Alex

Alex https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/228813/bmid_alex-228813.jpg 4 105 105

Detektiv Verhoeven série

Při únosu rozhoduje prvních několik hodin – už tak mizivá šance na přežití pak s postupujícím časem klesá prakticky k nule. Alex Prévostová, krásná, schopná a houževnatá pětatřicetiletá ošetřovatelka, miluje paruky. Jednoho dne ji unese přímo z ulice neznámý muž a uvězní ji v opuštěném skladišti, kde zinscenuje podivný způsob mučení, které pro ni chystá. Velitel Camille Verhœven a jeho pařížští detektivové se při pátrání po Alex nemají čeho chytit: chybí podezřelí i stopy. Naděje na její záchranu se kvapem ztenčují, Verhœven se o jejím záhadném osudu může až do hořkého konce jenom dohadovat. Závěrečná tragédie je zcela nečekaná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Alex , 2011

lenka6504
14.04.2017 4 z 5

Místy pěkně drsné čtení. Konec mě překvapil.

pestas
22.02.2017 5 z 5

Vynikajici kniha, necekane zvraty a kdyz uz se ctenari zda, ze je vse jasne, zase se neco noveho objevi a vse je jinak. Vubec jsem se od ni nemohla odtrhnout.

ArwenAragorn
07.01.2017 5 z 5

Lemaitre píše výborně, je poznat, že je to spíš romanopisec. Zdá se mně, že i tato kniha je spíš románem, než thrillerem nebo detektivkou. Po prvních 100 stranách jsem si říkala, tak, a co bude teď, vždyť už je vlastně konec. A ono ne, kniha má spád, pořád nabírá na intenzitě. Závěrečný výslech je hrůzný a zároveň brilantní. Víc psát nemůžu,prozradila bych příliš mnoho. Skvělá kniha.Dala bych klidně 10 hvězdiček. Doporučuji! A obálka je přesná!

bucklee
10.11.2016 4 z 5

Detektivka je to docela netypická a za přečtení určitě stojí. Jednu vadu na kráse však tento počin vydavatele má. V následujícím případu série (Camille) se na konci dočtete, že se jednalo o poslední díl trilogie. První díl celé série přitom v Česku dosud nevyšel... Alex, která je druhým dílem v sérii, obstojí zcela samostatně, byť v knize čtenář najde i celé rozuzlení prvního dílu. Třetí kniha (Camille) ale na první díl plně navazuje, čemuž neznalost první knihy trošku ubližuje.

Agatha84
27.07.2016 5 z 5

Po dlouhé době vynikající psycho/detektivka. Poslední třetina knihy se četla sama, rozuzlení bezchybné, všechno do sebe skvěle zapadá. Za sebe rozhodně doporučuji.

Agatha84
27.07.2016 5 z 5

Po dlouhé době vynikající psycho/detektivka. Poslední třetina knihy se četla sama,rozzuzlení bezchybné,všechno do sebe skvěle zapadne! Za sebe rozhodně doporučuji.

Rade
22.07.2016 5 z 5

Napínavá psycho - krimi, pro mě stojí nad severskými detektivkami, aspoň těmi, které jsem četla v posledním roce a docela mě zklamaly.
Komentáře níže jsem nečetla, jen přelétla a dobře jsem udělala, tahle knížka je plná překvapení a je dobré o ní nic předem nevědět…
(90%)

Disease
28.06.2016 3 z 5

Co část knihy, to "všechno je jinak". To je ale víceméně veškerá zajímavost. Později napsaný Camille mě bavil více.

Magnovak
21.03.2016 4 z 5

Ja jsem od knihy vubec nic neocekvala, koupila jsem si ji jen tak jako prestavkovou mezi tim, nez mi vyjdou jine knihy do rozectenych serii. Zaujala me i obalka, ktera ma po docteni konecne hlubsi smysl :-)

Kazdopadne, asi diky nulovemu ocekavani davam vysoke hodnoceni. Kniha se mi cetla sama, precteno behem dvou dnu. Alex me nadchla svym uvazovanim a promyslenym jednanim. Docela se mi libilo, jak autor ukazuje i myslenkove pochody svedku a jinych zucastnenych, casto se s tim nesetkavam a tady se mi to docela libilo, ackoli neslo o zadne svetoborne myslenkove monology.

