Diagnóza: rodina - Všade je niečo. V tejto rodine je všetko!

Diagnóza: rodina - Všade je niečo. V tejto rodine je všetko! https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137098/diagnoza-rodina-vsade-je-nieco-v-tejto-rodine-je-vsetko-137098.jpg 3 32 11

Irma má problém. Presnejšie povedané, myslí si, že má problém - v živote jej otca v dôchodkovom veku sa objaví milenka. Príliš mladá milenka a navyše zo "Sovietskeho zväzu", a to sú len prvé dve skutočnosti, ktoré Irme na tomto prazvláštnom vzťahu nesedia. S detektívnym nasadením sa pustí do pátrania po pôvode "matriošky" Maše, vytrvalo sleduje, s kým sa stýka, a pokúša sa prísť na to, prečo si zo všetkých starnúcich mužov na svete vybrala práve jej otca. Pomôcť jej nemôže ani mama dlhodobo žijúca na Tahiti, ani láskavá babinka, ba napokon ani jej priateľ Filip, povolaním lekár. Ten vie však stanoviť Irminu diagnózu - rodina. Vtipný "rodinný" príbeh s takmer kriminálnou zápletkou a nečakanou pointou. ... celý text

vercas945
25.07.2023 4 z 5

Zhruba ve třetině jsem si říkala, že další knihu od autorky už rozhodně číst nebudu. Kolem poloviny jsem se ale začala docela bavit a za závěrečnou větu přidávám ještě hvězdu navíc. Ano, hlavní hrdinka je trochu šílená a nechová se vždycky sympaticky, ale v knize mě zaujaly i třeba popisy některých míst a trochu mě u čtení mrzelo, že neznám Bratislavu (asi tip na výlet :-D ).

JancaMia
30.10.2022 2 z 5

Nález v knihobudce, nenadchlo neurazilo .

Jana283
08.09.2017 odpad!

To přesahuje moje intelektuální schopnosti

chandel
11.04.2017 2 z 5

Tohle mě bohužel opravdu nebavilo. Jednu hvězdičku za celkový děj, a druhou za autorčinu vtipnost. U knížky jsem se někdy opravdu zasmála, ale musím říct, že míň je někdy víc... Místy mi kniha přišla jak fejeton 15leté holky na střední škole. Škoda.

1alena1
29.01.2016 3 z 5

Knížka se mi místy moc líbila, ale místy mě nudila, takové nahoru dolů, závěr pro mě překvapivý - nečekaný. Nerada bych mladé spisovatelce ublížila, myslím, že je šikovná a určitě si od ní ještě něco přečtu.

Ms.Iris
26.09.2014 1 z 5

Mňa to taaaak nebavilo...

4xab
15.11.2013 5 z 5

A mne se moc libila. I kdyz bylo tezke odpoutat se od vizualizace zminovaneho otce, protoze stale jsem myslela na Milana Lasicu, autorcina otce.
Myslim si, ze dost trefne popisuje myslenkove pochody spousty holek, ktere ale o tom nahlas nemluvi. Dobre psana knizka, prectu si od ni urcite dalsi vece.

petra106
08.10.2013 3 z 5

Než se hlavní hrdinka s přítelem rozjela hledat profesora, viděla jsem to skoro na pět hvězdiček. Ale potom to bylo zbytečně natahované a bez šťávy, škoda. Také její "živnost" nepůsobí důvěryhodně.

Niki
12.06.2013 2 z 5

Velmi složité čtení, četla jsem ji celkem dlouho a to už jsem od ní četla jednu knihu a ta se mi četla dobře. Příběh mi také nevyhovoval, moc mě nezajímal vztah otce s Mašou, raději bych si přečetla více o Irmě a jejím novém příteli.

kika 13
21.04.2013 1 z 5

Román je obsahově velmi slabý,ale dočetla jsem ho.Hlavní hrdinka se místy opravdu chová jako blázen.

danuska
02.12.2012 3 z 5

Kniha ako celok nie je zla, ale keby tam neboli vselijake opisy, tak by bola sviznejsia a zaujimavejsia. Je zbytocne natiahnuta na vyse 300 stran.

Kniha Diagnóza: rodina - Všade je niečo. V tejto rodine je všetko! je v