Devatero pohádek

Devatero pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47974/bmid_devatero-pohadek-arY-47974.jpg 4 1150 131

10 pohádek. Pohádky v této knize - Velká kočičí pohádka, Pohádka psí, Pohádka ptačí, První loupežnická pohádka, Pohádka vodnická, Druhá loupežnická pohádka, Pohádka tulácká, Velká policejní pohádka, Pohádka pošťácká a Velká pohádka doktorská - patří mezi stálice základního fondu literatury pro děti společně s kouzelnými ilustracemi Josefa Čapka. Edice Jiskřičky.... celý text

ovpana
12.01.2016 2 z 5

Krásné pohádky pro nejmenší

I_love_books
19.12.2015 4 z 5

Kniha je poměrně dobrá. Ale přeci jen se mi nečetla nejlépe. Některé věci jsou zbytečně dlouze rozepsané, čeština je trochu zastaralá (ale to se k pohádce hodí), některé scény jsou velmi přehnané. Ale zase jsou momenty, kdy se člověk pobaví, napne nebo poučí z občasného moudra.
Dávám čtyři hvězdičky, protože přece jen, na starou českou sbírku pohádek je to docela dobré.

veronie
11.10.2015 3 z 5

Knížku jsem četla dcerce a byla jsem celkem zklamaná. Za mě byla super Druhá loupežnická pohádka a pak Pohádka doktorská. Jinak se musel autor hodně bavit, když vymýšlel jména některých postav - jako například Kuakuakunka a Kvakvakvokoax :)

marcela6183
09.10.2015 5 z 5

Mám takové to klasické vydání KMČ z šestaosmdesátého. Ráda se na něj dívám přes prosklené dveře knihovny a spolu s Dětmi z Bullerbynu je to pomalu ta nejohmatanější dětská knížka, kterou mám!
V dětství jsem chtěla být nejdřív pošťačkou, pak četníkem a nakonec (haha) princeznou. Pak jsem trochu povyrostla a uvědomila si, že lepší je být Karlem Čapkem. No a pak jsem dospěla. Princeznou nejsem, Karlem Čapkem (subjektivně) taky ne. Ale čtu ho ráda stáledál.
Rozhodně knížka, kterou je třeba strčit do rukou dětem - a čím dřív, tím líp. Ještě než začnou psát smsky. To pak totiz krasu jazyka namohou pochopit,plodi vety jednoduche a hrubki jak vydle.

pkweb.eu
30.09.2015 4 z 5

V dětství mě tato kniha minula a celou jsem jí přečet až v dospělosti při uspávání dcerky. Pohádky mě mile překvapili a místy i rozesmály. Krásné čtení.

Luccy78
08.08.2015 4 z 5

Hezké a vtipné pohádky od Karla Čapka. V dětství jsem si z ní často četla.

Dixinka
24.06.2015 5 z 5

Tak jsem si připomněla dětství. Pohádky jsou stále stejně milé jako si je ještě pamatuji.

Matt Baker
03.01.2015 5 z 5

Jedna z mých oblíbených pohádkových knížek, kterou si dodnes pamatuji a možná si ji brzy znovu přečtu. Nejvíce se mi líbila Velká policejní pohádka a Pohádka pošťácká.

Ika6
02.01.2015 5 z 5

Mně se nejvíc líbí Velká kočičí pohádka.

wooloong
22.11.2014 5 z 5

Milé literární pohlazení.

Aléda
24.10.2014 2 z 5

Měli jsme si ji přečíst jako povinnou četbu, ale já ji nepřečetla ani do poloviny. Děj byl nezáživný a přišlo mi to spíš pro děti. Celkově mě nudila. 2*

Enmea
21.09.2014 1 z 5

:-\ :-(

Modrina
02.09.2014 5 z 5

Už si nepamatuju, jestli tahle knížka byla v povinné četbě. Každopádně jsem ji četla několikrát a vždy s radostí. :)

Kmotr99
03.04.2014 4 z 5

Moc pěkné moderní pohádky, co si pamatuji, tak jsem se moc dobře bavil. Jedna z těch nej povinných četeb.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Nádherná kniha.Karlu Čapkovi se vydařila.

klarian
13.12.2013 5 z 5

Krásná klasika.

Kyta
12.08.2013 4 z 5

Klasická pohádková atmosféra a Karel čapek ji umí dobře vystihnout. Kniha má všelijaké zábavné a srandovní poučení.Myslím, že i filmové zpracování stojí za to, podívat se na ně :) Kniha nemusí být jen pro děti, i dospělí se můžou začíst. :)

maple34
06.05.2013 5 z 5

Jeden z nejpovedenějších souborů autorských pohádek české literatury. Velmi barvitá čeština, děti jsou neustále vtahovány do děje prostřednictvím přímého oslovování. Pohádky na různá témata všedních dní a povolání nahlížejí s vtipem a snaží se o ozvláštnění. Díky propracované češtině jsou pohádky velmi zábavné a mají vtipné pointy. Nejznámější je nám asi Pohádka loupežnická a část Pohádky doktorské, které se staly předobrazem pro filmovou adaptaci s názvem Lotrando a Zubejda.

J.angel
22.03.2013 4 z 5

Knížka, kterou jsem četla jako malá.Bohužel až po druhém přečtení jsem jim přišla na chuť.

kika 13
11.02.2013 3 z 5

Pěkné čtení četla jsem už jako malá.