Mizející dívky

Mizející dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451154/bmid_mizejici-divky-KBY-451154.jpg 4 1720 484

Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat. Tato nebohá, zatím bezejmenná a tajemná dívka je zcela otřesená a naprosto vůbec nereaguje na dění a svět kolem sebe. Všechno, co v tuto chvíli detektiv Josie Quinnová může použít jako vodítko, je jméno: Ramona. Josie, která je právě v té době suspendována, bere pátrání do svých rukou. Jméno Ramona vede k dalším důkazům, které tyto dvě dívky spojují. Ví, že začíná zoufalý závod s časem, jehož cílem je najít Isabelle živou, a obává se, že mohou existovat také další dívky… Stopy opravdu Josie Quinnovou vedou k další dívce. Její případ však úřady označily za smyšlený a odložily ho. Josie se přesto domnívá, že by ona dívka mohla být také obětí. Ale koho vlastně? A proč se zdá, že nikdo kromě ní o vyřešení případu nestojí? Aby Josie chytila monstrum, které unáší mladá děvčata, musí se postavit nejen lhostejnosti okolí, ale i svým vlastním nočním můrám a následovat svůj instinkt na ta nejtemnější místa. Dokáže to včas, navíc v situaci, kdy není radno důvěřovat vlastně nikomu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Cosmopolis

Vanishing Girls , 2018

Acquenta
27.08.2021 3 z 5

Vlastně to byla taková pohádka pro dospělé. Josie mi připadla k srdci, sympatická mladá dáma, která se ničeho nebojí, ale v některých jejich činech to byla opravdu přeháňka. Co se týče samotného případu, dost nesmyslný nápad , věřím, že něco takového by policie již dávno odhalila.

konicekbily
22.08.2021 4 z 5

Na to, že je to první kniha nové řady detektivek či thrillerů, je kniha moc pěkně napsaná. Při čtení jsem měl pocit, že se autorka poměrně často vrací k tomu, co bylo, zejména ve manželském vztahu s manželem a domníval jsem se, že toto snad ani není první knížka této série. Další díly si přečtu rád.

tamdr
21.08.2021 4 z 5

ze začátku trochu zdlouhavé,ale pak to dostalo spád a celkem výborné čtení,dobrá krimi

Racík
21.08.2021 5 z 5

Kniha má krátké kapitoly. Je čtivá a vtáhne vás do děje. Líbila se mi, ale hlavní hrdinka je pro mě tak trochu "nečitelná". Na jednu stranu silná, odvážná žena. Na druhou stranu bezbranný uzlíček nervů. Některé její myšlenky nechápu. Jak může taková chytrá a realistická ženská tohle udělat?
Detektivní příběh se uzavřel, ale ten osobní je hezky našlápnutý a jsem zvědavá, jak bude pokračovat. Určitě si nenechám ujít i další díl série.

zaba335
19.08.2021 4 z 5

Lepší kriminálka.
Od začátku jsem věděla, že to bude lepší průměr. Kniha je čtivá, má krátké kapitoly, takže děj svižně ubíhá.
První čvrtinu knihy, jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu seznamovací, neoriginální, trochu slabé, policie se mi zdála velmi neprofesionální.
Poté se tam stalo pár zvratů, začalo to být zajímavé a já otáčela stránky se zvědavostí a kroutila hlavou, protože se případ čím dál více zamotával. Byla to ale spíše zvědavost než strach a nervozita, tak jako např. u severských kriminálek.
Asi tak v té polovině už jsem měla tušení jak to dopadne, a že není všechno černobílé.
I přes velmi našlapaný děj druhé poloviny a sympatické postavy, mi něco chybělo v první polovině knihy. Nějaká jiskra.

AlexandraBane
16.08.2021 4 z 5

Děj knihy svižně ubíhal, hrozně dobře se to četlo.

ctenarkaEva
15.08.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila. Nebyl to tak velký krvák jako od jiných autorů. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, kniha byla čtivá, hlavní hrdinka Josie Quinn se podobá vyšetřovatelkám jiných autorů.

Kanimůra2
09.08.2021 4 z 5

Mě byla hlavní hrdinka Josie sympatická. Těším se na pokračování. A za přestupek, za který ji odvolali ze služby by měla dostat pochvalu... Jen mi trochu neseděla postava vrchního inspektora. Nejdřív Josie odvolá, odmítá, pak jí přehnaně věří. Tak co? Myslela jsem si, že je do toho taky zapletený.

