Štvanice

Večerní setkání s náhodným kolemjdoucím se pro Mika Syrového změní v tragédii, která do základů rozmetá jeho dosavadní život. Pachatele této nešťastné události se Miko rozhodne dopadnout za jakoukoli cenu a po jeho stopě se vydává s dalšími dvěma muži v zádech. Všichni tři jsou přitom již od začátku srozuměni s tím, že je při štvanici na uprchlíka nezastaví nejen hranice mezi státy či kontinenty, ale dokonce ani zákony, které až do té doby jako policisté chránili....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328312/big_stvanice-zzu-328312.jpg 4.2181

Kniha Štvanice

Lamanai

Umně napsané, náklaďák emocí, náhled do exotických kulis, bez zbytečných přestřelek a akčních scén, a přitom napínavé. Ten lidský rozměr a zároveň jeho nezneužití velmi oceňuji. Goffa mě baví a oslovuje, přečtu si i další příběhy.

ZuK1

Tento díl je trošku jiný, hodně smutný, ale opět tak výborně napsaný, že nemůžu dát jinak, než 5*.

Reacher

Z Prahy přes Argentinu až do Chile. Miko na cestě pomsty, která je všechno možné, jen ne na efekt vystavěná a rádoby filmově líbivá. Jestliže jsem si myslel, že MG se nikdy nepodbízel čtenářům, tak u této knihy jsem si to uvědomil na plno. Příběh je plný zoufalství a beznaděje, hlavní hrdina tápe, nejen v cizojazyčném světě, ale i ve svém nitru a čtenář si najednou vůbec není jistý, jak tohle všechno skončí.
Co napsat na závěr? MG si udržel svojí kvalitu, i když to zkusil tentokrát trochu jinak. Jak jsem pochopil, ne každému to sedne, ale za mě spokojenost jako vždy.

čef

Pro znalce detektivek: Miko je tragický klon Rocca Schiavoneho a Harryho Holea. Od Rocca má kromě pejska nestandardní metody jednání, od Harryho totéž a navíc děsné opilecké stavy. Tato kniha je plná smutku po smrti milé Terezy z předchozích dílů. Konec také úplně vše nenapraví, ale alespoň že je pro čtenáře průběh štvanice více méně uspokojivý.

99jana99

O hvězdičku míň, protože ostatní knihy mě zatím bavily víc. I tak to mělo spád, opět dobře napsané. Knihy pana Goffy mě baví číst, i přesto, že bych u této uvítala na konci ještě odhalení, jestli byl Siegel vydán a potrestán u nás. Těším se na další knížku.

Harmonika_one

Čtu sérii postupně a po bravurním 6. díle je vidět, jak moc je Štvanice...jiná. Víc než napětí, akce, popis práce policie při vyšetřování tu vyčnívá všechno, co člověk prožívá po takové osobní tragédii. Za tohle má autor plus, dokázal Mikovy pocity na mě přenést, to peklo, beznaděj, prázdnotu (a alkoholové stavy).
Druhá část z Jižní Ameriky mě nebavila. Dlouhé popisné pasáže, pomalé tempo, nudila jsem se, nebyla jsem do děje vůbec "zažraná". Štvanice v Chile byla Mikova sólo akce, chápu minimum přímé řeči, na mě těch popisných pasáží bylo až moc.
Oceňuji, že se Miko v závěru zachoval tak, že to sedělo do kontextu toho, jak je jako postava charakterově/osobnostně napříč sérií vykreslena.
Nicméně... Pro mě to byl nejslabší díl série. Za děj v Praze bych dala pět hvězdiček, zatímco děj v Chile... řeknu to takhle - kdybych přečetla Štvanici jako vůbec první autorovu knihu, byla by to zároveň i kniha poslední.
Nenadchlo, po přečtení jsem rozčarovaná, to je asi nejvýstižnější slovo.

akcive11

Začátek knihy mě dohnal k slzám, tak autentický příběh, že nelze jinak, než se do něj celý ponořit.
Pasáž z Jižní Ameriky mě bohužel chvílema až nudila.
Během čtení si pokládáte otázku, zda je Miko schopný ze msty chladnokrevné popravy,..v napětí vás autor nechá až do samotného konce.

EvikU.

(+ SPOILER) Super série. Opravdu. Začátek knihy mě rozhodil. Hrozný, pravdivý, reálný. Jen ta Štvanice za pachatelem mi přišla trochu moc. Každopádně kniha odsejpala, měla v sobě napětí. Udržela mne vzhůru, přestože se mi chtělo spát.

A co ten konec? Nějak jsem ho zase trochu nepochopila. Nebo teda pochopila, ale doufám, že správně. Přiškrtil ho, ale nechal žít a přes známého ho předal Argentinské policii. Jen škoda, že tam nebylo jak to s ním doopravdy dopadlo. Budu věřit, že svůj trest si odpykal.