Trůn lebek

Trůn lebek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258042/bmid_demonska-serie-trun-lebek-WZ4-258042.jpg 4 473 80

Démonská série série

Krasijský Trůn lebek zůstává prázdný. Trůn sestavený z lebek padlých vojevodců a démonských princů je sídlem cti a prastaré mocné magie, která drží démony v šachu. Z tohoto trůnu chtěl Ahmann Jardir dobýt celý svět a vybudovat jednotnou armádu, která by vytáhla do boje a skoncovala s démonskou válkou jednou provždy. Jenže Arlen Sedlák, Tetovaný, se proti tomuto plánu vzepřel. Vyzval Jardira na souboj a ten na něj musel přistoupit, aby si zachoval čest. A než aby riskoval porážku, oba je raději svrhl ze srázu, čímž obral svět o spasitele a zároveň spustil boj o následnictví, který může Svobodná města Thesy rozdělit. Na jihu musí Jardirova první manželka Inevera najít způsob, jak zabránit synům, naným snahou uplatnit nárok na trůn, aby se navzájem zabili a zavlekli tak svůj lid do občanské války. Na severu se Leesha Papírova a Rojer Půlručka pracně snaží sjednat mezi Angierským a Milnským vévodstvím spojenectví proti Krasijcům dřív, než bude pozdě. V této křížové palbě uvázne Laktonské vévodství – bohaté, nechráněné, zralé na dobytí. A jadrnci mezitím stále nabírají na síle. Bez Arlena a Jardira se asi nenajde nikdo tak silný, kdo by je zastavil. O osudu obou pohřešovaných mužů možná něco ví jen Renna Sedlákova. Jenže i ta zmizela...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Skull Throne , 2015

lukino41
18.08.2017 4 z 5

Přiznám se na konci jsem málem brečel, zjištění že budu muset číst další díl bylo totiž silný kafe i na mě. Doufal jsem, že tohle je poslední díl, ale autor si klidně pozabíjí mé oblíbené postavy a ukončí díl, aby každýho donutil si přečíst ten další. Snad na něj alespoň nebusu muset čekat dlouho.

Tesset
27.06.2017 4 z 5

Celkem solidní masakr. Nemůžu se dočkat, jak autor tuhle sérii ukončí. Fakt paráda.

PeťkaW.
28.03.2017 3 z 5

Brett zkrátka umí! Co víc k tomu má člověk pořád ještě psát? S každým dílem dokáže člověka něčím překvapit. Ať už je to po stránce příběhu, vypravěčské nebo stylistické. I přes všechny klady, kterými kniha vládne, mi trochu vadilo rozvleklé popisování politických pletich a soubojů o moc, a to hlavně mezi Krasijci. Jakmile se děj stočil do Kotliny ke starým známým postavám, byla jsem zase spokojená. Přiznám se, že nejsem velkým zastáncem takto složité politiky ve fantasy knihách a byla to jedna z věcí, které mi vadily třeba i u Zaklínače nebo u Her o trůny. Snad je to všechno vážně potřeba pro závěrečný díl, který doufám, už bude zase plný toho klasického Brettova kouzla, surových popisů, hlavních postav a vůbec toho všeho, co jsem si tolik zamilovala v prvním díle, a jsem vážně zvědavá, čím nás nakonec autor překvapí.

Hellrampage
20.03.2017 3 z 5

Štvrtý diel sa mi nepáčil. Aj keď sa stále čítal dobre, nič moc sa v deji nestalo. Stále sa riešili hlúposti a najradšej by som trištvrte knihy vynechal. Arlen sa k slovu vôbec nedostane a ja len dúfam, že v poslednej časti (ak to bude už posledná) dostane oveľa viac priestoru. Áno, na posledných 50 stranách to sú jatka a kniha sa čítala jedným dychom. Gorja rozpúta čistý masaker, ktorý skončí smrťou mnohých postáv. Činy niektorých postáv som nechápal, celkovo akoby autor strácal nad nimi kontrolu, tak urobil radšej "čistku".

