Nečekané přiznání

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela. Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala? Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491624/big_necekane-priznani-Pg3-491624.jpg 4.7179

Detektívka Josie Quinnová 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Her Final Confession, 2018

Kniha Nečekané přiznání

dasha0306
včera

Tak z toho jsem nadšená. První kniha, co od Lisy čtu a ač vím, že není první ze série, nevadí. Autorka to v textu zohledňuje a jen mě láká si přečíst díly předešlé. Tohle bylo skvělé - krátké kapitoly, svižné a napětí celou dobu. Za mě 95%

stesti.s.knihou
včera

Josie se tentokrát snaží odhalit, k čemu došlo před domem její kolegyně Gretchen. Byl zde totiž nalezen mrtvý mladík, jenž zemřel na střelnou ránu pocházející z Gretcheniny zbraně. Pátrání je o to náročnější, protože je Gretchen nezvěstná.
Josie nemůže uvěřit tomu, že by její kolegyně a kamarádka byla schopna způsobit něco takového, proto se snaží všemi možnými způsoby dokázat její nevinu. Situace se o něco ztíží ve chvíli, kdy se Gretchen z ničeho nic objeví na stanici a prohlašuje samu sebe jako zodpovědnou za mladíkovu smrt.
Bylo to opět super - krátké kapitoly, velmi dynamický děj, napětí, žádné zbytečné pasáže, až má člověk místy pocit, že má Josie šestý smysl pro odhalování zločinů. Čtvrtý díl série se mi líbil, bohužel za mě nepřekonal Matčin hrob. Nicméně pokud nad sérií váháte, určitě se do ní pusťte, nebudete zklamaní :)

cucik14

(+ SPOILER) Autorka opravdu psát umí, ale za mě je toto zatím nejslabší díl. Nějak jsem se nemohla prokousat přes začátek a zarazilo mě, že vrah, který obětem "preventivně" hází mobily do záchodu, potom nechá mobil ležet v dosahu unesené.
Ale jinak celá série za mě povedená, těším se na další díly.

Kristulda

Opět super díl, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Jediné co mi dělalo problém bylo, že se mi trošku pomíchaly hlavní hrdinky, myslím tím ještě s Erikou Fosterovou z knih R. Bryndzy, stalo se mi to poprvé,ten jejich soukromý život, kolegové,oběma umřel muž, atd.

Luccinda

Po naprosto fenomenálním Matčině hrobu jsem se s velkým očekáváním pustila do čtvrtého dílu krimi série s hlavní hrdinkou Josie Quinnovou a opět jsem se utvrdila v tom, že Lisa Regan je zkrátka vynikající autorka, která dokáže z příběhu a postav vytěžit úplné maximum.

Děj se tentokrát netočil kolem Josie, hlavní roli v případu hrála Josiina kolegyně Gretchen. Mně se na knihách Lisy Regan líbí to, že se vyšetřování v každé z jejích knih pokaždé točí kolem jedné z hlavních postav. Vyšetřování je pak pro naše oblíbence velmi osobní, často je do případu zapleten někdo z jejich minulosti, kterou v knížce postupně odhalujeme. Takže i Nečekané přiznání mě neskutečně bavilo.

Navíc mi přijde, že se s těmi čtyřmi díly ohromně zlepšil styl psaní autorky. Nebo se zlepšil překlad, těžko říct. Každopádně zatímco první díl Mizející dívky byl přece jen v některých částech trošku kostrbatý, Nečekané přiznání se četlo jedna báseň. A i když jsem z tohoto dílu nebyla tak nadšená jako z toho předchozího, stále to byla perfektní detektivka a celá série je spolu s Miléniem ta nejlepší krimi série, jakou jsem kdy četla.

gigi77

Kniha se nedala odložit, stejně jako Josie nebyla ochotná spát, aby případ své kolegyně rozlouskla. Nechybí tomu napětí a akční závěr. Přesto třetí díl nepředčil.
* Novodobý thriller, žádná literatura pro náročné, ale za mě dobře promyšlené, čtivé od prvních stránek, zrovna tak mi to momentálně vyhovuje :-)
* Autorku zařazuji mezi oblíbené, nenechám si ujít další díl.
* Jak zmiňuje Hope80, fanoušci Angely Marsons si přijdou na své.

Kubajzz

Musím zhodnotit, že asi zatím nejlepší díl ze série. Určitě doporučuji.

Hope80

Fantastické, skvělé, dokonalé...
Luisa/Josh,Mary/Tim,Travis/Janine,Kristen/Darryl,Billy/Gretchen,Justin/Amy.....Chvilku se zdálo být zamotané, než člověk pochopil...Jak jsem asi již v minulých dílech zmiňovala, kdo miluje sérii od Angely Marsons musí si zamilovat i tuto. Naprosto skvělá série, co díl, to je lepší a lepší. Geniální! Jako jsem si u Angely zamilovala Kim, tak tady je super Josie.