Deník běžkyně v nejlepších letech

Deník běžkyně v nejlepších letech https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278914/bmid_denik-bezkyne-v-nejlepsich-letech-wzW-278914.jpg 4 59 28

Nikdy jsem nevěřila, že dokážu doběhnout dál než na roh naší ulice. Je možné, aby ženská, která nedostala do vínku sportovní talent, začala před padesátkou, ve věku, kdy její vrstevnice končí, běhat? Dnes, několik let po padesátce, vím, že to dokážu. Na svém kontě mám nejen půlmaratony, maratony, 24hodinové běhy, ale i terénní triatlony a horské běhy. Dokazuji tím svému okolí, že všechno jde, když se chce. Věk je jenom číslo a všechno je to v hlavě. Po celý jeden rok jsem zapisovala formou deníku svá běžecká dobrodružství, své myšlenky, niterné pocity, vnitřní monology, pochybnosti o sobě i o svém konání. Radosti a strasti na trati běžecké i životní. V knize nehledejte tréninkové plány, ale určitě v ní najdete myšlenky, které zastihnou občas každého z nás, emoce, které nejsou nikomu cizí, možnost ztotožnit se. Doufám, že vás pobaví, rozesměje, přinese radost i motivaci. Podařilo se mi splnit cíl, který jsem na začátku roku vyslovila, a to uběhnout v jednom roce tisíc mil? Co jsem v onom roce prožila, co mě dostalo na kolena, co mě rozesmálo či rozplakalo? A naopak, co mi pomohlo překonat trable všedních dnů? To všechno, a ještě mnohem víc, se dozvíte v mé knize. Pro své čtenáře jsem do ní zapsala i recepty na jídla, která jsou nejen pro běžce více než vhodná.... celý text

KatkaB77
17.03.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Také běhám, ale s autorkou se nemohu rovnat, sahám jí sotva po kotníky a to jsem o 14 let mladší. Má můj obrovský obdiv. Kniha se četla sama a moc mě bavila a často rozesmála. Bežkyním doporučuji. Ostatní gaučáci to nepochopí a ať raději nečtou.

alisie
14.03.2017 3 z 5

Při nemoci se to četlo rychle a snadno, recepty na konci měsíce byly vítaným zpestřením.

kaca82
19.10.2016 5 z 5

Super knížka, ve které se běhající ženy, které neútočí na stupně vítězů, mohou konečně s někým identifikovat :) Běhám dlouho a po přečtení této knihy mě běhání začlo bavit ještě víc.. Zuzčiny hesla typu "každý kopec má jednou konec" a "běhám proto, abych si mohla dát čokoládu" mi pomáhají překonat každou krizi..

yanis
01.10.2016 2 z 5

Bohužel, literárně naprosto mimo, ale psáno srdcem a s obrovským nadšením. Paní ráda běhá. Začala až ve středním věku a chce se o své nové já podělit. Určitě existuje spousta čtenářek, které ani žádný vysoký sloh neočekávají, rády se pobaví a třeba taky nazují boty a vyběhnou. Za mne ale prosím ne, o běhu existují mnohem lepší knihy.

jarinek
22.03.2016 5 z 5

Lidské, pravdivé, humorné. Doporučuji přečíst.

Elosha
16.03.2016 1 z 5

Tu a tam jsem natrefila na pěkné obraty, tu a tam na kapitolu co měla hlavu a patu (zpravidla reportáže ze závodů). Ovšem jinak kniha plná klišé. Když už to vypadalo, že autorka natrefila na hlubší myšlenku, vyzněla plytce. Jediná kapitola, která mě bavila byla ta, jak byla autorka nucena vypít sklenici mléka se škraloupem, to bylo humorně napsáno. Ovšem zazděno košilatou hrůzou. Sloh na nízké úrovni, jako by to napsal školák. Nemohu vůbec doporučit. Bohužel.

1kikina
13.03.2016 5 z 5

Přestože je běhání nudný sport, překvapilo mě, jak o něm autorka dokázala napsat poutavou knížku. Od začátku až do konce jsem se bavila, knížku přečetla jedním dechem. Jedna z nejlepších knížek, kterou jsem o běhání kdy četla. Hodně dobrý! Doporučuji všem, kteří se chtějí pobavit, a přitom hledají motivaci k běhání.
Knížka nepostrádá spád a napětí, nechybí v ní nadhled, sebeironie i humorné okamžiky na pozadí tak náročného sportu jakým běh je.
Je to knížka o životě, nejen o běhání.

lubosh
12.03.2016 1 z 5

Tohle se moc nepovedlo... O běhání se dočtete jenom klišé a banality a zbytek připomíná blogísek pro čtenářky Vlasty.

ženy sport české ženy běhání, běh sportovci maraton (sport)

Zuzana Součková
česká, 1962
2018  79%Běh života s úsměvem
2019  74%Diagnóza žena
2014  77%Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě
2016  81%Deník běžkyně v nejlepších letech
2022  77%Po schodech nahoru, po čumáku dolů

Kniha Deník běžkyně v nejlepších letech je v