Detektiv

Detektiv https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/103708/bmid_detektiv-gc5-103708.jpg 4 582 582

Hodinu před nástupem na dlouho odkládanou a více než zaslouženou dovolenou zastihne seržanta tajné policie Malcolma Ainslieho telefonát, který by raději nevzal na vědomí. Volá kaplan Floridské státní věznice a vyřizuje vzkaz od Elroye Doila, mnohonásobného vraha, jemuž Ainslie pomohl do cely smrti. V předvečer popravy Doil žádá o možnost vyzpovídat se a učinit doznání. Ale pod jednou podmínkou: svěří se jedině Ainsliemu. Seržant nemá na vybranou. Doil byl usvědčen z dvojnásobné vraždy, ale je podezříván z deseti dalších. Žádný detektiv by nedokázal odmítnout takovou příležitost ... To, co se Ainslie dozví od odsouzence, však vede k vyšetřování, které zasáhne nejvyšší policejní kruhy a špičky městské správy v Miami ...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Eminent , Knižní klub

Detective , 1997

marra82
03.09.2021

Syrové, prorostlé, reálné, "uvěřitelné", skvěle napsané.. Výborný doplněk Ed McBaina. Prostě policejní krimi s přesahem kriminálního románu.

janina66
29.06.2021 2 z 5

Tak to mě vůbec nebavilo. Natahované fylosofické úvahy. Asi nejhorší haileyovka.

soupik2012
28.04.2021 4 z 5

Můj nejoblíbenější, nebo jeden z nejoblíbenějších spisovatelů a jeho nejméně vydařená kniha. Alespoň tak to vidím já. Knihu psal již v pokročilejším věku a tak zřejmě nevěnoval přípravě takovou pečlivost jako u svých ostatních románů. A tak místo dokonale zmapovaného policejního prostředí, vzniknul jenom mírně nadprůměrný kriminální román. Děj je značně předvídatelný a místy docela zbytečně zdlouhavý. Audioknihu načetl pan Martin Zahálka

petulik330
22.03.2021 3 z 5

Proti předchozím knihám se mi tato zdála o trochu slabší. Četla se velice dobře, ale u tohoto autora jsem zvyklá na něco jiného.
Hlavní postava policejní poručík a bývalý kněz jede do věznice za vězněm, kterého poslat do vězení a na trest smrti.
Když si vyslechne přiznání ke čtrnácti vraždám, ale popře vraždu prominentního páru (_policejního náčelníka a manželku) roztáčí se divoký kolotoč s překvapením na konci.

Disease
05.03.2021 3 z 5

Čím je Hailey starší, tím víc jeho knihy zavánějí Červenou knihovnou :-) Jinak celkově spokojenost, i když takový Ed McBain by to odvyprávěl líp.

Rapeh
01.01.2021 5 z 5

Zajímavý příběh napsaný se znalostí prostředí,mého oblíbeného autora

ninano
27.12.2020 5 z 5

Výborná detektivka od famózního autora mnoha bestsellerů.

Péťa1950
29.11.2020 4 z 5

Zvláštně propojené životy vyšetřovatele s pachateli vražd, trocha filosofie, brutálnost, náboženství, incest a další, vše namíchané do čtivého příběhu.

AlenaF
26.11.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem četla cca před 20 lety. Tenkrát mi děj přišel zdlouhavý a rozvlacny. Ale dnes, asi jsem dozrála, to pro mě byl vyloženě čtenářský požitek. Moc se mi kniha líbila. Hned jsem v knihovně vyhledala další Haileyho knihy.

terimila
14.11.2020 5 z 5

Přečteno podruhé a názor nezměněn, pět hvězd a skvělý hodnocení. Hailey umí vyprávět a perfektně zná prostředí, takže kniha působí věrohodně, dává smysl. Pravdou je, že já mám pro tento typ brutálně-náboženskofanatických detektivek slabost. Smíchejte brutální až šokující vraždy, pošahaného vraha, co se pasoval do role vyvoleného vykonavatele spravedlnosti, inpiraci Biblí... přidejte detektiva trochu podivína, co má za sebou zvláštní minulost - mně teda bývalý kněz Ainslie sedl nesmírně... a máte mě na háčku. Samozřejmě, je to všecko dohromady extrémně nepravěpodobné, ale to dělá Hailey skoro všude, on ani takový únos letadla a výbuch na palubě není kdovíjak častá záležitost. :)
Něco je samozřejmě přitažené za vlasy - nezdá se mi například, že by to, že dvanáctiletá holčička porodí, prošlo jen tak popovídáním se sociální pracovnicí mezi dveřmi.... Ale jsou knihy, kterým těch pět dát musím, i když mi na nich něco nesedělo. Tohle je přesně jeden z těch případů.

tamara1351
09.11.2020 5 z 5

Za mě nejlepší autorova kniha

Marciem
24.08.2020 5 z 5

A. Hailey je mistr svého oboru, jeden z mých oblíbených autorů. A opět mě nezklamal. Výborný, čtivý thriller, skvěle dávkované napětí. Super.

