Deník Bridget Jonesové

V roce 1995 se na stránkách britského Independentu objevil deník svobodné třicátnice Bridget Jonesové, které dělají starosti hlavně vlastní váha, příjem kalorií, kariérní postup a „citové vydírání“ ze strany mužského pohlaví. Nikdo tehdy netušil, kam to tento literární text dotáhne. Neuplynuly ani tři roky a z Deníku Bridget Jonesové se stala přímo kultovní kniha. Deník, jehož pisatelka bývá nazývána „Adrianem Molem v ženské podobě“, vedl po několik měsíců žebříček nejprodávanějších titulů na britském knižním trhu a v roce 1997 získal prestižní cenu British Books Award za nejlepší knihu roku. Deník Bridget Jonesové nečekaným způsobem změnil život svobodných žen kolem třicítky, kterých jen v Británii žije více než milion, a k jeho obdivovatelům se dnes hrdě hlásí i někteří poslanci Dolní sněmovny, jejichž literární vkus se v posledních letech radikálně změnil....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/146531/denik-bridget-jonesove-146531.jpg 3.81127

Bridget Jones (1.)

Bridget Jones's Diary (1995)

Vydáno:, Aurora

Kniha Deník Bridget Jonesové

šneki

Průměrná oddechovka, bohužel v tomot případě se mi více zalíbil film. 2.5*

Yorika

Při četbě této knihy do sebe liji litry vína a přejídám se čokoládou.
Večer usínám s kocourem v náručí.
Chodím na svatby svých přátel a rozplývám se nad fotkami z ultrazvuku.
Jen o tom nepíšu knihu.Protože by to jistě byl stejný blábol, jako ta, kterou právě držím v ruce.

palka452

Pro mě tato kniha není moc vtipná asi rozdíl v mentalitě nevím

Skalara
31.12.2018odpad!

To je prostě odpad :D Na každé straně je kolik vychlastala vína, vykouřila cigaret a zhubla či nezhubla. Tedy kolik váží. Film se mi strašně líbí ale knihy jsou odpad :D Dostala jsem celou sérii a nedočetla jsem ani tu první knihu :D

DuchDoby
15.12.2018

Byť jsem muž, tudíž pro tuto knihu naprosto necílená osoba, jsem z té knihy nadšený. Jedná se o humorně napsaný románek. Lehce feministický nadhled z této knihy dělají zábavné, lehké čtení.
Dámy, tohle se vám prostě bude líbit.
Pánové, neohrnujte na tím nos, naopak, pronikněte do myšlení žen, které je nám tak často ma míle vzdálené.

Alex_Jura
02.12.2018

Solidní oddychovka. Četla jsem ji dávno předtím, než jsem viděla film, což obecně je vždycky asi ta lepší varianta. V celé řadě scén se člověk více méně pozná. Vtipné bez nutnosti šroubovat tu vtipnost nad hranici únosnosti. Rozhodně stálice knihovny, vždycky mi zlepší náladu.

BlueTer
21.11.2018

Já teda četla knihu až po shlédnutí filmu, ale můžu přiznat, že mě vůbec nezklamala. Knížka je vtipná, čtivá a film je jí velmi podobný. Za mě palec nahoru, dokáže rozesmát a Bridget je prostě jako kamarádka :)

Mixy
11.11.2018

Nevím proč, ale čekala jsem od knihy něco více. Asi vzhledem k filmovému zpracování. Kniha se stala mojí útěchou během cestování, ale znovu bych po ní nesáhla. Stejně jako film, stačilo jednou.

petranecka
08.11.2018

Prostě oddechovka :)

Pythonissam
18.10.2018

Znám všechny 3. díly filmu, které znám už nazpamět a tato kniha je spíše fajn na odpočinek a lehce na pobavení. Ale bohužel nedostane moc kladné hodnocení... Nevěřím sama tomu, co napíši, ale v tomto je film lepší jak kniha, a to jsem se na knihu hrozně těšila...

any37
27.09.2018

Vtipná, oddychová a přečtená jedním dechem. Film jsem neviděla, ale jestli bude alespoň tak z poloviny dobrý jako tato knížka, tak se divím že nedostal Oskara. Jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla. Určitě se co nejdříve vrhnu na další díly, které - doufám - budou stejně skvělé.

Péťa1950
20.09.2018

Film jsem neviděla, knihu jsem asi měla číst o třicet let dříve. Dvě třetiny knihy jsem čekala, jestli se změní scénář, večírky, kocovina, cigarety probírání osobního života se známými, láska , snaha o trvalý vztah. Poslední třetina trochu jiná. Celé psané s nadsázkou , podobně jako knihy Haliny Pawlowské. Lehké čtení na dovolenou. V době vzniku knihy "singl"-velký problém, nyní životní styl velké části žen i mužů.

kykiryki28
20.09.2018

Filmy této série jsem už dávno všechny viděla, ale teprve nyní jsem se dostala ke knižní formě a ... byla jsem opravdu mile překvapená! Tak vtipnou knížku formou osobního deníku jsem opravdu dlouho nečetla! Opravdu úžasná relaxační kniha, která zvedne náladu snad každému! Doporučuji!

