Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/big_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3.2969

Kniha Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Lucie21352
15.12.2022

K přečtení této knihy jsem se rozhodla na základě mnoha doporučení a úspěchu knihy Deníček moderního fotra. Musím přiznat, že začátek byl famózní a opravdu jsem se dobře pobavila. Bohužel to trvalo jenom zhruba do poloviny knihy, kdy začal být tzv. humor tlačený přes slzy. Mužský pohled se ještě dal číst, ale ženský jsem přeskakovala. Je mi jasné, že pravděpodobně existují ženy jako je Nataša, ale mě to přišlo až moc přehnané.

Aya81
12.12.2022

Bylo to o malý chloupek lepší než Karanténa. To plus navíc je za mužské a ženské pohledy na jednu věc, tedy za ten nápad. Protože jinak to opět bylo slaboduché, humor školácký, klišé přehnaná do absurdity (ta asi byla cílem). Jestli se někdy budu chovat jako Nataša, prosím, propleskněte mne. Bylo mi za ni za celé ženské pokolení hanba. A prosím Ježíška, ať mi další obdobné pokusy o literaturu nenosí, díky.

jprst
01.12.2022

Tak jsem zase jednou sáhl vedle, očekával jsem humorné čtení, ale dostal jsem trapárnu plnou úporné snahy autorů o humor za každou cenu. I když přece jen jeden plus to pro mě mělo, tím bylo varování, abych se jejich další knize raději vyhnul.

J.Clouseau
20.11.2022

Po Deníčku moderního fotra tady klesla laťka hodně nízko. Podle mě se tohle moc nepovedlo. Tady vtipu dost ubylo a zkrátka mě to čtení pak už vlastně ani nebavilo.

Katka2382
08.11.2022

Za mě teda žádnej šlágr.
Jako párkrát jsem se pousmála,ale jinak spíš trapárna.

terezie1121
24.10.2022

Srandovní kniha která pobaví a je psána přirozeně čtivým způsobem.

viweb
14.10.2022

Poslechnuto jako audiokniha. Za mě slabší průměr. Hodně nadsazené soužití dvou mladých lidí i když některé situace jsou vhodné k zamyšlení jak to vnimají muži a jak ženy. Ani mi to nepřišlo vtipné. Jsem lehce zklamaná.

Iki1
06.10.2022

Přes všechny snahy o gender a rovnost pohlaví se nakonec mladí autoři vrátí do minulého století a akcentují rozdíly mezi ženami a muži v chápání světa kolem sebe. To poznání by bylo vcelku osvěžující, pokud by přímo z paty nebyla tlačena snaha o co nejvtipnější monology a postřehy. A tahle snaha bohužel z celé knihy čouhá jako sláma z bot. Situační komedie je tak moc vyhrocena, až se stává příliš neuvěřitelnou. U vtipu a humoru platí pravidlo, že méně je rozhodně více. Škoda promarněné šance, střídavé pohledy obou pohlaví jsou sice módní formou psaní, ale zde je kvituji jako zdařilou formu.