Krvavé Impérium

Krvavé Impérium https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388142/bmid_diabolik-krvave-imperium-jG0-388142.jpg 3 118 31

Diabolik série

< 2. díl

Nový Imperátor Tyrus usedl na trůn a s Nemesis po boku chystá velké změny. Chce z Impéria vybudovat místo, ve kterém se bude bytostem jako Nemesis projevovat úcta a uznání. Vědecké poznání a informace budou pro všechny, ne jen pro elitu. Nikdo nebude muset intrikovat a bát se o život. Galaktická šlechta se však nehodlá vzdát starých pořádků. Rozehrává nemilosrdnou hru plnou intrik a lží. Tyruse čeká těžký boj, při kterém se ho Nemesis chystá chránit. Jenže ona už není strojem na zabíjení. Probudily se v ní city a emoce, a je třeba, aby to dokázala celému světu. Pokud se jí to nepodaří, ztratí mnohem víc, než jen trůn. Ale co když činy, které mají potvrdit její lidskost, povedou ke skutkům, které lidské nejsou? Má vítězství, které je vykoupeno smrtí, vůbec nějakou cenu?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Empress , 2017

anishta
04.12.2018 5 z 5

Nooo, tak musím říct, že začátek byl trošku horší a vůbec se mi do toho nechtělo, ale od té sté stránky už to šlo a hlavně to zachránil konec...

1259
27.11.2018 5 z 5

Celkový děj na začátku byl hodně zajímavý a hned mě vtáhl do sebe. Musím říct, že jsem spoustu věcí nečekala a nejvíc nečekaný byl konec. Doufám, že bude pokračování.

Purple7
25.11.2018 2 z 5

Troufám si říct, že tato kniha bude mít své velké zastánce, ale i velké odpůrce, ale nemyslím si, že to je jeden z těch průměrných a lehce zapomenutelných kousků. Od prvního dílu obrovský posun. Ale kam? K lepšímu? Ne, to bych neřekla. Spoustu akce, intrik a plánování a menší porce romantické linky určitě může vyhovovat celému zástupu čtenářů. Jenže oproti prvnímu dílu to bylo na můj vkus prostě až moc. Až moc zvratů. Až moc brutality. Až moc lží. Zkrátka přehnané a překombinované! A ač si myslíte, že už víte, jak se děj bude zhruba odvíjet, tak vás ujišťuji, že ne. Nic není tak, jak by to mělo být, respektive, jak doufáte, zkrátka ani ťuk! Jsem dostatečně zhnusená a to jsem si tu první část, než se na scéně objevil Velanox, ještě docela užila.

dorkas
23.11.2018 3 z 5

tak oproti prvému dielu - výrazné sklamanie. Neviem, či som ja bola tak zle naladená, ale proste Tyrus, Neveni a občas aj Nemesis ma tak neskutočne vytáčali. Pritom v prvom dieli si tak krásne dokázali s niektorými vecami poradiť, mali to prešpekulované, bolo tam napätie aj romantika. Ja som sa celú dobu modlila nech už som na konci knihy, pretože som márne dúfala, že sa veci vyriešia. Ono sa to zamotalo ešte viacej a úplne na figu to celé skončilo, nemám ani chuť sa púšťať do čítania tretieho dielu.

Lenka_S
22.11.2018 4 z 5

Jak jsem psala už u prvního dílu, nejsem čtenářka sci-fi, ale první díl se mi líbil a tak jsem se pustila do další části plná očekávání. Nemůžu říct, že by mě dějově nepřekvapil, ba právě naopak. Nic nebylo podle mého očekávání a konec mě doslova dostal, ale něco tomu chybělo. Přišlo mi to uspěchaný, nepropracovaný ... nevím jak to vyjádřit, ale první díl byl mnohem lepší.

martina1199
21.11.2018 3 z 5

Jak já jsem vytočená!

