Diana: Její nový život

Diana: Její nový život https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40503/diana-jeji-novy-zivo-40503.jpg 3 29 6

Pokračování knihy Diana: Její pravdivý příběh. S pomocí několika nejbližších přátel a rádců z Walesu mohl Andrew Morton, autor knihy Diana: Její pravdivý příběh, opět nahlednout za drapérie oficiální královské propagandy a vylíčit, jak se Diana, jež se stala princeznou dříve, než dosáhla dospělosti, nyní učí být paní vlastího osudu, a nikoli jen palácovou loutkou. Morton odhaluje spory a intriky, které stály v pozadí rozluky s Charlesem, a tlumočí Dianiny osobní názory na odchod z veřejného života, na možnost nového manželství, na muže, které v životě potkala, i na výchovu prince Williama pro jeho budoucí královskou úlohu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Columbus (ČR)

Diana: Her New Life , 1994

1v8na
24.10.2021 3 z 5

Za mě propadák - očekávala jsem čtivý životopisný román a místo toho se mi dostala kniha, která mi cpala psychologické posudky a názory samotného autora a právnické věci okolo rozvodu. Zklamalo mně to.

maryzka
26.04.2021 odpad!

Kdybych nevěděla, že tento autor je spisovatel, tak by mě napadl, že je nedostudovaný právník. Dost se tam zabýval jak Dianou- jako psycholog, tak i právnickými aspekty kolem rozvodu.

Marekh
23.08.2020 5 z 5

Vzpomínám si, že když jsme byli na dovolené v Horní Lomné, tak jsme se v televizi dozvěděli o princezně Dianě, která zemřela tragickou nehodou. Bylo nám jí líto, protože měla dobré srdce, byla lidská a pomáhala lidem. Po nějakém čase jsem si přečetl tuto knihu. Myslím si, že jsem viděl také nějaký životopisný film.

4444913
02.04.2019 odpad!

Morton.To stačí.Někdy je osobní kontakt s předmětem díla na škodu kvalitě díla.Ovšem ku prospěchu peněžence autora.

Lili2
14.09.2016

Souhlasím s níže napsanou recenzí. Něco jsem se dozvěděla, ale čtivé to nebylo. Kdyby ten příběh o ní byl alespoň chronologicky uspořádán, popř. měl osnovu, ale to tihle Angličani zřejmě neumějí nebo jsou už tak přeinformovaní, že se v tom sami ztrácí.

D.-e.-e.-
03.02.2013 odpad!

Stejně jako u prvního dílu nemohu popřít, že jsem díky knize získala nějaké informace. Mám ale zato, že je špatně napsaná nebo se nezdařil její překlad, popřípadě obojí. Strohý až chudý jazyk a novinářský styl mi vůbec nevyhovoval. Nevyvolával ve mě ani ty nejmenší emoce, které od tak silného příběhu, jakým Dianin bezpochyby je, podvědomě očekávate. Čím hlouběji knihu prožívám, tím ji považuji za zdařilejší. Zde se žádné pocity nedostavily, což je, myslím, obrovská škoda.