Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil

Deníček moderního páru aneb Ženy jsou z Venuše a muži jsou debil https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/307332/bmid_denicek-moderniho-paru-aneb-zeny-js-QfZ-307332.jpg 3 1049 271

Kdo by neznal eskapády „moderního fotra“, které Dominik Landsman zachytil ve svých úspěšných Deníčcích? Nová kniha, kterou napsal společně s blogerkou a spisovatelkou Zuzanou Hubeňákovou, se pouští na stejnou půdu, ale zpátky do doby, kdy ještě nebyl otcem. Jindřich a Nataša s ironií a černým humorem sobě vlastním popisují své seznámení, sestěhování a nakonec i početí dítěte a mezitím neodolatelně glosují rozdíly mezi muži a ženami, vztahové stereotypy, různé fáze zamilovanosti nebo nástrahy společného bydlení. Deníček moderního páru zachovává styl předchozích dílů, ale díky spoluautorství je bohatší o dva rozdílné, ale srovnatelně humorné styly. Pojďte zjistit, co se dělo předtím, než na svět přišel Čeněk!... celý text

básnílek
24.09.2022 odpad!

Nic tak zoufale nevtipného, a zároveň o vtip se za každou cenu pokoušejícího, jsem v životě nečetl. Bylo mi trapně za oba autory. Nebýt to dar, nikdy bych po takové knize nesáhl.

NymphMaeve
19.07.2022 4 z 5

Další kniha "moderního fotra", která se mi dostala do ruky a moc jsem si tohle dovolenkové čtení užila. Vhled do počátků vztahu se mi moc líbilo, občas jsem se musela zasmát nahlas i v MHD, nešlo to zadržet. Tyhle fejetonové knihy jsou super, styl ad absurdum je mi velmi blízký a k tomu navíc ty běžné problémy s muži, perfektní. Některé věci se opakují, ale tomu se asi nedá vyhnout. Moc se mi líbilo střídání vyprávění z pohledu muže a ženy, úhel pohledu je tak důležitý. Děkuji za pobavení a už se těším, až se pustím do Moderního fotra.

Alisa1980
03.06.2022 3 z 5

Souhlasím s Baja333, první stránky perfektní - natěšená na další a pak slabší a slabší. Ostatně tak mi přijdou všechny knihy od tohoto autora. Plus dávám tomu, že jsou slaboučké, takže za chvíli přečteno, takže to vlastně ani nevadí.

Baja333
20.05.2022 1 z 5

Prvních pár stránek dobrý, pak ale horší a horší. Skoky mezi pohledem muže a ženy mi asi neseděli, stejně jako nerealisticky popsané situace. V rámci humoru - nejspíš nemám smysl pro humor, nebo spíš mám, ale jiný než autoři.

VercaV
26.04.2022 odpad!

Tak to bylo hodně špatný. Knížku mám doma snad 4 roky ale až teď jsem se k ní náhodou konečně dostala. A asi by mi nevadilo, kdybych ji nepřečetla nikdy. Vůbec to nebylo vtipné. Přišlo mi to trapné, dětinské a o ničem. Sice popis jedné situace z pohledu obou z páru zní dobře a může to být super, tak tady to bylo hodně mimo. Kniha je špatná od samého začátku až po konec. Hlavní aktéři působili často až hloupě. Jiné knížky jsem od autora nečetla a ani to po tomto díle nemám v plánu.

JointlieKat94
02.04.2022 4 z 5

První kniha tohoto autora (i autorky), a myslím, že jsem zvolila dobře.

Výborně jsem se u čtení bavila, ačkoliv mi některé pasáže přišly už příliš.. jak bych to řekla, přehumorované? (to především v případě autorky- omlouvám se). Prostě to chvilkama bylo moc. :)

Co se týče pana Landsmana, ten mě bavil a rozhodně se těším i na jeho další knihy. :)

Líbilo se mi! :)

lindaofarim
28.02.2022 1 z 5

Tahle knížka mě vůbec nechytla. Zasmála jsem se max. tak 5x za celou knihu. Spíš jsem nevěřícně zírala, co se dá o vztahu dvou lidí napsat. Jo, chápu, že to asi byl úmysl - napsat rozdíly mezi ženským a mužským světem, ale tohle bylo tak přitažené za vlasy. A humor? Nenašla jsem ho v tom. Proč spolu ti dva vůbec chodí? Nebyl mi sympatický ani jeden z hlavních "hrdinů". A jejich popis reality nebyl moc uvěřitelný. Jedna hvězdička za nápad. Líbilo se mi střídání pohledů muže a ženy na tutéž situaci. Ale to je vše.

andrea7191
22.02.2022 2 z 5

Audiokniha. Slabší než Deníček moderního fotra. Někam se vytratil on pověstný humor. Co se mi líbilo, byl ženský vs. mužský pohled. Zhruba od třetiny mě to moc nebavilo, ale co už, dotáhla jsem to. Nicméně ne vždy by se na základě úspěchu měl příběh protahovat. Je to jasná cesta stále se snižující kvality.

