Děti hněvu

Děti hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278850/bmid_deti-hnevu-tPU-278850.jpg 4 158 53

Druhá detektivní kniha ostravské spisovatelky. Příběh s detektivní zápletkou zavádí čtenáře do neutěšeného prostředí ostravské periferie, kde je nalezeno tělo zavražděného a profesionálně vypreparovaného muže. Ačkoli první stopy policejního vyšetřování vedou téměř neomylně k místnímu profesionálnímu preparátorovi, vyšetřovatelé začínají postupně rozkrývat složitě spletenou síť mezi lidmi ze zcela odlišných společenských vrstev. Na jedné straně tak stojí novodobá „elita“ v podobě podnikatele Gavly a Pavly Bittnerové, proti nim pak gambler Pavel se svou sestrou a otcem. Přestože by se mohlo zdát, že jediným pojítkem mezi těmito postavami je více či méně zdařilé balancování na hraně zákona, čtenář brzy začíná tušit, že je spojuje daleko víc. Děj doplňuje třetí vyprávěcí linie, sahající až do předválečných časů. Díky tomu můžeme sledovat nejen postupné rozuzlení detektivní zápletky, ale především to, jak snadno se člověk stává obětí lhostejnosti, hněvu a dějinných událostí a jak fatálními důsledky může končit promlčená spravedlnost.... celý text

Aya81
21.01.2019 4 z 5

Kniha mne příjemně překvapila. Čtivá, se zajímavou zápletkou, zasazená do ponurého prostředí sídliště v Ostravě. Pasáže věnované minulosti příjemně doplňovaly hlavní linku vyšetřování případu vraždy. Při líčení setkání malého Erika s matkou ve vězení jsem měla slzy v očích... Rozuzlení bylo podle mého trochu očekávané, přitom ale trochu nedotažené, pozitivně hodnotím i "neamerický" osud vyšetřovatelů.
Rozhodně doporučuji a nevylučuji, že si od autorky ještě něco přečtu.

mamadli1922
24.09.2018 2 z 5

Kniha dlouho vypadala lépe než prvotina Dům č. 6, ale závěr ve stylu sentimentálního Kill Bill + zbytečný epilog mě opět donutil dát pouze dvě hvězdičky. Skvěle to vystihl Pavel Mandys ve své recenzi - chce to schopného editora. V doslovu autorka píše, že rukopis je jen polotovar. V tomto případě bohužel jako polotovar působí i finální verze. Kompozice je jistě autorčina slabá stránka stejně jako plochost postav vyšetřovatelů, o nichž jsme se ani ve druhé knize nedozvěděli nic, čím by přirostly k srdci.

Zoy
16.07.2018 5 z 5

Druhá kniha od autorky a opět jsem velmi spokojená. Styl psaní je skvělý, krimi bez hluchých míst, také se mi velmi líbí v knize ostravské nářečí, které se nedá v knize nevnímat. Doufám, že nebudeme muset dlouho čekat na další knihu

hurwajz
11.06.2018 5 z 5

Tohle bylo ostravsky syrové

denisa7638
03.05.2018 5 z 5

tahle kniha byla taky super amoje milovana ostrava k tomu jen bonus navic

aktijnov
21.09.2017 4 z 5

Dobře vykreslené prostředí, postavy, které člověk chvílemi nenáviděl... Velmi čtivé.

Zuzaa
15.07.2017 3 z 5

Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Zápletka trochu plochá, ale co oceňuji je perfektně popsané drsné prostředí ostravského podsvětí a vztahy mezi lidmi. Neurazí, nenadchne, ale určitě nic co bych potřebovala číst 2x, naopak spíš druh knihy na kterou do několik týdnů zapomenu.

LuckaH2
15.05.2017 3 z 5

Nenadchla me,ale neurazila... predvidala jsem pachatele, coz me vzdy zkazi zazitek. Ale jinak me bavilo prostredi lidi z okraje spolecnosti, ktere je bojem. Ctive napsne,ale pro me prumerna detektivka.

hs777
04.05.2017 5 z 5

Je to má druhá kniha od Nely Rywikové a hned jsem ji zařadila mezi mé oblíbené autory. Pozoruhodná česká detektivka s nefalšovaným vykreslením ostravské periferie a mentality zdejších lidí. Škoda jen, že knihy talentovaných českých autorů nemají stejnou reklamu a mediální masáž jako zahraniční - kolikrát s diskutabilní úrovní.

ještěrka38
08.03.2017 5 z 5

Už u první knihy jsme byla nadšená a tahle je ještě o kousek lepší.

Hella
31.12.2016 5 z 5

Obrovské překvapení! Autorku dosud neznám a knihu jsem si tak půjčila z knihovny víceméně náhodou... a on se z ní vyklubal napínavý, zajímavý a velmi čtivý český detektivní příběh, který by nepochybně snadno obstál i v evropské konkurenci.

V28
26.10.2016 5 z 5

Opět výborně napsáno, čtivá detektivka s dobrým nápadem a pěkně zamotaným případem.

martina.bella
01.09.2016 4 z 5

Dobrá česká detektivka, líbilo se mi autenticky popsané prostředí - to především. Příběh rychle odsýpá, takže musíte číst pořád dál, není tam slabé místo, kde by se mi nechtělo se ke knize rychle vracet. Možná by mě bavilo, kdyby postavy šly víc do hloubky a čtenář se o nich víc dozvěděl, ovšem to je jen malé "ale".

Ostrava české detektivky

Nela Rywiková