Surová doba kamenná

Surová doba kamenná https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94776/bmid_surova-doba-kamenna-cdd-94776.jpg 4 136 12

Surová doba kamenná vás odvlečie späť do čias, keď ľudia žili v jaskyniach, jedli surové mäso a netušili, čo je slušné správanie pri stole. Dozviete sa, čo používali pravekí ľudia namiesto toaletného papiera, prečo si vŕtali diery do lebky, keď ich bolela hlava, ako si vyrobiť pravekú múmiu. Prečítate si, či boli neandertálci mozgožrúti, nájdete zaujímavé príbehy o neuveriteľných archeológoch a nenásytných kopáčoch, zistíte, kto postavil Stonehenge a určite vás prekvapí, aké úžasné informácie ukrývajú praveké hovienka.... celý text

Literatura naučná Historie Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

The Savage Stone Age , 1999

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

Taťka Hraboš
25.01.2022 4 z 5

Jak už tady (asi nejednou) někdo zmínil, kniha má vlastně zavádějící název. O době kamenné je totiž vlastně jen první polovina. Další čtvrtina je o archeologii a ta poslední hlavně o Stonehenge, což je svým způsobem škoda (Že by autorovi došla materie? Tomu se mi moc nechce věřit). Ne že by ani ta poslední dvě témata nebyla zajímavá a docela pěkně pojatá, ale s první polovinou - plnou kromě hezky naservírovaných informací i spoustou výborných "kameňáků" (vida, že by se původ tohoto slova měl hledat právě v tomto období vývoje lidstva?) - se to nedalo srovnat. Proto jen ty čtyři hvězdičky.

Renncha
23.06.2020 5 z 5

Vtipná, oddychová kniha :)

Isew
08.02.2020 3 z 5

Na rozdíl od ostatních knih v edici, je Drsná doba kamenná průměrná. Informačně je velmi chudá. Zajímavá je časová osa. Pak už jsou informace tzv. balastové. Poslední třetina se zabývá historií Stonehenge a Sillsbury Hill. Tyto historky však nejsou z doby kamenné, ale z doby mnohem pozdější. Kdyby bylo samotné době kamenné v této knize věnováno více prostoru, možná by měla lepší hodnocení.

SugarComa
19.09.2019 4 z 5

Knížku jsme četla jako dítě, oddychové a zábavné čtení.

Tesinka_Laufey
28.06.2018 5 z 5

Úžasná knížky i ve chvílích, kdy si člověk potřebuje odpočinout od historických monografií a pomůže i při rychlém zopakování. Vtipy nejsou sice nějak hluboce promyšlené, ale když chce člověk vypnout...A určitě je to jedna z nejlepších knih, která dokáže navést ke studiu dějepisu.

Liliana2006
29.05.2018 4 z 5

Opravdu dobrá kniha, dost se mi líbila ale už ke konci. Ta první půlka knihy byla taková jak bych to napsala taková neučesaná. Jinak ale docela poučné a koho zajímají dějiny tak je pro něj tato kniha jako stvořená.

Vidlička
17.10.2017 4 z 5

Dle mne gradiózní počin, jak spráťatům přiblížit historii skutečně, ale skutečně fťypnou formou. Gratulace.

hroneczek
26.09.2017 3 z 5

Knihu jsem četla kdysi na základní škole, moc už si nepamatuji o čem byla, tím pádem pro mně neměla nějaký hlubší význam.

TessDragon
09.09.2012 5 z 5

Děsivé dějiny - zajímavá a vtipná knížka v 1.Celou sérii jsem si zamilovala. ;)

Karter9899
28.09.2011 5 z 5

Nejlepší knihy jsou-děsivé dějiny a další

rusalka1
21.07.2011 4 z 5

skvelé spríjemnenie nudnej histórie.. celá edícia je vynikajúca :)