Dětské zoubky

Dětské zoubky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399390/bmid_detske-zoubky-OZj-399390.jpg 4 1220 418

Suzette se nedaří navázat vztah se svojí sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex by chtěl věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně, jenže s ním se přeci chová normálně! Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svoji matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Baby Teeth , 2018

Mojepočteníčko
01.04.2024 3 z 5

Vůbec netuším, proč jsem se čtením tohoto thrilleru tak dlouho otálela. Stačily dva dny, což pro vás může být znamením, že se knížka četla dobře. Souhlas :)

Možná jsem nebyla napnutá jako kšandy a zvraty se nestřídaly jeden za druhým, ale i tak se mi příběh moc líbil.

V tomhle případě jde totiž primárně o vztah mezi matkou a dcerou, která....nemluví a její chování je při nejmenším podivné.

Bylo to šílený! Čtete a celou dobu přemýšlíte nad tím, kde se co pokazilo. Zda sedmileté dítě může uvažovat tak, jak uvažuje - chladně, násilně, vypočítavě. Jakou roli v tom všem hraje otec a jak velký podíl viny nese matka. Pokud vůbec nějaký.

A ačkoli se vám to může zdát nelogické, na konci se ozvalo moje mateřské JÁ a holčičky mi bylo přece jen trochu líto...

Líbilo moc a doporučuju!

marrie5227
16.03.2024 4 z 5

Co všechno víte o svých dětech? Jsou to jen nevinná stvoření nebo vám bodnou nůž do zad, jen co se otočíte?

Příběh vyprváví o Suzette, nešťastně matce, které se nedaří navázat vztah se svou sedmiletou dcerou. Problém je prostý. Hannah nemluví. Nebo prostě nechce?

Z dcery už od malička cítí odmítavý postoj a v ničem si nerozumí. V tom by ovšem nebyl problém, kdyby se před svým tátou nechovala jako úplný andílek.

Prášky, střepy, nůžky.. je Hannah ve všem opeavdu nevinně nebo plánuje smrt své matky?

Nejsem rodič, ale z tohohle mi naskakovala husí kůže! Představa, že se dítěti může hlavou honit něco takového a zanechává své rodiče zoufalé, byla strašidelná. Kniha byla čtivá a námět mě moc bavil.

Moc děkuji za možnost zúčastnit se štafety, @jana_sperlova.

Ačkoliv jsem ji četla už koncem loňského léta, znovu jsem si na ni vzpomněla teprve nedávno a ráda se s vámi konečně podělím o jeden z nejlepších thrillerů, které jsem vloni četla.

Hned nato jsem si pořídila další dvě autorčiny knihy, které u nás vyšly a moc se na ně těším!

Timkim
05.03.2024 4 z 5

Dlouho, předlouho jsem ji měl v knihovně a chystal se jí číst. Teď na ní došlo. Po dlouhé době čten papír.
Mě se to líbilo, někdo může namítnout zdlouhavost...ale pro vytvoření atmosféry je to takto nutné. Musíte od banalit té malé bestie dospěl k finálnímu "galapředstavení". Hanna byla fakt máklá, ale to sociopati bývají. V první polovině knihy mi vadili oba rodiče, Alex asi víc, ale od 2/3 jen Suzette, která se stále obviňovala, až s tím byla trapná. A konec nebyl ani tak otevřený. Úplně vidím film a poslední záběr na šklebíci se dívenku......"teď ze mě musí být ta nejhodnější holčička".... Dnes dobré 85%

Dell
26.02.2024

Úplně nevím, čím si tahle kniha vysloužila tolik negativních reakcí. Že by málo mrtvol nebo krve? To je mimochodem pro mě spíš plus. Žádná vražda a přitom napětí až do konce. Když začnu hloubat, samozřejmě na každé knize najdu nedostatky, ale upřímně - příběh mě vtáhl a četla jsem na jeden zátah až do hluboké noci, protože se mi vůbec nechtělo přestat.
Otevřený konec se mi moc líbil, vyzněl uvěřitelně, jen doufám, že chystá-li autorka pokračování, nebude to propad.

