Děti hněvu

Děti hněvu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278850/bmid_deti-hnevu-tPU-278850.jpg 4 158 53

Druhá detektivní kniha ostravské spisovatelky. Příběh s detektivní zápletkou zavádí čtenáře do neutěšeného prostředí ostravské periferie, kde je nalezeno tělo zavražděného a profesionálně vypreparovaného muže. Ačkoli první stopy policejního vyšetřování vedou téměř neomylně k místnímu profesionálnímu preparátorovi, vyšetřovatelé začínají postupně rozkrývat složitě spletenou síť mezi lidmi ze zcela odlišných společenských vrstev. Na jedné straně tak stojí novodobá „elita“ v podobě podnikatele Gavly a Pavly Bittnerové, proti nim pak gambler Pavel se svou sestrou a otcem. Přestože by se mohlo zdát, že jediným pojítkem mezi těmito postavami je více či méně zdařilé balancování na hraně zákona, čtenář brzy začíná tušit, že je spojuje daleko víc. Děj doplňuje třetí vyprávěcí linie, sahající až do předválečných časů. Díky tomu můžeme sledovat nejen postupné rozuzlení detektivní zápletky, ale především to, jak snadno se člověk stává obětí lhostejnosti, hněvu a dějinných událostí a jak fatálními důsledky může končit promlčená spravedlnost.... celý text

borupet
17.12.2019 5 z 5

Knihu jsem si koupila kvůli výzvě a úplně mě strhla a pohltila, četla jsem každou volnou chviličku. Moc se mi líbila dějová linka z minulosti, kratší kapitoly a ostravský slang. Poutavě vymyšlený příběh, ani příliš jednoduchý ani hodně složitě propletený, prostě tak akorát. Drsnější konec, ale proč ne... Pro mě doteď neznámá autorka se rázem dostala do mých oblíbených, určitě si přečtu její prvotinu. Za mě super!

evik_svistik
12.12.2019 4 z 5

Knihu jsem objevila díky Čtenářské výzvě, přiznám, že autorku jsem vůbec neznala, ale byla jsem moc mile překvapená. Absence přímé řeči mi nijak zvlášť nevadila. Není to pro mě sice kniha, kterou bych měla na žebříčku nejoblíbenějších, ale nebráním se dalším knihám od této autorky.

Allla9
11.12.2019 4 z 5

Detektivní román se odehrává na periferii Ostravy. Líbilo se mi navracení děje do minulosti.

DraXitko
05.12.2019 2 z 5

Uvozovky u přímé řeči vyšly z módy? Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě, ale moc mi nesedla.

MíšaS.
19.11.2019 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, nemohla jsem se do ní začíst a tak jsem jí dočetla pouze z důvodu splnění Čtenářské výzvy.
Více mě bavila linka z minulosti.

Faila
16.11.2019 4 z 5

Za Nelu Rywikovou jsem moc ráda. Za napínavé a velmi promyšlené detektivky, které píše. Za úžasně autentické vykreslení prostředí, ve kterém se příběhy odehrávají. Za zajímavé až dechberoucí osudy postav. Za vytříbený jazyk okořeněný dialektem. Za spád a plynulost příběhu, který se čte jedním dechem. Jsem opravdu ráda, že takovou autorku u nás máme a moc se těším na její další knihy!

certik003
13.11.2019 3 z 5

Docela zajímavá detektivka, která má i dějovou linku z historie, která by si zasloužila samostatné knižní zpracování. Navíc pro děj detektivky nebyla až tak nezbytná. Líbil se mi ostravský slang, i když některá slova jsem si musela jenom domýšlet. Zajímavý byl i popis ostravského Přívozu a postav v knížce, i když jsem získávala dojem, že tam snad všichni nutně musí chlastat ve velkém. Samotná detektivka byla zajímavá, i když místy možná trochu nudná. Pachatel byl od určitého místa snadno odhalitelný, ale ničemu to nevadí. Ten konec mi připadl zbytečně brutální, ale proč ne.

