala, ale tato autorka umí psát opravdu čtivě. Těším se na 3. knížku, která od ní v Česku vyšla a asi si vezmu tak dva dny volna, abych si ji mohla v klidu přečíst :)
Pokud ještě nevíte, co k Vánocům, tak tohle je dobrá volba.

dohnálci
20.11.2021 1 z 5

Tak toto byla nejhorší kniha co jsem dosud četla. První polovinu knihy stojíte kdesi uprostřed cesty na trati a nic se neděje kromě absurdní až úmorné hořekování alkoholičky, která by dle mého soudu po více jak dvouletém pití uvažovala a chovala se zcela jinak. Pak se to konečně rozjede, ale ten courák vás vůbec nebaví. Každý ví kdo je ten vrah jen čekáte až vám autorka v nereálném závěru sdělí proč.
Nesedělo mi ani skákání mezi postavami, už jen protože všechny byly prostě "přitažené za vlasy" a božínku jak se nám hezky tyto nesympatické aktérky náhodou sešli v jedné ulici. Po světě běhá spousta lidí se svými trablemi, ale jejich kumulace na tuto knihu byla až moc.

MocPísmenek
12.11.2021 3 z 5

Vím, že tuhle knížku mnozí chválí, a proto jsem po ní sáhla, ale úplně nevím... Rozhodně měla svá dobrá místa a samozřejmě mě zajímalo celé tajemství, ale něco tomu chybělo.

ErčaV.
05.11.2021 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře, děj byl napínavý a perfektně se prolinalo vyprávění osob. Teď můžu mrknout na film.

Timkim
30.10.2021 2 z 5

Slabší průměr, asi jsem již přivykl kvalitnějším dílům, kvalitnějších autorů.
Navíc mě postavy neskutečně iritovaly. Rachel- alkoholička a blbka, která se neustále za něco omlouvá, Megan-znudena panička, blbka a kurvicka a Anna - submisivní blbka všech blbek, stále všude vidící bubaky.
Dej lehce předvídatelný, žádné zápletky, minimalni gradace děje a vyvrcholení knihy stylem " tak jo, já to teda řeknu" . Myslím si, že tato kniha měla větší reklamu než je její hodnota.

InesRodriguez
28.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Parádní příklad psychopatického narcise (vrah).