Désirée

Désirée https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11598/bmid_desiree-VQx-11598.jpg 5 464 98

Román zpracovan podle historických pramenů vypráví o osudech Désirée Claryové, první Napoleonovy lásky. Désirée byla osudovou ženou dvou z nejmocnějších mužů napoleonské doby.

eva0772
29.08.2020 5 z 5

Miluju tu knihu, vlastne denik... ctu ji pravidelne od svych 14ti let, tedy od veku hlavni hrdinky na zacatku knihy... v kazdem svem veku ji vnimam malinko jinak... nadherne vas vtahne do zakulisi svetovych dejin tak prostym pohledem... koupila jsem mame v antikvariatu druhou, protoze tu puvodni jsem ji uplne "opotrebovala" :D Je proste uzasna.

Monika1717
13.08.2020 5 z 5

Krásná kniha, krásný příběh.Přinesla jsem ji z knihobudky, asi ji tam odložil nějaký blázen, copak takové skvosty se dávají pryč z domácí knihovny?

Knihoholka.
08.07.2020 5 z 5

Ani nedokážu najít ta správná slova, jak bych knihu vychválila. Stále se k ní vracím a dočteno mám tak rychle až je mi to líto, že už je konec.

m_martina
31.05.2020 5 z 5

Tady ani slova chvály nestačí. Kniha je krásná, dobře napsaná a stránky jen letí.

Zelvicka03
28.05.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bála jsem se, aby Napaleon třeba Jeanovi něco neudělal (př. nezabil), ale byla jsem ráda, že ne.
A moc se mi líbilo, že i po jedenácti letech setkání, se pořád stejně milovali.

Pralinka1910
17.04.2020 5 z 5

Knihu mi pujcila kamarádka se slovy:” moc příjemné čtení a ještě se toho hodně dozvíš z historie”. A musím bez výhrad souhlasit.

Rozmarýna Rozm
08.02.2020 3 z 5

Četla jsem ji tak před 35 lety. Místy se četla dobře, ale dost často mě nudila.

Medicka19
13.11.2019 5 z 5

Vůbec se nedivím že tato kniha má tak excelentní hodnocení. Četla jsem ji několikrát ve věku 11 a 16 let a nyní jsem se domníval že se jedná o dívčí román který tomuto věku patří. Dokonce touhu stát se spisovatelkou ve mně vyvolala právě tato kniha šlo ovšem o touhu trvající pouhé dva roky.
Nyní v pokročilejším věku se mi tato kniha znovu dostává do ruky a překvapila mě svou kvalitou, ryzosti, epikou a zvláštním zastřeným kouzlem, které dokáže přivést mladé čtenáře ke knihám.
Doufám že se mi podaří motivovat mou dospívající dceru k jejímu přečtení.
Dalšim bonusem je v této knize vykreslení napoleonských reálií, kritici ovšem tvrdí, že toto vykresleni není zcela historické přesné, co na tom! Vždyť je kouzelné chytlavé a líbivé.

eva0772
26.09.2019 5 z 5

Nejmilejsi kniha

katiiks
31.07.2019 5 z 5

Krásná kniha o životě obyčejné dívky/ženy za časů Napoleona. Trochu romantické, trochu napínavé, musím doporučit

Tirisa
25.07.2019 4 z 5

Dlouho jsem se rozmýšlela mezi 3 a 4 hvězdami. Jak už napsala Venny345 - chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem se hrozně nudila. Kniha byla vcelku dlouhá, ale musím říct, že velmi čtivě napsaná, takže nakonec přece jen zvítězily 4 hvězdy. Pokud jsem dokázala, jako někdo kdo nečte historické knihy, přelouskat přes 600 stran textu, tak pro fanoušky to bude určitě skvělá kniha.

RHorse
18.06.2019 5 z 5

Super knížka, aspoň, co si pamatuji z dětství, když jsem ji četla.

Venny345
07.04.2019 4 z 5

Úplně nevím, jak bych se měla vyjádřit k této knize. Mé pocity jsou smíšené. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout a chvílemi jsem se hrozně nudila. Jako celek však byla kniha dobře propracovaná a originální! Napoleonovu dobu mám ráda, proto mě bavil historický podtext.
Občas mi zůstával rozum stát nad Désirée a jejími rozhodnutími, ale to už je vedlejší a nemá na moje hodnocení vliv. ;)

lenik284
24.01.2019 5 z 5

Krásná knížka,četla jsem to kdysi před 20lety kdy mi ji půjčila kamarádka.Vůbec jsem nepočítala s tím, že mě tak chytne a přečtu ji během dvou dnů!!Super mohu jen doporučit!!