Súboje boli napísané skvelo - živo som si dokázal predstaviť všetky, hlavne tie "čarodejnícke" - akoby som pozoroval kvalitných hráčov Invokera z Doty. Neraz som si hovoril, že keby na túto sériu vnikol film alebo seriál a dodržali by všetky bojové scénky, ako sú napísané v knihe, chrochtal by som blahom.

Niektoré nové postavy nudili - minulosť Ašie som vynechal - tréningy sme tu už viackrát mali. Mojou najobľúbenejšou postavou v štvrtej časti bol jednoznačne Trnka. To je borec!

flare
03.02.2017 5 z 5

Kdy, že se nastanou temné časy pro "The Core" :-))..at už je to tady..Arlen Sedlák na Hrad

martina1199
28.01.2017 5 z 5

Trůn lebek - další díl Démonské trilogie P. Bretta - byl stejně skvělý jako předchozí díly a opět mě nenechal vydechnout ani na krátkou chvilku.

Na konci to bylo docela krvavé a přišly ztráty, ze kterých je mi smutno, ale to k tomu patří.

Otevřený konec naznačuje, že v dalším a posledním díle nastane na zemi peklo. Uvidíme, kdo zvítězí, a zda konečně Jardir pochopí, jak je to s Osvoboditelem. Protože Arlen má naprostou pravdu - tohle je válka, kterou může vyhrát pouze lidstvo jako celek. A jak Ineveře předpověděly kostky - "Osvoboditelem se člověk nerodí, ale stává."

Odík
17.01.2017 2 z 5

Kniha byla poměrně nudná v porovnání s předchozími díly. Nakonec vše skončí hodně otevřeně, ale popravdě nevím, zda se zmůžu na další díl, pokud tedy nějaký bude...

MrRakosnik
15.01.2017 2 z 5

Čtvrtý díl série byl spíš za trest. Skutečně 3/4 knihy nudné, popisné, stále se opakující zvyky postav iritují. Poslední část chytne takový spád, až si kladu otázku, proč vlastně? Postavy jsou koseny ve velkém. Buď bude "snad" závěračná kniha opravdu velkolepá nebo úplně zbytečná, jako je tato. Po přečtení Chran jsem se těšil, že v tomto díle dostane víc prostoru Trnka Damaji, ale pro mě bohužel. Objeví se zda jako seslání z nebes, bez jakékoliv vazby na Ragena. Tentokrát jsem se nedokázal naladit na tu správnou vlnu. Kdyby kniha neměla přes 600 stran a já nevěděl, že mě čeká ještě jeden díl, bral bych ji jinak, ale v tuto chvíli pro mě velké zklamanání, zejména po prvních dvou dílech. Jako by to ani nepsal Brett a snahou bylo sérii natahovat dokud generuje zisk.

kusma
22.11.2016 3 z 5

Tento díl byl výrazně lepší a čtivější než ten předchozí (na první dva ale nesahá ani z dálky). Ano, děj hodně stagnuje, dva hlavní hrdinové jsou zde až moc málo. Závěr... Podle mě škoda tohoto autorova řešení... Myslím, že se snažil si ulehčit blížící se konec série. Každopádně se těším na poslední díl, přípravu na něj si udělal dobrou. Za mě 3,5 hvězdičky.
A trochu mi přijde zvláštní, jak autor o tolik nadřazuje ženy nad muže - po fyzické i psychické stránce. Asi je doma pod silným tlakem manželky :)

froukees
05.11.2016 3 z 5

Kdo má sérii rozečtenou, tak asi není třeba ho od téhle knížky odrazovat. Nicméně, že by mi to nějak obohatilo život (což se o předchozích dílech klidně říci dá) se říci nedá. Chyba vznikla ve chvíli, kdy si autor řekl, že tato knížka nebude poslední. Aby se pak dostal na rozměr klasické bichle, která nebude vedle těch od GRR Martina vypadat příliš hubeně, vznikla spousta vaty, kterou jste po konci předchozího dílu rozhodně číst nechtěli. Kombinace Arlen Jardir nezklamává, ale jak tu již bylo mnohokrát napsáno, tato knížka o nich příliš není. Aspoň že je tam ta Leesha. No a ten konec... Ačkoli to bylo bezesporu 'oživení' (teda tohle slovo k ději moc nesedí) oproti prvním 2 třetinám, pro mě to tu knížku spíše shodilo.