katy87
29.08.2018

Ke knize jsem se teď vrátila ani nevím po kolika letech, všechny 3 filmy už jsem také viděla. Že je příběh naprosto nereálný, Bridget alkoholička, závislá na cigaretách a naprosto nesmyslně myslící si, že je tlustá (váha 58 kg je pro ni alarmující)? Ano, je to tak. Nicméně je záměr knihy pobavení a nadhled, a to se povedlo - já se bavila od začátku až do konce :-).

kaja77
25.05.2018

no pobavilo mně to až jsem nečekala jak moc :D fakt dobré. srovnání s filmem je jedna z prvních věcí, která člověka napadne... ale tady mi příjde, že film je bezva a kniha taky bezva.... moc často u mně kniha versus film takto 50:50 nekončí, skoro vždy vítězí kniha.... ale asi to je hereckým obsazením a dávkou nostalgie ... nevím

pegasek
29.03.2018

Ke knize jsem se vratila po 15letech,kdyz jsem ji cetla jako 17leta,tak me bavila hodne,ale nyni s odstupem casu na me pusobi spise nudne-hlavne v prvnich dvou tretinach knihy,ale diky posledni tretine knihy,ktery byl trochu vice zazivnejsi se tato kniha dala docist

Andrée
19.03.2018

Baví mě to.
Nejednou jsem se u knihy dost pobavila. Bridget je na trapasy fakt třída, ale je to kouzelný. Mám ji moc ráda. Knižní i filmové zpracování se mi moc líbí.

P.S. Daniel je takový parchant!

agatha2
13.02.2018

Kdysi dávno, když kniha u nás vyšla poprvé, jsem si ji hned musela přečíst a moc se mi líbila. Ale uběhlo již mnoho let od té doby a já se ke knize nyní vrátila a uznávám, není to žádný zázrak. Stokrát více se mi líbí v tomto případě film a už u něj asi zůstanu. Knihu již potřetí s největší pravděpodobností za dalších dvacet let číst nebudu.

Vendulik
12.02.2018

Velice průměrná kniha. Těšíla jsem se na knihu plnénou nápěti, ale vesměs to byly jen bláboly.

bookcase
02.02.2018

Čas od času si dávám opáčko. Baví mě pořád, i když s postupujícím věkem ji vnímám trochu jinak. Každopádně její matka mi leze na nervy pokaždé.

Julinka679
28.01.2018

Já se bavila! Bridget je prostě jedním slovem trhlá. Daniel se mi moc nelíbil ale Mark Darcy s véčkovým svetrem a vtipnými ponožkami na začátku taky ne. Bridget evidentně nemá nouzi o chlapy ale ani o trapasy. Samozřejmě nechybí ani nějaké to drama v podobě její "trhlé" matky - vážně nevím, po kom to ta Bridget má :D
Za mě pohodové čtení, které máte za chvilku přečtené, u kterého se zasmějete a budete Jonesové přát její happyend :-)

Nomia
13.01.2018

To co ve filmové verzi funguje a dokáže působit vtipně, tak oproti tomu v knižní verzi skřípe. Bridget mě velmi často spíš iritovala. Tři hvězdičky, ale notně k tomu přispěl idol dívčích srdcí, pan Darcy.

Rea1307
05.01.2018

Popravdě, kniha mě moc nebavila. Ne, že by byla napsaná špatně. Jsem ráda, že jsem si jí přečetla. ALe nebyl to můj šálek kávy..

janyska13
03.01.2018

Nechápu, že jsem tuto knihu nečetla už dříve. Brzy půjdu pro další díly do knihovny.

GaleW
26.12.2017

V tomhle případě mě mrzí, že jsem nejdřív viděla film, který nemá chybu. V jeho světle, bohužel, knížka nemůže mít plný počet hvězdiček. Filmoví tvůrci udělali celkem dost změn oproti knižní předloze a výjimečně to bylo ku prospěchu věci. Kdybych byla četla román dřív, možná by to dopadlo jinak. Ale i tak jsem se místy smála z plna hrdla!

vendysantos
03.12.2017

Super kniha i film, vtipné, hlavně když Bridget popisuje své neúspěšné vztahy a diety. Opravdu jsem se bavila.

karolina94
24.11.2017

Příběh, který vtipně sděluje, že žena nemusí být zrovna krasavice, aby našla svého Darcyho.

nycol
22.11.2017

Vtipne, svizne, uveritelne.

Katulik86
22.11.2017

Tak bych to asi shrnula takto: Miluju Colina Firtha jako pana Darcyho,je mi 31 a kazdy den si rikam: Kruci,co ta Bridget resi,ja mit jeji vahu tak si piskam a nebojuju s 20-30 kily uz skoro 10 let,akorat mam o dite navic, ale taky jeste nejsem vdana... Jen tech cigaret a sklenicek na me bylo az moc,ale v prubehu cteni na me padla nostalgie a zjistila jsem,ze mam dokonce doma i dvd s prvnim dilem a to byla teprve romantika s panem Darcym... Uvidim,jak dalsi dily,tenhle me moc nenadchl...

Mikako
20.11.2017

Přečetla jsem to. Nevím, jak podle této knihy mohl vzniknout tak skvělý film. A ten konec? :-(
Vlastně bych ani neřekla, že film byl natočen podle této předlohy, spíš se jí nechal hodně, opravdu jen hodně vzdáleně inspirovat...
Nestává se mi to často, ale tady na sto procent stavím film před knihu.