Deník sentimentálního zabijáka / Yacaré

Černý román Deník sentimentálního zabijáka (1998) je parodií na život, lásku a smrt. Novela Yacaré (1998) pro změnu příběh vyšetřovatele pojišťovací společnosti.

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33235/big_denik-sentimentalniho-zabijaka-yaca-f3W-33235.jpg 3.727
Literatura světová, Novely, Romány

Vydáno: , Rybka Publishers

Diario de un killer sentimental / Yacaré, 1998

Kniha Deník sentimentálního zabijáka / Yacaré

Skip
04.11.2014

Krátká novela, patřící do kategorie “černý román”, je napsaná v ich-formě z pohledu nájemného vraha, který svou práci odvádí vždy na vysoké úrovni ke spokojenosti svých klientů. Obsahově možná lehce cynické, ale po formální stránce bezchybné.

Kniha obsahuje ještě novelu Yacaré, která sice není špatně napsaná, ale příběh amazonských Indiánů, kteří se přijeli do Evropy pomstít bílým obchodníkům, mi přijde poněkud přitažený za vlasy.

Alma-Nacida
10.06.2014

Vtipné a čtivě napsané povídky, první se mi líbila víc, i když byl závěr předvídatelný, druhou bych poněkud sestříhala.

immortal-party
15.06.2011

u druhé povídky - Yacaré - mi dojem zkazila jakási nesmyslná kolerace toho divocha mimo své přirozené prostředí.

vnimat_Krasu
14.12.2010

Příliš krátké na koupi, k zapůjčení v knihovně však naprosto ďábelská knížka. První polovina je stoprocentní, druhá část už přeci jen postrádá ostrost i vtip. Čte se ale i tak vskutku famózně a zdatný čtenář jí utáhne za jeden večer.

My proti vám
My proti vám