Krchnaida
22.01.2024 2 z 5

Nejprve mě to bavilo, ale pak mi to přišlo strašně zdlouhavé. Několikrát jsem čtení odkládala, nakonec jsem ale dočetla. Námět nebyl vůbec špatný, ale bylo toho jaksi moc na ten celkově malý děj.

Weylin
26.12.2023 3 z 5

První kniha od autorky. Jakmile jsem začala číst byla jsem naprosto pohlcena, ale to jen do půlky knihy. Zajímavý a rychlý příběh který měl táhly a velice nudný konec. Ono očekávané vyvrcholení ať už činem matky či dcery nepřišlo. Ačkoliv nebyla tak uspokojivá, jak jsem doufala (a to nejsem náročný čtenář) velice se mi líbilo rozdělení z pohledu matky a dcery, dceřiny části o něco více. Otevřený konec zavádějící na případné pokračování je taktéž k ničemu, když pokračování není. Ale kdo ví. Možná časem vytouženou bombu v podobě vyvrcholení dostaneme. Do té doby nechávám tři hvězdy, neboť knih s podobnou tématikou je více a jsou ve většině případů lepší než tohle.

Maxeen
13.11.2023 1 z 5

Kniha mě neskutečně iritovala. Člověk chtěl všechny postavy proplesknout a zařvat na ně, ať se proberou. Dočetla jsem jen silou vůle a do čtení se nutila, protože jsem věděla, že mě to bude zase jenom štvát.

bai.Cerna
07.10.2023 2 z 5

Asi jsem tu knihu nepochopila. Jak píše klaraj093, četla se dobře, ovšem nic mi nedala, nic mi neřekla, stále jsem čekala na nějaké "vyvrcholení", které se však nekonalo. Jak říkám, je to asi moje chyba, nejspíš poslání knihy bylo někde, kde jsem ho nenašla.

katerina1933
06.10.2023 3 z 5

Už asi od 30 strany jsem měla chuť to zahodit. Strašně mě tam všichni rozčilovali. Ale po přečtení celku... Jako jo, dobrý. Nebylo to vlastně špatný.

boeink
21.08.2023 2 z 5

Jo, tak dočíst se to dalo, ale jsem znechucená. Vztah té malé k matce byl dost nereálný a neuvěřitelný a postoj matky jakbysmet. Často jsem se při čtení přistihla, jak nevěřícně vrtím hlavou. Malé dítě se přece nemůže "rozhodnout", že nebude mluvit, to přece nedokáže nijak ovlivnit.
Nejsem nijak nadšená, kniha se mi vlastně moc nelíbila.

Pumpkin
12.08.2023 4 z 5

Konečně jsem taky přečetla nějakou knihu co už delší dobu smutně sedí v poličce a čeká až na ni přijde řada (spolu se spoustou dalších).
Jsem ráda, že mám syna, bo mít dceru, tak se jí teď asi začnu trochu bát V seznamu knih k přečtení je ale i kniha Maminčin mazánek, ať je to genderově vyvážené
Kniha byla napínavá a děsivá, no pořád jsem tak nějak čekala, jak jsem u takového žánru zvyklá, že nakonec bude nějaká bomba co to celé otočí nebo prostě šokne, ale konec byl předvídatelný, což mně možná trochu zklamalo.
4/5

klara6289
18.07.2023 3 z 5

Knížka zajímavá, fascinoval mě pohled jak ze strany dítěte, tak ze strany matky. Trochu mě mrzí konec, příběh by si určitě zasloužil pokračování.

Míša02
12.07.2023 3 z 5

Knížka není špatná, ale je dost zvláštní. Měla jsem trochu větší očekávání. Příběh poměrně dobře a rychle postupuje, ale celé je to prostě zvláštní. A konec mi přišel docela neuzavřený.

