Deník Gréty Kaiserové

Deník Gréty Kaiserové https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200480/bmid_denik-grety-kaiserove-YvR-200480.jpg 4 154 42

Dvojčata Agáta a Gréta jsou povahově rozdílná jako den a noc. Gréta je lehkomyslná a impulzivní. Agáta kultivovaná a zodpovědná. Vyrůstají s rodiči ve Vídni, ale jejich matka Johana pochází z Čech. Autohavárie, při níž Johana zemře a Agáta zůstává tělesně postižená, oběma dívkám změní život. Gréta se s matčinou ztrátou nedokáže smířit, a když si posléze otec najde novou partnerku, utíká k matčině sestře, do Čech, kde – jak doufá – najde nový domov. Záhy však zjistí, jak moc se mýlila...... celý text

Danago
23.08.2017 5 z 5

Klára Janečková je skvělá autorka a já od ní mám úplně celou tvorbu přečtenou. Oceňuji, že nepíše jako přes kopírák, ale naopak je každá její knížka úplně jiná. A Deník Gréty Kaiserové je naprostá bomba! Skvělý příběh poutavě a napínavě podaný. Od knížky jsem se nemohla vůbec odtrhnout. Knížka popisuje těžký život dvojčat dívek, které jsou od sebe odtrhnuty a jsou nucené se životem vypořádat odděleně. Opravdu skvěle napsaný dojemný a propracovaný příběh.

hrosulik
24.02.2017 5 z 5

Nej nej nej knížka od super spisovatelky.

prochajda
16.12.2016 5 z 5

Tedy až na to, že jsem nechápala, jak může Agáta při návštěvě sestry sprásknout ruce a nebo vesele zatleskat :( se mi kniha moc líbila a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Nakonec jsem i slzu setřela.

alnahu
02.09.2016 5 z 5

Výborný, čtivý příběh nás provede životem dvojčat Gréty a Agáty. Při autonehodě jejich matka zemře a tím se jejich život změní a rozdělí je. Agáta ,která při nehodě přijde o ruku, zůstane žít se svým otcem Rakušanem a babičkou ve Vídni a Gretu vyženou do České republiky, k sestře matky, kde si Gréta prožívá naprosté peklo. Touha utéct od tohoto osudu ji dovede až na scestí, kdy si začne vydělávat tělem, aby se mohla vrátit za Agátou a otcem do Rakouska. Nakonec se spojí s přítelem Agáty -Turkem a vycestuje s ním do Turecka. Kde začne pracovat a nakonec se zde i vdá. Těžký osud těchto románových dívek se mi velmi líbil.

Lidka
02.08.2016 2 z 5

Ten námět sám o sobě by nebyl tak špatný. Spíše mi vadilo zpracování a jakási celková nepromyšlenost v chování postav, které se obratem záhadně měnilo.
Co se týká zážitků z Turecka, tak to už nám dnes je hodně jasné jak se tam ženě žije a jaké je její postavení.
A závěr? Ten už jsem přece znala z některých zde níže napsaných komentářů.

Alemraj
29.07.2016 2 z 5

do knihy jsem vkládala příliš velké naděje... po několika fakt dobrých kapitolách, které dávaly naději se kniha změnila v umělé natahování děje, z propracovaného začátku to šlo fofrem z kopce plnou parou do červené knihovny. Kniha je plná chyb.... jednoruká si pečlivě sepnula vlasy, či upletla cop, jednoruká spráskla ruce.... apod.... bazíruju na maličkostech vím to, ale auto je Hummer ne Hammer, několik dalších chyb.... za mne jedna horších knih a celkem mne tahle červená knihovna fakt neba a nemám motivaci na další knihu této autorky. Neříkám nikdy, ale zcela určitě ne teď. Za mne je to červená knihovna a tu já nemusím.

Radlana
24.01.2016 5 z 5

Další úchvatná kniha od mé oblíbené autorky, přečtená jedním dechem. Díky tomu, že Turecko i mentalitu obyvatel této země jsem měla možnost poznat díky své práci, tak pro mě byla kniha ještě o to zajímavější. Připomíná mi trochu postavami i tragickým koncem knihu Osudová posedlost.

1casper
07.01.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se mi dobře. Je tady hezky popsaný rozdíl mentality mezi křesťany a muslimy. Hezky popsaný rozdíl života smetánky ve Vídni, chudé rodiny na vesnici v Čechách a v Turecku. K téhle knížce se určitě vrátím.

kajli21
17.12.2015

Skvělá knížka doporučuji ...přečtená jedním dechem .

RADOST
01.09.2015 2 z 5

Umně spletený, stylově velmi jednoduchý příběh o lidských povahách, o sebekázni i živelnosti, o lásce i sebelásce, vypočítavosti, sobeckosti i vášni. Není to četba pro mně, ale u milovnic ženských románů může uspět.

kika 13
07.05.2015 3 z 5

Já nevím asi kdybych knížku nepřečetla nijak by mě to neochudilo.

sabca
13.03.2015 5 z 5

Mně zase tak předvídatelná a jednoduchá nepřipadala. Pro mně byla čtivá od samého začátku a měla jsem problém jí odložit. Bylo zajímavé jak se vyvíjel život dvou sester dvojčat, které byly v dětství oddělené. S Grétou se život nemazlil a prožila si toho opravdu hodně. Doporučuji k přečtení

hatuli
13.11.2014 3 z 5

Tak jsem ráda že jsem ji konečně dočetla,hodně předvídatelná,čtivá,jednoduchá,ale nutí vás to aby jste ji co nejdříve dočetli a měli to za sebou :-)Krátké věty,jen u Turecka delší..Zase taková romantika to není.Přišlo jako kdyby to spisovatelka chtěla mít rychle napsáno..