Olous1
17.01.2019 5 z 5

Nádherná kniha,zatím jedna z mých nejoblíbenějších.Jsem ráda,že jí mám ve své knihovně.Určitě se k ní ještě jednou vrátím.

beatleska
04.12.2018 5 z 5

Podle mne hodně povedené a čtivé. Měla jsem z textu úplně pocit, že hlavní hrdinka dospívá a dozrává, a to mě hodně bavilo.

Kekik
10.09.2018 5 z 5

❤️❤️❤️
Désirée už bude navždy patřit k těm nejlepším knihám, jaké jsem kdy četla.
Příběh dcery obchodníka s hedvábím z Marseille je dokonalý literární skvost. Od počátku do konce jsem hltala každé slůvko. U knihy jsem se často usmívala, neboť je psána humorně. Byly i chvíle, kdy jsem však zamačkávala slzy.
Úžasný příběh !!!
DOPORUČUJI !!! ❤️❤️❤️

SteveP1
19.08.2018 4 z 5

Moc hezky se četl tento romantický příběh Eugénie Desirée Clary, dcery obchodníka s hedvábím z Marseille a první Napoleonovy lásky. Příběh je vyprávěn formou deníku, počínaje obdobím, kdy se dívka ve svých 14 letech poprvé setkává s Napoleonem, a provází nás postupně celým napoleonským obdobím, od jeho prvních vojenských úspěchů v dobývání Evropy až po jeho pád, vyhnanství a smrt, a obdobím následujícím, odehrávajícím se již převážně ve Švédsku. Desirée se provdá za francouzského maršála Jeana Baptista Bernadotta, který díky svým vojenským úspěchům, schopnostem a talentu to postupně dotáhne až na pozici švédského krále, a Desirée se přirozeně stává švédskou královnou, její korunovací příběh končí.
Autorka píše od srdce, velice lehce, často s vlídným humorem a vtipem a kniha se čte opravdu sama. Desirée je milá a sympatická hrdinka a ostatní postavy v příběhu jsou vlastně tak nějak sympatické také, i když by mnohdy být ani neměly. Jejich povahy a psychologie jsou vcelku dobře vykresleny a určitě to nejsou postavy ploché ani černobílé.
Za zvlášť povedené považuji popisy klíčových scén, odehrávajících se v důležitých momentech pouze mezi Desirée a Napoleonem, tváří v tvář - v průběhu válečných let je to totiž právě Desirée, která je žádána, aby s tvrdohlavým, nevyzpytatelným a náladovým vojevůdcem promluvila a pokusila se zachránit co se dá, když je ve hře kolikrát příliš mnoho. A kdo jiný by to měl dokázat, když ne první láska, na kterou se nezapomíná ?
Tyto scény mají vnitřní náboj, přirozené vnitřní napětí i jistou míru hmatatelné intimity a křehkosti, a z mého pohledu patří k těm nejpůsobivějším a nejemotivnějším.
Autorka se vyhnula bližšímu popisu drsných a drastických scén z jednotlivých bitev, které toto téma nabízí (což je ale vzhledem k okruhu čtenářů, pro které je příběh určen především, pochopitelné) a pozoruje je spíše z povzdálí a vyhnula se zcela i scénám sexuálním. Přesto je to čtení zábavné, vkusné a příjemné a milovníky dobré historické prózy určitě nezklame. Čtyři a půl hvězdy.

Izi14
11.07.2018 5 z 5

Tato kniha mi otevřela dveře do strhující historie napoleonských válek. Dnes už se považuji za znalce této doby a o Napoleonovi sama píšu. Za to jsem autorce nesmírně vděčná.
Z literárního hlediska jde o nádherně napsaný román, i přesto, že se s hlavní hrdinkou a především s postavou Bernadotta názorově neshoduji. Tuto knihu doporučuji všem, kteří se zajímají o 1. polovinu 19. století, ale především těm, kteří se o ní dozvědět teprve chtějí.

Allena24
24.05.2018 5 z 5

U některých knih mě napadne, že je život docela krátký, že mi bude chybět čas na opakované čtení. A Désirée je ten případ. Četla jsem ji před hooodně dlouhou dobou, ale pocity, které jsem při čtení měla, ty přetrvaly.