Corso
18.02.2022 4 z 5

Audio
Tak ako som vlani nie celkom nadsene zhodnotil Denicek fotra 1 a 2, tak som zrazu mal chut vypocut si zase nieco take na odlahcenie. A spomenul som si na Dominika Landmana. Reku, popri vylihovani (rad lenosim) a pozerani do blba idealne podvecerne a nocne pocuvanie. A celkom ma Denicek paru bavil. Vedel som co asi dostanem a siel som si po to. Nakoniec ale, prekvapujuce bolo to mile porovnavanie dvoch pohladov Jindricha a Natasi, ktore naozaj vtipne vystihovalo rozdiely vo videni jednej veci dvoma ocami. No... styrma. Dva a dva.
Normalne mam chut si to vypocut znova. Chlap sa vidi ako hrdina, zena ho vidi ako kretena. V lepsom pripade co sa v zenskom svete zda byt dolezite, chlap na to pozera ako na uletenost, sialenstvo, nepochopitelnu zbytocnost. Mile. Ako taka mierna obhajoba muzskeho ale aj zenskeho sovinizmu, nakoniec o tom partnersky zivot je, mysliet si ale nepovedat nahlas :) Knizka to vyslovuje nahlas za nas, za oba tabory. Pekne poctenicko, vypocuticko.
Inak trosicku mam pocit, ze ten kredit z vacsej casti patri Zuzane Hubenakove, take podozrenie mam, ta zenska cast textu je o chlp z .... akysi trefnejsi. Ale mozno je to preto ze mam zeny radsej ako chlapov a vacsinou drzim v sporoch stranu babam. :)

Štěpinambura
30.01.2022 5 z 5

Už ta přední stránka mluví za všechno! Krásná kniha plná pobavení, ilustrace jsou velmi doplňující a úchvatné ve své jednoduchosti.

Laserus
31.12.2021 5 z 5

Není co dodat, prostě život :D

Coucouha
10.12.2021 2 z 5

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání. Měla to být příjemná oddechovka. No, vůbec mě to nebavilo. Připadalo mi to hodně hloupé. Za celou dobu jsem se pouze 3x pousmála…humor opravdu není silnou stránkou ani jednoho z autorů. Spíše mi to přišlo tak nějak vyhroceně trapné.
Měla jsem v plánu přečíst si všechny díly, jelikož je máme v knihovně, ale hned po tomto prvním končím. Stačilo.

EvikU.
04.12.2021 3 z 5

Dočetla jsem, ale jen díky tomu, že to byla audiokniha. Pak jsem to brala, že to není vyloženě ztracený čas. Celkem hezky se to poslouchalo, pár scén se mi i dost líbilo, že jsem si říkala, že to je přesný. Jenže většinou to na mě bylo moc, moc vtipný za každou cenu a moc na sílu. Nebo já nevím, ale některé reakce mi přišli přehnané a to jak od Nataši, tak od Jindřicha. Neuvěřitelné a jestli se takhle opravdu chovají některé ženské a chlapi, tak Bůh s námi. :-)

No ale Deníček moderního fotra má větší hodnocení a třeba to ocením víc. Ještě dám autorovi šanci.

iv.ča
20.11.2021 5 z 5

Tahle kniha mě bavila. Skvěle napsaná oddechovka na večerní čtení. Poutavé, vtipné.

Maky33
17.11.2021 4 z 5

Muž a žena, věčné téma :) U knížky jsem se pobavila a o tom to je, ne? :)

PeťulaV.
29.10.2021 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo, dlouho jsem se takhle nezasmála. Tahle knížka mě chytla hned od první stránky, což se mi jinak moc nestává a hlavně při té první části, jsem opravdu brečela smíchy. Je to oddychovka, napsaná vtipně, svižně, někdy trochu přitažená za vlasy, ale líbila se mi, pobavila a opravdu moc mile překvapila. Je to taková ta knížka ze života, tentokrát napsaná dvěma autory, popisující stejnou situaci jak z pohledu muže, tak i z pohledu ženy. Dominik Landsman z pohledu Jindřicha a Zuzka Hubeňáková z pohledu Nataši. Je až neuvěřitelné, jak rozdílně to obě pohlaví vidí, ale je to prostě tak. No každopádně viděla jsem v tom příběhu jak svého 20-letého syna teď, tak i sebe a manžela před xx lety a vlastně někdy také ještě i teď. Určitě se teď zaměřím i na další knihy obou autorů, snad budou stejně dobré. Všem, kteří hledají nenáročné čtení pro pobavení, vřele doporučuji :o)

Walisek
28.10.2021 5 z 5

Knížka mě rozesmála a uvolnila, za mě v jednoduchosti je krása líbila se mi.

Doubravka1975
09.10.2021

Oddechové a nenáročné čtení. Vtipně a s velkou dávkou nadsázky vždy popsáná stejná životní situace ze dvou pohledů. Z mužského pohledu v podání Jindřicha a ze ženského pohledu v podání Nataši. Asi o trošku víc se mi líbily Jindřichovy kapitoly

mia.com
09.10.2021 3 z 5

Samozrejme vam musi sedet Dominikuv humor, aby se vam knizka libila, coz mne osobne sedi. Celkem casto jsem se smala i nahlas, nektere casti byly hodne vtipne, ale spousta z nich az trapne prepalena a na me uz moc absurdni, vcetne zaverecneho rozhovoru. Takze celkove prumerna oddechovka, u ktere nedoporucuji premyslet.

juliesze
22.09.2021 1 z 5

Na sílu tlačené fórečky. Takže cítíte, jak autor až moc tlačí na pilu. Nepobavilo, nepoveselilo a dokonce jsem si říkala "to jako fakt"? Hrozné klišé a stereotypy, před kterými se za půlkou knihy už skoro schováváte.

humor partnerské vztahy česká literatura manželství stereotypy muži a ženy

Autoři knihy

Dominik Landsman