Daenerys.Tar
12.11.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, vyhovovaly mi krátké kapitoly, děj rychle plynul. Líbilo se mi použití ostravštiny a příběh Ericha.

jitka6072
09.11.2019 3 z 5

Po Domě č. 6 jsem se na knihu strašně těšila, ale asi mi chybělo něco, co jsem právě na první autorčině knize ocenila. Taková klasická detektivka..

veverka@ořech
31.10.2019 4 z 5

Poté, co jsem přečetla Dům číslo 6, dostala jsem chuť přečíst si u druhý román. Nezklamal. Řekla bych dokonce, že byl lepší než ten předchozí.
Autorka zůstala opět věrna ostravskému prostředí, tentokrát zavádí čtenáře do městské části Přívoz, který se nachází poměrně blízko centra města, ale žádný slušný občan ji nemá zájem příliš navštěvovat. Jen když potřebuje na vlak. Přívoz má zajímavou historii, jež autorka v románu zmiňuje. Zažil podobné dějinné zvraty jako brněnský Cejl a okolní ulice, což zajímavě popsala Kateřina Tučková ve svém románu Vyhnání Gerty Schnirch .
Vyhnání Gerty Schnirch a Děti hněvu nelze srovnávat, dějovou linkou si nejsou podobné. Podabají se však prostředím, do něhož je děj zasazen, a jeho pohnutým osudem.

ela1972
04.10.2019 5 z 5

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě a jsem za to ráda. Okamžitě Vás vtáhne do děje a nutí číst dále. Za mě dost dobrá česká detektivka.

LaCoccinelle
02.10.2019 5 z 5

Opět pěkné čtení. Doporučuji.

Danago
24.08.2019 5 z 5

Velice dobrá detektivka ze syrového ostravského prostředí. Hodně věrohodná, dobře se čte , má spád a napětí.

Irsaf
13.08.2019 4 z 5

Sáhla jsem po knize do čtenářské výzvy a jsem opravdu mile prekvapena. Četla se dobře.

Lenka_S
19.07.2019 4 z 5

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem hledala do čtenářské výzvy něco, co se odehrává v Ostravě a musím říct, že mě kniha mile překvapila. Na to, že se jedná o druhou knihu autorky je, myslím, velmi dobře zpracovaná. Dobře se četla a rychle mě vtáhla do děje a nakonec i prekvapila totožností vraha. Jsem ráda, že jsem jí objevila.

girdi
12.07.2019 4 z 5

Detektivky nečtu moc často, ale většinou si pak o to víc užiju každou, která se mi dostane do ruky. Autorce Dětí hněvu se podařilo vykreslit autentickou atmosféru a uvěřitelné a zajímavé postavy. Detektivní příběh byl napínavý a čtivý.

Dida86
25.06.2019 4 z 5

Trošku těžký začátek ale pak se příběh odvíjel svižně. Vraha jsem vůbec neodhadla... Zajímavé...

Jane007
21.05.2019 3 z 5

Knížku jsem si vybrala kvůli Výzvě, v naší knihovně toho moc na výběr nebylo. Četla se chvilkama dobře, chvilkama špatně. Dost mi tam chyběly uvozovky v přímé řeči. A taky se mi špatně četla ostravština, ale do děje to pasovalo. V celku dobré čtení.

nik077
01.05.2019 5 z 5

Kniha nebyla špatná....jen mě trošku ve čtení rušila ostravská mluva...ale budiž..kniha je z prostředí Ostravy...tak proč ne....jinak děj i závěr...super

TamaraKrejčí
14.04.2019 5 z 5

Mé první setkání s N.R.a jsem upřímně překvapená. Knížka mě bavila od začátku do konce. Místy jsem měla husinu, místy se mi zvedal žaludek i slzy v očích jsem měla. Hodně dobré byly i kapitoly z minulosti. Závěr lehce nadějný, jsem ráda, že to neukončila autorka s růžovými brýlemi.
Určitě si přečtu jeji prvotinu.

Ostrava české detektivky

Nela Rywiková