Deň, keď si zmizol

Deň, keď si zmizol https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421792/bmid_den-ked-si-zmizol-4c0-421792.jpg 4 417 135

Chcela vedieť pravdu, ale nakoniec zistí, že by bolo lepšie, keby sa ju nikdy nedozvedela. Catherinin pokojný život ženy v domácnosti a matky troch malých detí sa rýchlo zmení na nočnú moru. Jej manžel Simon sa jedného dňa stratí. Catherine je presvedčená, že ju neopustil dobrovoľne, a zúfalo ho hľadá. Čoskoro však musí čeliť tvrdej realite a pre finančné problémy takmer príde o zdravie aj strechu nad hlavou. Simon medzitým vedie bezstarostný život a cestuje po svete. Tajomstvo svojej minulosti je odhodlaný strážiť za každú cenu, aj keby to znamenalo uchýliť sa k podvodom a násiliu. Ale prečo odišiel? Catherine dostane na túto otázku odpoveď až po dlhých dvadsiatich piatich rokoch, keď sa stratený manžel zrazu objaví na jej prahu. Počas ich posledného búrlivého stretnutia vyjdú najavo tajomstvá, klamstvá a nedorozumenia, ktoré ich pred rokmi od seba odtrhli a poznačili životy nielen im, ale aj ich deťom.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

When You Disappeared , 2017

orinka3
03.08.2021 5 z 5

Už Spřízněné duše se mi od něj líbily. Píše skvěle, poutavě. Tady vůbec nevadí přeskakování mezi postavami a časem Zpočátku nás Marrs tak trochu napíná a jen naznačuje pozadí. Já pořád nevěděla, kdo je tu vlastně záporák. Až když se to rozjelo docela. Ten, kterého jsem pokládala za ublíženého citlivku, se projevil naprosto jinak. A byl přesvědčený o své pravdě a o svých nárocích. Ten konec, když zjistil, jak se šeredně pletl!

Knihomol2108
30.07.2021 5 z 5

Naprosto famózní kniha.

katerina1453
25.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Pokud se vám někdy dostal pod kůži člověk s narcistní poruchou osobnosti tak víte, jak téměř nemožné je ho odtamtud dostat pryč... A tato knížka dává jedinečný pohled "z druhé strany", který mi pomohl se přes to aspoň trochu přenést.

"Vždycky jsem přemýšlela, co jsem udělala špatně...
A teď už to konečně vím...
Nic!
Nic jsem neudělala špatně!"

Úžasně napsaná kniha, která jen potvrdila místo Johna Marrse mezi mými oblíbenými autory.

ladush
10.07.2021 4 z 5

Nějak od půlky knihy jsem začala tušit, co za odchodem Simona bude vězet, ale další skutečnosti pro mě byly překvapením a celkově příběh pěkně gradoval. Po delší době celkem zajímavý thriller, který proniká do psychopatické narcistní mysli až na dřeň. Nejednou mi bylo při čtení úzko. Co mi vadilo, byly poměrně často vyskytující se překlepy v překladu...

andrea7191
07.07.2021 5 z 5

Od začátku jsem měla problém u knihy zůstat. Nechápala jsem o co jde, proč ten udělal to a ono, protože mi to nesedělo. Ale od poloviny ti začínalo být zajímavější a zajímavější a poslední 4 kapitoly...... NO PÁNI. Nečekala sem to, nijak jsem se nesnažila přemýšlet dopředu a byla jsem v šoku. Události v koupelně se mnou celkem solidně zacvičili.

Biba_with_Book
30.06.2021 5 z 5

John Marrs proste umi! Asi nejlepsi psychothriller co jsem zatim cetla. Preskakovani z minulosti do pritomnosti mi taky absolutne nevadilo. Autor to umel napsat tak, ze to dokonale davalo smysl a zapadalo do pribehu. Brilantne popsane myslenkove pochody hlavnich postav bez zbytecnosti okolo.
Co se tech postav tyce - Simon me neskutecne vytacel, typicky pripad egoistickeho psychopata pro jehoz chovani neni omluvy. On byl ten spravny, ten chudacek a za vsechno mohli ti okolo nej.