Janaves
11.07.2023 2 z 5

Přečetla jsem, ale nenadchlo.

luci78
11.07.2023 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře, ale bylo to zvláštní téma a teda těžko uvěřitelné. Možná až trochu přehnané, nevím, že by ale takhle malé dítě..... Každopádně čtivé, nenudila jsem se, doporučuji si přečíst. Ten konec se mi noc nelíbil

Bybyla
09.07.2023 1 z 5

Divný... hodně divný...

lexikon_tf
21.05.2023 4 z 5

Po knize jsem pokukovala delší dobu, nalákala mě zajímavou obálkou i anotací.
Kdybych tak věděla, co mě čeká, ušetřila bych si spoustu nervů!

Sedmiletá Hanna nemluví. Její matka je z toho samozřejmě zoufalá a spolu s manželem pro dcerku hledají stále nové školy a terapeuty. S tatínkem však dcera komunikuje ráda, ale mamince to dává pěkně sežrat. Proč Hanna svou matku tolik nenávidí?

Malá hrdinka, která vypadá na první pohled jako andílek je ve skutečnosti pěkné kvítko! Inteligentní holčička, která s mrazivou kreativitou vymýšlí krutosti pro své okolí, musí štvát snad každého. Přesto byl tento psychologický thriller pěkně napínavý a já jsem byla moc zvědavá, jak to s malou Hannou a její rodinou nakonec dopadne. Doporučuji!

Kira747
15.05.2023 3 z 5

Miluju knizky, co pusobi jako antikoncepce. A miluju tenhle styl psani, sedi to a nezdrzuje.

emilieselden
15.04.2023 3 z 5

Rozporuplná kniha. Úplně nevím, co si mám o ní myslet. Každopádně z průměru příliš nevybočuje.

PosPol
10.04.2023 3 z 5

Hanna je sedmiletá holčička. Pro okolí rozkošné, miloučké a úžasňoučké stvoření. Až na to, že se rozhodla zabít svoji matku.

Kniha obsahuje jen tři důležité postavy - Hannu, její matku Suzette a otce Alexe. Srali mě všichni stejně, pardon za výraz, ale každý z nich se choval zcela nenormálně. Hanna nenávidí svojí matku, ale zatímco před ní je zlomyslná, sadistická a manipulativní, před otcem je zlaté dítě, šikovné a nadprůměrně inteligentní. Takže samozřejmě Alex nevěří ani slovo Suzette, protože jeho dcera přeci nemůže být zlá! Ano, je to přesně ten typ rodiče, co když si ho pozve ředitel za to, že jeho dítě někoho šikanuje, udělá z dítěte ještě oběť.

Teď už ale věděla, jak se jmenuje Hannina nová hra. Byla to hra Vyděsíme maminku. A proto bude schopná se bránit. I pod teplou sprchou jí ale při pomyšlení na její ďábelskou dceru vyskočila husí kůže. Vzpomněla si na bělmo očí zvrácených v sloup. I na to, jak tiše se k ní dokáže ve spánku připlížit

Snaha vytočit, zničit či odstranit matku postupem času graduje a to, co ten malý satan začne dělat, to mi hlava nebrala. Stejně jako mi nebrala chování matky, kterou ani jednou nenapadlo nastrčit skrytou kameru, mikrofon apod.

Áááááá! Normálně mít to dítě někde po ruce, tak by se mi v hlavě honily dvě varianty - buď šutr na krk a výlet k vodě, nebo zkusit narvat do babyboxu. Už dlouho jsem nečetla knihu, kde jsem měla chuť vyrvat stránky a obřadně je spálit! Doháněla mě k nepříčetnosti, drásala nervy, zuby mám asi obroušené a nějaký ten trs vlasů se taky ocitl mimo své stanoviště

Kniha mě dva dny fakt moc bavila, ale nemohu odpustit tolik nelogických reakcí a hlavně ten otevřený konec! Nesnáším je. Avšak přiznám se, že ke konci mi bylo Hanny tak na dvě vteřiny líto. Než jsem otočila další stránku. Dávám 3,5/5.

psychologické thrillery matky a dcery myšlení dítěte rodiče a děti psychopati

Zoje Stage
americká, 1969