Sběratel hříchů

Sběratel hříchů https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398691/bmid_sberatel-hrichu-nzl-398691.jpg 3 45 19

Detektiv Marie Karajavová série

V průběhu několika měsíců je v centru Moskvy nalezeno několik těl. Vyšetřovatelé se domnívají, že spolu vraždy nesouvisí. Pak se ale zapojí stážistka Marie Karavajová, pro niž se poté, co jí v dětství zabili otce, stává hledání souvislostí mezi násilnými trestnými činy až posedlostí. Je to právě ona, mladá začínající vyšetřovatelka, kdo objeví na první pohled nepravděpodobné propojení vražd. Skrytá čísla. A pátrání po sériovém vrahovi může začít. „To, co Andrej nepochopí mozkem zdravého vyšetřovatele, to ona, Máša, pochopí. Je schopná se vydat po temných stezkách cizího šílenství a najít ho tam. Musí to udělat. Musí. Jinak táta umřel zbytečně.“... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Призрак Небесного Иерусалима , 2017

YildizKorelidis
18.03.2024 5 z 5

Mě kniha moc bavila. Nepřišla mi nudná a rozvláčná. Nemohla jsem se odtrhnout. Asi záleží na každého vkusu.

čef
21.10.2023 4 z 5

Detektivku z Moskvy jsem ještě nečetl, ale nečekal jsem nic extra. Nebyl jsem však zklamán. Román měl zvláštní atmosféru zřejmě vyvolanou širokou ruskou duší, ovlivněnou vodkou. Zápletka se sériovým vrahem byla sice trochu přehnaná, ale kdo tento typ dělá jinak? Hezké byly náboženské motivy a popisy Moskvy s podobnostmi s Jeruzalémem. Šlo to.

Zuzunda
01.02.2023 3 z 5

Knížka se dost vlekla. Poslední třetina už měla pěkný spád, ale s velkou pravděpodobností po dalším díle už nesáhnu.

emilieselden
15.08.2022 3 z 5

Průměrný ruský detektivní thriller. Hlavní postavy jsem si oblíbila. Zklamal mě konec, který byl velmi velmi uspěchaný a celou knihu shodil. Za něj dávám pouze 3*.

berila
07.07.2022 4 z 5

Ale tohle vůbec nebylo špatné a celkem se divím nízkému hodnocení. Mně se to líbilo, takže jsem spokojená.

Venny345
08.05.2021 2 z 5

Ruský detektivní thriller, řekla jsem si: "To bude pecka!"
Nikdy jsem nic z ruského prostředí nečetla, ovšem po přečtení této knihy, což bylo velmi náročné (několikrát jsem ji chtěla odložit), už v sérii určitě pokračovat nebudu. To, že děj byl prvoplánový a nepropracovaný, bych ještě unesla, ale ty pravopisné chyby! Chápu, není to chyba autorky, ale aby se v knize vyskytovala slova s vynechanými písmeny, gramatickými chybami, to je moc.
Nejvíce mě však dostal pes s ženským jménem Raněvská.
Bohužel knihu nedoporučuji.

soukroma
06.02.2021 3 z 5

Těch Sběratelů ... mezi současnými thrillery je nějak moc, ale tady se mi zalíbilo, že jde o úplně netradiční prostředí žánru - současná Moskva. Ostatně o sběratele ani nejde, v ruském originále zní titul jinak (Призрак Небесного Иерусалима), takže poznáváme Moskvu jako obraz Nebeského Jeruzaléma. Zvláštní, ale navíc se seznámíme s pravoslavím a starověrci, mýtnicemi a celníkem, démony a Petrovkou.
Do poloviny se mi kniha líbila, ale pak ta vnucená (ale asi očekávaná) červená linka zamilovanosti mezi tvrďákem vyšetřovatelem a krásnou stážistkou (zdaleka ne ještě detektivkou) mi lezla krkem. A ke konci mne už příběh svým rozuzlením vysloveně vadil - stážistka v centru všeho(mira), podivný pachatel (jak to zvládl a vlastně proč to vlastně všechno dělal???).
Jak bych na začátku dala i maximum, s koncem se to už nevyšplhá nad 65% a další díly (pokud u nás vyjdou) vyhledávat nebudu.