SaraX
04.03.2021 5 z 5

Tak já musím dát plný počet hvězd, mně ta knížka prostě sedla ve všem, nevadilo mi vracet se do minulosti a přeskakovat do současnosti, líbilo se mi sledovat životní příběh z pozice Simona i z pozice Catherine, dokonce mne mile překvapilo, jak autor (muž) uměl skvěle popsat myšlenkové pochody ženy :-) Psychologické thrillery jsou mým nejoblíbenějším žánrem a tuhle knížku dávám na přední příčky mé knihovny, napínavá, smutná, tajemná, překvapivá, krutá i pozitivní, líbila se mi ještě trochu víc než Spřízněné duše. Doporučuji

maximus13
25.02.2021 5 z 5

Za mě byla první polovina knihy schválně malinko pomalejší a přesto už i zde se čtenář diví co je vůbec ten "hlavní hrdina" zač. Ale od poloviny je to jízda dolů tobogánem! Ten chlap je totální psychopat s majetnickými skony s egem až na půdu. Jeho pohled na svět, že za všechno mohou ostatní a ještě navíc požaduje, aby se mu všichni omlouvali a přiznali svou chybu je neskutečná. Parádní kniha!

Šebestová3
19.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Jak mně ten chlap lezl na nervy!!! A taky jsem si velkou část knihy říkala, jaká je to blbina...že ti dva manželé spolu po celých těch letech odloučení tak v poklidu sedí a ta manželka trpělivě poslouchá o tom, jak panáček cestoval, fetoval a š***l s kdejakou, zatímco ona byla v nejhlubší krizi...ovšem konec mě teda dostal a jak to vygradovalo (i přes některé neuvěřitelné pasáže) mě naprosto strhlo!

mi-380
16.02.2021 4 z 5

Ve dvou časových rovinách popsaný způsob, jak se stát bezdomovcem, tulákem, nebo jak zmizet od manželky. Věřím, že pro dost mužů občas lákavá představa, jenže to, co tu předvádí Simon, je pro mě nepřijatelné, nepochopitelné. Vlastně celou knihu jsem čekal na motivaci jeho jednání a pomalu a s nedůvěrou se seznamoval s jeho životem a tím i s pravými důvody jeho jednání. Vyprávění Catherine naproti tomu kontrastně naplňuje jednu z fabulí červené knihovny. Četbu jsem skoro vzdal, ale byly dva důvody pro pokračování:
1. Kniha je plná překvapivých zvratů.
2. Audiokniha je kvalitně načtená (Jarmila Švehlová, Tomáš Pavelka a Jiří Schwarz).
75 % (aktuálně 245 hodnotících s průměrem 81 %).

domihruzkova
05.02.2021 3 z 5

Docela přitažené za vlasy. A čím dál se v příběhu dostáváte, tím je to bizarnější.

dolouš
22.01.2021 3 z 5

Tak nevím, čekal jsem asi více. Poslouchal jsem jako audioknihu a příběh mi přišel stále méně uvěřitelný. Některé věci téměř nemožné, jinde zase kniha zbytečně zdlouhavá. Ke konci už jsem se musel téměř nutit k poslechu.

Janča089
02.01.2021 3 z 5

Spousta věcí v příběhu mi nepřišla moc uvěřitelných. Popis Simonova života se mi ani moc nelíbil. Ale uznávám, že jsem byla zvědavá a četla dál se zájmem.
A knize samotné (ne příběhu) musím vytknout mnoho chyb - překlepy i chyby z překladu nebo nepozornosti, nevím.