***možnost spoilerů***

Nevím, jestli to byl autorčin záměr, ale v podstatě většinu knihy jsem se rozčilovala nad tím, jak jsou Nemesis a Tyrus neuvěřitelně naivní, a jak se jim všechno rozpadá pod rukama.
I druhý díl Diabolika si zachovává to, co mi na něm přijde nejlepší - spád ve vyprávění a především schopnost přicházet se stále novými překvapeními. Respektive pokaždé, když jsem si myslela, že vidím cestu, kterou se příběh bude ubírat, vyprávění uhnulo do protisměru. A tak se to opakovalo několikrát. Takže jsem se rozhodně nenudila. Výsledek je ovšem takový, že hrdinové i čtenáři skončili zase zpátky na úplném začátku celé série. Jen motivy, charaktery a vzájemná nenávist se posunula do jiných úrovní.
A já jsem rozhodně zvědavá, jak to celé dopadne, protože zatím se to jeví tak, že tenhle příběh bude mít jen jednoho vítěze. Ale autorka už ukázala, že umí ošálit a překvapit, takže uvidíme :-)

misowi84
15.11.2018 2 z 5

Druhý díl mě bohužel neoslovil. Původní Diabolik byl senzační.
Tady jsem se bohužel trápil..

Tofinka
11.11.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem si původně ani neplánovala koupit, ale když už jsem přečetla první díl, tak jsem se rozhodla si pořídit i druhý...
Reakce na tento díl byly velmi rozdílné, někomu se velmi líbila a jiní ji naopak celkem zkritizovali. Nakonec jsem tedy začala číst především kvůli tomu, abych zjistila do které z těchto dvou skupin budu patřit.
V knize se oproti prvnímu dílu děje docela dost zvratů, někdy až příliš. Z tohoto důvodu jsem nevěděla jak knihu ohodnotit, chvílemi to totiž vypadalo, že autorka chtěla napsat co nejvíce nečekaných situací v co nejmenším počtu stránek. Ale autorka si zaslouží pochvalu za to, že hodně věcí jsem opravdu nečekala a vždy když už jsem si myslela, že se příběh chýlí ke šťastnému konci, rychle mě vyvedla z omylu.
Jsem zvědavá na pokračování, na které si však budeme muset nějakou tu chvíli počkat.

Lorej
11.11.2018 5 z 5

Tohle byla naprostá bomba!
Děj by mnohem, mnohem, mnohem lepší, napínavější a zajímavější, než v prvním díle.
Vývoj postav a všechny ty zvraty a nečekané situace mě prostě nutily číst a číst, až na konci, po dočtení poslední stránky, jsem byla dost skleslá, že na pokračování budu muset čekat tak dlouho...
Pokud máte chuť na pořádné vesmírné dobrodružství a nezastraší vás troška romantiky, tak rozhodně doporučuji!

Holumar
24.10.2018 2 z 5

Kniha mě moc nebavila skoky časem se mi zdály zmatené a celkově jsme měla dojem, že Nemesis se stala hloupým a zamilovaným idiotem a přestala být smrtící zbraní.

AnnaAm
16.10.2018

Na tento díl jsem se moc těšila. Bala jsem se však toho jestli autorka bude pokračovat ve stylu prvního díla Diabolika. Krvavé impérium přesáhlo veškeré moje očekávání. Už od první stránky jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Pořád mne kniha udržovala v napeti,nenechala mne ani na chvíli vydechnout.A ty zvraty?Paneboze já z te knihy málem dostala infarkt.(v dobrým) Už od prvního dílu jsem věděla ze autorka je schopna všeho a ve druhem mi jen dokázala ze jsem mela pravdu. Takze knihu doporučuji všem kteří se nebojí zažít i něco jiného než ,,a žili stastne az navěky ,,. Miluji tu knihu a miluji autorku za to,ze je tak nebojacna a měni veškerý pohled na muj knižní svet.

pro dospívající mládež (young adult)

S. J. Kincaid
americká