Lucka385
21.09.2014 5 z 5

Na knihu jsem se velice těšila a naprosto splnila mé očekávání. Přečetla jsem ji za den, naprosto mě vtáhla do děje. Rozhodně to není červená knihovna, jak tu bylo psáno. A trochu nechápu předešlé komentáře. Mě se kniha velice líbila. A že tam občas bylo něco přehnané? Možná ano, ale o to bylo zajímavější a napínavější. A kdo z nás ví, jak to vlastně v těchto zemí chodí a jak se tam lidé skutečně chovají, jací jsou. Předpokládám, že v hotelových rezortech na dovolené to člověk těžko pozná. Tak proč ne?
Obě hlavní hrdinky mi byly sympatické. Agáta, která se podrobovala životu u babičky jako stroj i divoká a nespoutaná Gréta. Konec trochu nečekaný, ale jak jsem psala, není to červená knihovna, kde vždy vše dopadne na výbornou.

Ankavi
11.09.2014 3 z 5

Moje první kniha od této autorky, musím říci, že mě zaujala - ovšem zejména tématem. Bohužel samotné zpracování poněkud pokulhává. Potenciál hlavní myšlenky veliký, ale po dočtení jsem lehce zklamaná. Události v poslední části knihy nabraly takový spád, že jsem nestačila "valit oči", což na celkovém dojmu bohužel ubírá. Ovšem odmyslím-li tyto skutečnosti, kniha je vcelku povedená, popisuje mimo jiné i odlišnou mentalitu různých národů - zaujal mě nejen kontrast muslimského a křesťanského světa (všeobecně známý a spíše dnes již nepodceňovaný), ale vkusně popsaný (a věřím že velmi reálný) postoj "Západoevropanky" k občanům bývalého východního bloku, který je plný opovržení a nadřazenosti.

Neri
04.09.2014 2 z 5

Ač se mi některé předchozí knihy K. Janečkové líbily, tato mě za srdce opravdu nechytila. Příběh je napsán téměř školácky, děj se vrší za dějem, postavy mění svá rozhodnutí a postoje s každou stránkou. Postrádá to jakýkoliv náboj, poselství, hloubku, cokoliv co by mě dokázalo skutečně vtáhnout do děje. Často se mi na konci knihy těžko loučí s hrdiny, jejich příběhem, tady jsem si ale skoro oddechla, že už to celé končí.

evasamankova
24.08.2014 2 z 5

Tak tato kniha nebyla mým šálkem čaje, spíš velký přešlap. Je to první kniha, kterou jsem od této spisovatelky četla. Navnadila mě anotace i recenze, ale bohužel jsem očekávala něco zcela jiného, než jsem nakonec v této knize dostala.
Příběh je různě propletený, bohatý na děj, a právě proto mi ty jednotlivé změny rozhodnutí hrdinů, převraty situací přišly nevěrohodné a hodně povrchní. Autorka vypráví víceméně jen v krátkých větách, těch rozvitých je naprosté minimum. Mě osobně to brzy začalo strašně vadit, zoufale jsem toužila po nějakém souvětí, které bude alespoň tak na tři řádky. Bohužel jsem se nedočkala.
Celkově stylem i vyjadřováním bych tuto knihu přirovnala k tvorbě Danielle Steelové. V rámci žánru je Deník Kaiserové určitě dobrým kouskem, ale bohužel mě nikdo nevaroval dopředu, protože na toto jsem zrovna chuť neměla, tak proto takové hodnocení :)

malen
17.08.2014 4 z 5

Také se mi kniha dobře četla a určitě si od této autorky přečtu i další. Souhlasím, že občas to bylo trošku přehnané, ale mně to nevadilo.

Antoaneta
15.08.2014 4 z 5

Moc pěkná kniha zajímavé téma a moc dobře zpracované,do červené knihovny bych knihu nezařadila.Občas se mi děj zdál poněkud přehnaný ale na druhou stranu kniha člověka nutí k zamyšlení proč se vše stalo tak jak je napsáno a kdo vlastně na tom nese vinu.Opět se ukazuje že žít s muslimem nese spoustu problémů jejich tradice a víra jsou pro ně vším a žena u nich neznamená nic nemá žádná práva nikde nemá zastání.Kniha se mi četla se moc dobře a fajn byly i pasáže psané formou deníku který píše Gréta své sestře za sebe doporučuji k přečtení.

bergoška
21.06.2014 5 z 5

Také si nemyslím, že je to červená knihovna. Napínavé čtení až do konce. A navíc by knížka mohla být poučná pro dívky, které se zahledí do cizince - muslima, uvědomí si jaké jsou tradice v jeho rodné zemi, a jakou hodnotu a práva tam mají ženy. Je potřeba to stále připomínat.
Zajímavá knížka.

sex rodinné vztahy dvojčata