Deň, keď si zmizol

Deň, keď si zmizol https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421792/bmid_den-ked-si-zmizol-4c0-421792.jpg 4 417 135

Chcela vedieť pravdu, ale nakoniec zistí, že by bolo lepšie, keby sa ju nikdy nedozvedela. Catherinin pokojný život ženy v domácnosti a matky troch malých detí sa rýchlo zmení na nočnú moru. Jej manžel Simon sa jedného dňa stratí. Catherine je presvedčená, že ju neopustil dobrovoľne, a zúfalo ho hľadá. Čoskoro však musí čeliť tvrdej realite a pre finančné problémy takmer príde o zdravie aj strechu nad hlavou. Simon medzitým vedie bezstarostný život a cestuje po svete. Tajomstvo svojej minulosti je odhodlaný strážiť za každú cenu, aj keby to znamenalo uchýliť sa k podvodom a násiliu. Ale prečo odišiel? Catherine dostane na túto otázku odpoveď až po dlhých dvadsiatich piatich rokoch, keď sa stratený manžel zrazu objaví na jej prahu. Počas ich posledného búrlivého stretnutia vyjdú najavo tajomstvá, klamstvá a nedorozumenia, ktoré ich pred rokmi od seba odtrhli a poznačili životy nielen im, ale aj ich deťom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

When You Disappeared , 2017

elisa194
18.01.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se proste nemohla začíst a čtení odkladala. Mozna nez jsem si zvykla na stridani minulosti a pritomnosti..Zhruba od půlky jsem zase nemohla přestat číst. Simon me neskutecne vytáčel, hrozny psychopat, i kdyz jsem si myslela co se stalo, tak postupne rozuzlovani me docela překvapilo. A libilo se mi, ze na konci kapitoly bylo napsáno vzdycky neco, co cloveka lakalo dale cist..

julie z moravy
17.01.2019 5 z 5

Celá kniha směřuje k rozuzlení a to je přímo nečekané. Prima čtení.

aja0661
15.01.2019 5 z 5

Naprosto skvely! Od zacatku do konce. Jedna z nejlepsich knizek, co jsem precetla...tolik emoci pri jejim cteni jsem dlouho nezazila...

Hella
13.01.2019 5 z 5

No těpic. Tohle byl odpudivej psychopat toho nejhrubšího zrna. Tolik neštěstí díky němu. Strašně mě rozčiloval a přesto se kniha nedala odložit. Smekám před autorem, jak dokázal vystavět tak poutavý, byť krutý příběh.

Hvězdinka
08.01.2019 4 z 5

Uff, tak depresivní, tak kruté.... Čte se výborně, stránky letí až k samotnému konci, který až si přečtěte, budete si přát, abyste ho nikdy nečetli.

MirKop
04.01.2019 5 z 5

Fascinující příběh o tom, jak předsudky mohou totálně zamávat lidskými osudy. Přitom stačilo kváknutí na jedné či druhé straně a nemusela se spustit lavina výčitek, nepochopení a zatracení, která pohřbila jinak velmi pevný a idylický vztah.

Oceňuji ty dějové linie, které tu opravdu neměly chybu.
Doporučuji přečíst každému, kdo se o jakémkoliv problému bojí mluvit - zde tedy známe rčení mluviti stříbro, mlčeti zlato rozhodně neplatí!

kneslova
01.01.2019 5 z 5

Ano, zas po nějaké době kniha, která mě dostala. Naprosto vynikající, těžký psycho - dokonale ztvárněné postavy. Zářně vykreslené jak domněnky můžou zničit životy. Mistrně napsané a hlavně život Kitty naprosto opravdově a lidsky. Naproti tomu v Simonovi dříme a probouzí se sociopat.

Ivulka432
30.12.2018 5 z 5

Tak to byl mazec! Dokonale propojená přítomnost s minulostí, ale přechody byly naprosto plynulé a logické. Neustále vás to nutí číst dál a dál.

Roberta
26.12.2018

Slibný začátek, ale celkově zklamání. Jako kdybych četla "román pro ženy".

Pípasek
15.12.2018 5 z 5

Temný až děsivý, strhující příběh. Stačí jedno nedorozumění a zničený život plný tragédie je na světě. Do samého konce nevíte, co tu děsivou lavinu spustilo.

veronika4918
10.12.2018 2 z 5

No tak já nevím ... Už někde ve čtvrtce knihy jsem tušila co a jak bude, takže závěr byl pro mne dost velkým zklamáním. "Deníkový" styl byl super, vyhovuje mi, ale jinak mi kniha přijde "neslaná nemastná". Pro mne dost podobné jako např. Dívka ve vlaku.

martenkaaa
29.10.2018 5 z 5

Váhám mezi 4* a 5*.. Prvních pár stran mi dělalo trošku problém se začíst. Ne že by se mi kniha špatně četla, ale měla pomalejší rozjezd. Když ale děj začínal nabírat obrátky, už jsem knihu nedala z ruky a dočetla ji v jednu ráno.
Po dočtení ve mě příběh zanechal negativní emoce, všechno mi to šrotovalo v hlavě a nebylo mi z toho dobře na duši - což od psychologického thrilleru popravdě očekávám. Kniha sice není tak dobrá jako Spřízněné duše (ty jen tak něco nepřekoná), ale když přimhouřím oko, pět hvězdiček dám, protože za přečtení určitě stojí.

jana3099
27.10.2018 5 z 5

Tak to byl opravdu zajímavý příběh ........ velmi dobře čtivý ač temný a krutý .....

klaraj093
24.10.2018 3 z 5

Jestli autor napíše i další knihu, tak budu velmi váhat zda si ji přečtu.Po perfektních Spřízněných duších,jsem se těšila na jeho novou knihu.Ale jsem vcelku zklamána.Kniha pro mě byla zdlouhavá a místy jsem se přemlouvala abych ji četla.Pak konec rychlé rozuzlení..A příběh mi přišel vcelku na hlavu..Místy se to četlo dobře, ale bylo jich pro mě méně, než více.

ivousekk
24.10.2018 4 z 5

Mám trochu smíšené pocity. Po naprosto fantastických Spřízněných duších jsem čekala podobnou pecku. A ono ne. Není to špatná kniha a určitě stojí za přečtení. Ale bylo to prostě jiné, než jsem čekala. Spíš psychologický román než psychothriller. Autor docela umí vtáhnout do příběhu, nalákat na čtení dalších stránek. Spřízněné duše ale nastavily laťku, kterou nebude snadné překonat. Obě knihy mají jedno společné, prvních cca 80 -100 stran je pomalejších a ne moc záživných. Po první vraždě se to celkem rozjede. Konec pak byl zbytečně uspěchaný.