dom.ini
02.01.2021 2 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a abych pravdu řekla, tak mě osobně vůbec nebavila. Thrilerem bych to neoznačila ani náhodou, spíše bych knihu popsala jako psychologické drama. Vadilo mi neustálé přeskakovaní v čase, do hlavních postav jsem se neuměla vůbec vcítit a bylo mi úplně jedno co s nimi bude a jak se cítí, Simon byl sociopat, který všechno sváděl akorát na ostatní a popisování jeho nového života mě hrozně rozčilovalo. Doufám, že Spřízněné duše, které mám taky v plánu mi sednou více.

bupilla
25.12.2020 3 z 5

Po tejto knihe som nadsene siahla hned po tom, ako som si precitala Spriaznene duse od tohto autora. Kniha Spriaznene duse ma absolutne dostala, takze som sa nevedela dockat dalsej knihy od Marrsa. Mozno som mala tym padom prilis vysoke ocakavania... neviem. Takto, kniha je nesporne kvalitna a uzasne vystavana, je to psychologicky thriller ako sa patri, ale... akosi toho bolo prilis, co sa udialo dvom hlavnym postavam v ich nie az tak dlhych zivotoch. Postupne, ako pribudali dalsie a dalsie obrovske tragedie a dramy v ich zivotoch, kniha pre mna stracala na uveritelnosti a tym padom mi to akosi zacinalo byt vsetko jedno. Samozrejme som stale chcela vediet, co bude dalej a celu pomerne obsiahlu knihu som "zhtla" za necelych 24 hodin, ale... v poslednej tretine som mala pocit, ze to uz chcem rychlo docitat, nech mam od toho pokoj. V podstate ziadna postava sa mi nedostala pod kozu natolko, aby mi naozaj zalezalo na tom, ako to s nou dopadne :( A tiez mi prisli niektore rozdhodnutia a pociny nelogicke, nesedeli mi s tym, ako autor danu postavu vykreslil - ale to moze byt samozrejme velmi subjektivny dojem a urcite aj je :D Knihu odporucam, ak mate radi psychologicke dramy a thrillery, ktore sa "citaju same" a ak uvitate v knihe aj volnejsie pasaze, ktore su skor opisne, ako akcne. Som rada, ze som si ju precitala, ale v mojej kniznici neostava, rereading v tomto pripade naozaj nie. A este dodam, ze TEN KONIEC... omg, sorry, ale ja som sa na tom smiala :D Zase mi to nesedelo mi k Simonovi, to rozhodnutie po tom vsetkom, co spravil a ako zjavne naruseny bol... aby to takto ukoncil? To je jedna vec...druha vec, ze predstava, ako robi, to, co robi na konci... mi prisla neskutocne smiesna, tragikomedia. A skoda, ze mi to bolo fakt uplne jedno vlastne... skoda.

Evule81
23.11.2020 5 z 5

Tak tohle byla paráda. Bavilo mě to moc, konec mě rozhodně překvapil. Obě knihy (i Spřízněné duše) se mi moc líbily. Přidávám autora do oblíbených.

Xaveza
28.10.2020 2 z 5

Vskutku originální příběh. Z tohoto důvodu stojí za přečtení. A ten konec...měla jsem oči na půl hlavy.

janina66
16.10.2020 3 z 5

(audiokniha) Zpočátku velmi zdlouhavé. Střídání současnosti s minulostí, před 25-28lety. Líčení života z pohledu Catherine a zmizelého Simona. Teprve v posledních kapitolách je děj depresivní. Simon byl sebestředný sobecký ha.zl. Téměř žádná komunikace mezi manželi před 25lety vede katostrofálním důsledkům v jejich životech. Trochu ponurá kniha.

tess.de.veles
26.09.2020 4 z 5

No, určitě více než jen průměrná kniha... Ale něco tomu chybělo, abych mohla dát pět hvězdiček... Jo, a moc se mi líbil překlad.... :-) Stojí za přečtení.....

ujira
08.09.2020 3 z 5

Kniha o tom, jak se lidé, kteří léta žijí spolu, vlastně neznají, jak řeší své problémy a nekomunikují a jak je minulost dožene.