Deník

Deník https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/657/mid_denik-Y5M-657.jpg 4 3330 554

Proslulá kniha (přeložená z holandského originálu s přihlédnutím k německému překladu) obsahuje deníkové záznamy židovské dívky, která se s rodinou za války ukrývala před nacisty ve skrýši starého domu na předměstí Amsterodamu. V průběhu dvou let 1942 až 1944, od svých třinácti do patnácti roků, zaznamenává dívka své úvahy, zážitky, pocity a drobné všední události, jak je přinášel život ve stísněném prostoru bez možnosti soukromí. Nakonec byl úkryt rodiny prozrazen a všichni jeho obyvatelé odsunuti do koncentračního tábora. Z celé rodiny přežil pouze dívčin otec, který také po válce korigované deníky své dcery vydal. Kniha pak byla po letech znovu vydána v úplné podobě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Triáda

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch , 1947

Žbětule
01.10.2011 5 z 5

Opravdu mne těší, že se jmenuji A. Franková.. :)

WEIL
30.09.2011

Pozoruhodná kniha o osudech jedné lidské bytosti v extrémních časech.

black.susi
18.09.2011 5 z 5

Díky tomuhle deníku je Anne živá i po své smrti, tak jak si přála. Tahle četba musela snad v každém něco zanechat a díky tomu Anne žije dál. Je těžko uvěřitelné, že tohle psala 13tiletá dívka. Anne měla nesmírný talent a je věčná škoda, že si nemohla splnit své sny a stát se spisovatelkou, jenom proto, že byla židovského původu. Tohle by si měl přečíst každý, aby pochopil, čím si tehdy lidé museli projít a aby se to už nikdy nemuselo opakovat.

habakkuk
12.09.2011 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem -Lenicka-, taky jsem čekal trochu víc. Četl jsem hodně knih s touto tématikou a o hodně lepších, ale od čtenářů nedoceněných.

tandula
17.06.2011

musím se přiznat, že u téhle knížky jsem dohromady probrečela tak 2 hodiny...je neuvěřitelný, sledovat myšlenky "puberťačky", která vlastně ani puberťačka není...a to je na tom to smutné, že dívka, která má taky vyspělý názory, ví, co v životě chce dělat, učí se v úkrytu každý den několik hodin, se toho života PO vlastně nedožije...život je prostě nespravedlivej..

-Lenicka-
16.05.2011 3 z 5

Určitě zajímavé a poučné čtení, ale na můj vkus moc dlouhé a a popisné .. dle kladných ohlasů jsem čekala něco trochu více, bohužel :-(

petruska85
02.05.2011 5 z 5

Šokující zpověď toho co mnozí z nás ani nezažili. Každý by si ji měl přečíst, aby si vážil všeho co mu život nabízí. I když je to málo, ale pořád to stojí za to. Při každém slovu mi běhal mráz po zádech a tekly mi slzy.

Kvikvinka
16.04.2011 3 z 5

Knih jako tahle by si lidé měli vážit, je to jedinečné svědectví skutečných postav. Zajímavé čtení.

katynais
28.02.2011 5 z 5

Takové to knihy by se měly číst, aby se nezapomnělo na ty hrůzy

Slečna L.
20.02.2011 5 z 5

Po uvědomění si, že toto se opravdu dělo nejen Anně, jsem měla celou knihu slzy na krajíčku. Tato kniha mě donutila k zamyšlení a přehodnocení mého chování (rozmazlenosti a ukřivděnosti, apod.).

Teru
30.01.2011 4 z 5

Kniha rozhodně stojí za přečtení.
Jistě, není to krásná četba plná romantických klišé a přehnaných citů, je to kniha o realitě. O životě takovém, jaký doopravdy byl, pohledem dospívající dívky.
Co víc říct, než jen, že po dočtení v člověku jistě zanechá nemalou stopu.

Tizoun
23.01.2011 5 z 5

Jsem sedmnáctiletý taekwondista a když jsem to četl, rozbulel jsem se jako malý kluk. Anna mi byla vždycky velmi blízká; svou touhou po vzdělání, svou diferenciací od zbytku rodiny a místní společnosti, svým citovým životem. Je to překrásná mapa duše nádherné dívky, která nebyla árijské rase dost dobrá. R.I.P. Anne, stala jsi se tak dobrou spisovatelkou, o jaké se Ti ani nesnilo. Protože jsi do psaní dala celou Annu Frankovou.

Loswen
30.11.-0001 5 z 5

Deník zachycuje různá období dospívající Anne a už jen díky tomu je velmi zajímavý. Když se k tomu připočítá situace, za níž byl psán, a osud autorky, je téměř jasné, že se stane slavným. Ovšem podle mě si to zaslouží. Anne by se jistě stala spisovatelkou, kdyby měla možnost. Talentu měla dostatek a odhodlání také. Zajímavá byla její touha po vzdělání, celé dny proseděla u učení a den jí připadal na vše příliš krátký...myslela jsem si, že taková jsem jen já:). I přes autorčin optimismus, naději a touhu po životě jde o velmi smutné čtení možná právě kvůli přítomnému optimismu, protože my víme, že se svých snů nedočkala a ani neměla možnost je uskutečnit...

luciekla
30.11.-0001 5 z 5

Jedna ze světově nejznámějších knížek popisující život jedné židovské dívenky a její rodiny v úkrytu během druhé světové války. Vždycky jsem obdivovala Annin talent, na svůj věk psala velmi dobře. Jen škoda, že tenhle příběh bohužel neskončil happyendem...