BaPe895
02.08.2021 4 z 5

Kniha se četla celkem dobře,ale hlavní postava mi nebyla příliš sympatická.

Makůvka
01.08.2021 4 z 5

Na tuto knížku jsem se hodně těšila, protože prý zaujme fanoušky Bryndzy a Marsonsove. No, nevím. Určitá podobnost s vyšetřovatelkama tam je, ale tohle nemělo takovou šťávu.
Ale, nebylo to špatný, jen jsem od knížky asi čekala víc. Myslím ale, že druhému dílu dám určitě šanci.

Špekyn
01.08.2021 5 z 5

Skvělá, povedená, napínavá a čtivá detektivka. Příběh je sice trochu okoukaný (únosy mladých žen a jejich držení pro znásilňování), ale přesto zajímavý. Hlavní postava detektivka Josie je zvláštní charakter a člověk chvílemi neví, co si o ní a jejím počínání má myslet. Náznaky propojení případů jsou pěkné. Ale přítel Luke až moc ochotně souhlasí spolupracovat, to samé Carrieann, na to, že je vše bez důkazů a jen na základě domněnek. Najednou pak vše bere rychlý spád. Událost následuje událost, a dokonce i po rozpletení hlavní zápletky je stále co odhalovat a řešit.
V knize je také víc než pár překlepů, které už jsou rušivé.
Těším se na další případ!

martina4041
31.07.2021 4 z 5

Kniha čtivá, za jeden den je pryč. Ale taková jiná, ale podobná než ostatní knihy co znám, či mám přečtené. Četla jsem o dosti horší, kde bylo násilí skoro na každé straně, co krev tekla pomálu proudem.
Tady se mi líbilo, že byli krátké kapitoly, to pomáhalo k rychlému čtení, jen ten konec jak kdyby někdo zařadil s dvojky za pět.

Radomilka
29.07.2021 4 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Ne, že by se mi kniha nelíbila, ale hlavní hrdinka mě po většinu času tak rozčilovala, že další knihu asi vynechám.

99jana99
26.07.2021 3 z 5

Kniha se čte dobře, krátké kapitoly jsou plus. Zkusím i druhý díl.

ydnac
25.07.2021 5 z 5

SKVĚLÁ DETEKTIVKA :-)

Velice čtivá, napínavá, stránky mi utíkaly pod rukama. Tomu napomáhají krátké kapitoly a větší písmenka, ale tahle kniha mi prostě sedla :-)
Detektiv Josie je sympatická, odhodlaná a dělá svoji práci dobře.
Přesto, že je toho času suspendovaná, nelelkuje a pátrá na vlastní pěst po ztracených dívkách.
Vzhledem k tomu, že jsem poslední dobou četla o hodně drsnější knihy např. od Cartera, Mastertona, Fieldsové tak tuto považuji za takové lehčí oddechové čtení na jedno odpoledne, které mě ovšem hodně bavilo :-)
Další díly si určitě přečtu a autorku přidám mezi své oblíbené :-)

sidonka
21.07.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se v tom trochu ztrácela, ale pak jsem se se nemohla od knížky odtrhnout, zajímavé zvraty a sympatická Jossie, hned se pustím do dalšího dílu

Nikusha
21.07.2021 1 z 5

Tak tohle mě fakt nebavilo. I když už člověk pomalu přicházel na kloub tomu jak to je, nedostavilo se žádné udivení jako u hrdinky, která z toho zvracela 15 minut.

perpe2a
19.07.2021 3 z 5

Průměrné.

monte
12.07.2021 4 z 5

Pěkné čtení. Josie mi je sympatická

ElikaS
07.07.2021 4 z 5

Knížka se mi celkem líbila, ale k tomu, abych ji označila jako skvělou, jí přece jen něco chybí. Musím ji nechat, že je čtivá a zaujala mě hned od začátku.
Josie mi byla sympatická, bavila mě, ale při čtení jsem si připadala, jak kdybych o této vyšetřovatelce už četla. Prostě neoriginální a trochu okopírovaná Kate Marshallová nebo Kim Stoneová a určitě by mě napadly i další podobné hrdinky.
Samotné vyšetřování bylo fajn, mělo spád, některé momenty mě dokázaly i překvapit. Ale konec už mi přišel přitažený za vlasy a nereálný, což mi u detektivek trochu vadí.
Takže celkově hodnotím jako lepší průměr.