Celou serii cist nejspis nebudu, ale Alex je urcite zajimave zpracovany pribeh o tom, jak silna je motivace pomsty a ze clovek dokaze obetovat mnoho...

Acquenta
19.12.2015

V první části jsem Alex litovala, v druhé ji nenáviděla a ve třetí chápala..jen je škoda, že nezabila dříve svého bratra....skvělé čtení !

vyvodka
01.10.2015 5 z 5

Super čtení. Knížka se mi dostala do rukou náhodou - přesněji náhodou jsem viděla její dobré hodnocení tady na databázi knih. Knížka byla napínavá, plná zvratů s nečekaným rozuzlením. Doporučuji a jdu si sehnat Camille.

Adidas
30.09.2015

Naprostá bomba! Přečtení bylo doporučeno náhodně, bez znalosti díla autora. Napětí, zvraty.. Už je v mém okolí na tuto knihu fronta a velký zájem i o další knihy.

Hella
21.09.2015 4 z 5

Dočteno a uf - byla to síla. Názory a emoce se u mě střídaly jako na běžícím pásu. Nejdřív nevěříte, pak se bojíte, litujete a držíte palce, pak se divíte, pak se rozčilujete a pak chápete a už se vůbec nedivíte.
Příběh mě vážně strhl a tak to má u správného thrilleru být.

Luca287
29.08.2015 4 z 5

Skvělé, napínavé... drsné... rozuzlení parádní....

Turmee
23.08.2015 3 z 5

Nevím jak knížku ohodnotit. Styl jakým je napsaná mi tak úplně nesedl a pořád mi na něm něco vadilo. Nesžila jsem se s ním ani do posledních stránek.

Na druhou stranu mě příběh dokázal vtáhnout do děje, odmítala jsem při čtení jíst, protože se mi z některých pasáží dělalo fakt šoufl a zvrat celého děje mě překvapil. Poslední část jsem sice už víceméně přeskakovala, protože jsem se nemohla dočkat konce, ale přesto jsem dokázala ocenit odvážnou manipulaci a promyšlenost jednotlivých detailů. Třetí hvězdičku dávám jen kvůli tomu konci.

jasmína
14.06.2015 5 z 5

Perfektní, perfektní, strhující, překvapivé, napínavé až do samého konce. Co víc dodat.

Jen, že musím přečíst i jeho předešlou knihu, ačkoliv bude šíleně smutná jako tato určitě....

Není pro slabší povahy, je hodně drsná, citová, dlouho jsem nečetla něco, co mě tolik rozervalo na kusy a chápu i hrdinku, ale to se musí zkrátka přečíst.....

tamila
05.06.2015

Dlouho mne nic tak nepřekvapilo, jako tato kniha. Je to hodně drsné, ale výborně napsané a perfektně přeložené.
Ještě doplňuji po dočtení - přečetla jsem už hodně drsných věcí, ale tohle mne dostalo.. Navíc to ve mne zanechalo otázku - kdo je v této knize vrah a kdo oběť..? A závěřečná kapitola odpovídá dost jasně - je důležitější najít pravdu nebo dát spravedlivý trest? V tomto případě jsem pro to druhé.
Slabším povahám toto nedoporučuji. Příliš velký nátlak na emoce. Jinak jak už jsem napsala - úžasně sepsáno, gradace neuvěřitelná a napětí až do konce.

kneslova
18.11.2014 4 z 5

Ano, detektivka je to velice zvláštní, ve třetině knihy si myslíte, to je přece konec, co ještě bude? A příběh se rozvíjí dál a dál. Ano je to drsná kniha. Pro mě sympatický 154 cm malý detektiv...

Clara del Valle
16.11.2014 4 z 5

Hodně drsná detektivka. Dobře se čte, ale její výsledná pointa zanechá smutek na duši.