alabra
29.08.2020 2 z 5

Mám ráda historii, proto mi ta přílišná provázanost se starou Moskvou nevadila. Pro mě nová autorka nabízí trochu napětí, trochu psychologie, sociologie, ale i nostalgie. Od každého něco. Téma zajímavé, trochu záživnější zpracování by neškodilo. Ale v podstatě dobrá kniha, dávám čtyři hvězdy. Autorku si ještě přečtu, zajímá mě, zda se posune dál v kvalitě.

konicekbily
20.02.2020 4 z 5

Prvotina autorky píšící v ruštině obsahuje spoustu informací o Moskvě, historii křesťanské i ruské, ruské současnosti a nastiňuje způsob života v Rusku. Na tomto pozadí v je vytvořen základ "duo" týmu - končící studentka a detektiv moskevské policie. Není to úplně špatné, ale ani TOP KRIMI to také není.

jarin58
17.08.2019 4 z 5

A sakra,to nebylo špatný.

ArwenAragorn
30.07.2019 3 z 5

Průměrná detektivka. Přestože zavražděných sériovým vrahem je tam plno, knize chybí nějaké to napětí. To nenajdete ani při dopadení vraha. I rozložení míst vražd v Moskvě a podobenství těchto míst s Jeruzalémem mi přijde překombinované. Přesto se Sběratel hříchů číst dá, jako prvotina to není špatné.

.....duše po smrti za doprovodu andělů stoupá po schodišti posmrtných zkoušek hříšnosti. Na každém kroku na duši čekají zběsilí démoni, jejichž jméno je - mýtní..............Mýtní podrobují duši zkouškám za hříchy. Duše spravedlivých jsou spaseny, ale hříšníky shazují ohniví koně běsů do věčné tmy.

peedbook
08.07.2019 4 z 5

Može byť ... Taký Brown po rusky ...

astra3
15.06.2019 3 z 5

Měla jsem větší očekávání. Další díl číst nebudu.

Petronela16
06.06.2019 3 z 5

Trosku slabsi rozbeh,ale potom ma to celkom zaujalo.A ta historia tiez-chvilami zaujimave a potom zase zdlhave...Ale tak na prvotinu to nebolo zle,ked vezmem do uvahy, ze som uz citala aj horsie a to bolo od autorov,ktori mali uz co-to za sebou.Uvidime s cim pride nabuduce,ved treba dat spisovatelke sancu.Mne sa napriklad pacilo to ruske prostredie,trochu zmena po tych severskych krimi.

Trustty
10.05.2019 3 z 5

Nebyla to úplně nejhorší kniha. Souhlasím s komentáři níže, v kterých se zmiňují o složité a nezáživné historii města. Na mě to bylo takové překombinované. Na vraha jsem měla pifku už od začátku knihy.
Do dalšího dílu, ale taky nepůjdu.

alzbeta4340
06.05.2019 3 z 5

Celkově průměrná kniha. Hlavně ze začátku to nebylo špatné, ale historické paralely motivu vraha byly zbytečně složité a tím i nezajímavé. Napínavost příběhu postupně upadala, i když se autorka dost snažila. Potěší především čtenáře, kteří mají rádi ruské prostředí.

Ivulka432
18.03.2019 3 z 5

Za mě nemastné - neslané, neurazí - nepotěší, zítra z knihy už nic nevím. Občas moc jmen, i když ruské prostředí mám ráda. Další v řadě si nekoupím. Znám mnohem lepší detektivky - Rudé volavce to nesahá ani po kotníky.

aalma
25.02.2019 5 z 5

Další sběratel mě lákal.Nebyla jsem zklamaná, pěkné počtení.Těším se na další.

Awča
22.02.2019 5 z 5

Autorku jsem neznala, ale ruské spisovatele čtu ráda a detektivky jsou můj oblíbený žánr, tak jsem knihu zkusila. Četla se velmi dobře. Mladá zapálená stážistka a bručoun kriminalista, podivné vraždy a k tomu trochu mysteria a ruských reálií. V příběhu se nešlo úplně do hloubky co se týče psychologie postav, naštěstí se autorka také ani nevyžívala v popisu brutálních činů. Knížka mě velmi bavila a příběh mi přišel napínavý, přečetla jsem během dvou dnů. Doporučuji a těším se na další díla autorky, snad přijdou brzy.

2019  67%Sběratel hříchů
2021  %Portrét mrtvé milenky