Naias
14.05.2020 3 z 5

Keďže ide o haileyovku, očakávala som zasvätený opis rutiny a pohľad do zákulisia, čoho som sa dočkala, a tiež nejaké zvláštne príhody, no nie to, že sa dramatickosť bude stupňovať tak prehnane. Na viac či menej dramatické udalosti som u Haileyho zvyknutá, ale toto bolo pritiahnuté za vlasy a o finále ani nehovorím. Navyše aj hlavný hrdina bol príliš nezvyčajný – každý druhý policajný dôstojník asi nebude bývalý kňaz. Je to čítavé, ale ja som predpokladala, že pôjde o profesijný román s detektívnou linkou, nie so senzačnou.

Evaho73
11.04.2020 2 z 5

Ako som sa tešila na túto haileyovku, tak som nakoniec ostala sklamaná.
Od knihy som čakala úplne niečo iné, ako som dostala v podobe nesympatického detektíva, ktorý viac ako vyšetrovanie riešil bibliu a otázky viery. Detektívna línia bola nemastná neslaná, kde som mala pocit, že tvorila iba kulisu pre filozofovanie o svetonázore hlavného hrdinu alebo autora ?
Pán Arthur Hailey, nemôžem si pomôcť, ale tentoraz ste si u mňa poriadne pokazil renomé !!!

evelýny
23.03.2020 2 z 5

Bohužel, tentokrát mě můj oblíbený autor věhlasných bestsellerů neoslovil.
Policie v Miami, oddělení vražd. Bravurně vykreslená téměř ,,sisyfovská“ práce detektivů.
Pro mě však bylo vše zdlouhavé, nudné... A hlavně lehce předvídatelné – až na jeden moment. Hodně filozofických úvah však stále prověřovalo moji trpělivost.
A epilog – to již pro mě byla tak trochu parodie, i když:
,,V prostředí, kde je krutá smrt každodenním chlebem, náhlý - nečekaný záblesk humoru působí jako očistný déšť.“
A tak nezbývá, než souhlasit s panem Voltairem: Život připomíná Damoklovu hostinu. Meč stále visí.

P.S: Měla by být poprava barbarská tak, jako samotný zločin?
P.P:S: Detektiv mi byl tentokrát opravdu nesympatický, ale co mi zrcadlil? Další otázku k filozofování... :-))

ferda
23.02.2020 4 z 5

Na těchto knížkách mě vždycky udivuje ten obrovský policejní aparát a jak je obtížné usvědčit pachatele.

komančéro
07.02.2020 4 z 5

Moc pěkná, ba virtuózní... popina. Hailey je důkladný, ani jiskra mu nechybí, leč svůj stín bestselleristy holt ne a nepřekročí. Přesto se mi z jeho knih tahle líbí nejvíc: s věkem se uvolnil, a i když do svého tradičního gulášku sype s pověstnou "důvěrnou znalostí prostředí" z rukávu všechny ingredience, jež americký popík mít má (démonické zločince, brutální aranžované mordy, zvraty tak šokující, až je celou dobu čekáte), umí na čtenáře nakonec i s nadhledem zamrkat.

ivoiro
11.01.2020 5 z 5

Plný počet bodů pro knihu.

boxas
01.01.2020 3 z 5

Omlouvám se autorům nadšených komentářů, ale mne knížka silně zklamala. Samotná dějová kostra až tak špatná není, ale těch zbytečných odboček, toho vysvětlování samozřejmého, těch úvah o bibli a náboženství obecně! Je to jako podle hesla: Moc psů - zajícova smrt. Výsledkem je nudný mišmaš bez jediného momentu překvapení, vše je předvídatelné, a to včetně závěru.

Ava365
06.12.2019 5 z 5

Čteno trochu s obavami, zda tento proslulý autor nevyčerpal všechny své nápady v bestsellerech typu Hotel, Kola, Letiště atd. Nevyčerpal! Ukazuje se, že když to někdo umí, tak to nezapomíná. Super napínavá knížka!!!

sérioví vrazi Florida detektivové

Arthur Hailey