(omlouvám se za drobné prozrazování, ale napsat to musím)

První velké postavy mi bylo vážně líto. Po pár dalších stránkách si ale říkáte: Co se autorovi asi stalo? To mu přejeli psa? Vyhodili ho z domu? Nebo to psal u tchýně? Kdyby tam napsal, že Ala praskal 'všichni jsou mrtví Dave', vyšlo by to možná lépe. Protože když si u knížky začnete říkat: "Už zase prasklá páteř?" je něco špatně.

zuzca.h
18.10.2016 2 z 5

Tak jsem dočetla další díl Démonské serie a nebýt zajímavého konce tak bych dala rozhoděn o hvězdu míň. Skoro 3/4 knihy jsou nudné a popisné a knížku jsem četla opravdu dlouho.
Co mě překvapilo bylo akční a celkem krvavý konec, Brett asi začal koukat na GOT. A co se týče konce musím souhlasit s Knihomlok2015, že ta jedna smrt byla naprosto zbytečná a pro mě o další oblíbenou postavu míň a o důvod míň chtít číst další díl serie. Navíc mi nepříjde mi, že by tento díl nějak významně posunul celou sérii někam dál.

Knihomlok2015
23.08.2016 3 z 5

Bohužel se musím přidat k těm několika názorům, že tohle je nejslabší díl série. Už hodně dlouho mi netrvalo takovou dobu se do nějaké knihy začíst, dokonce jsem měla asi dvakrát chuť tu knihu odložit (!). Ale vydržela jsem a po prvních cca 250 stranách se to nakonec zlepšilo. Přesto na mě ta knížka tak nějak působila neuspořádaným dojmem, jako špatně naladěné kejklířské housle. Nejdřív člověk přetrpí nudné šmidlání kolem Krasijského trůnu, aby přišla svižná pasáž z Angiers přímo zvoucí k tanci a pak najednou třemi rychlými tahy smyčce přímo proletíme parketem s Trnkou Damajem (to mi přišlo opravdu dost uspěchané a takové sekané) a je tu konec skladby, který mě svou brutalitou rozhodně nenadchnul, asi jako by houslistovi najednou prasknuly struny a na jeho tváři zanechali několik šrámů. A přinejmenším jedna smrt vysoko v oblacích mi přišla naprosto, ale naprosto zbytečná. A to nemluvím o tom, že Arlen s Jardirem se knihou sotva mihnou.

bydžounek
13.07.2016 5 z 5

čekám nedočkavostí na poslední díl. tento byl velmi poutavý, hezky popsané bojové pasáže, kniha se četla sama, nic vám nepřijde nudné, že byste odložili knihu a nevrátili se k ní

Chmur
07.07.2016 2 z 5

Jednoznačně nejslabší díl série. Dvě třetiny knihy jsou jak z nějaké červené knihovny, kdy se neustále řeší vztahy, kdo s kým a proč. Jediné dobré kapitoly byly ty s Arlenem a některé s Abanem. Často se mně mísily pocity naprostého zoufalství a žaludeční nevolnosti. Skoro jsem přál démonům, aby vyhráli a Brett mohl tuhle sérii ukončit! To jsem si říkal takřka do konce. Posledních patnáct stránek bylo strhujících. To musím uznat. Pozabíjet během chvilky tolik důležitých postav je kousek převyšující snad i George Martina. Závěr byl skutečně silný a dobře napsaný. Jenže to před tím bylo příliš často úmorně nudné.

Karliste
13.05.2016 4 z 5

Nevím, jestli se vyplatilo dvouleté čekání na knihu. Za ty dva roky jsem toho hodně zapomněla, takže jsem si spoustu věcí musela připomínat. Jak se píše i u jiných komentářů, pasáže s Leeshou a pak s Arlenem byly asi nejlepší a nejzajímavější. Jinak počtem mrtvol se Trůn lebek přibližuje sérii Píseň ledu a ohně, což teda vůbec neoceňuji. Nezdá se mi, že by se něco vyřešilo, mám pocit, že tenhle díl byl jakási výplň pro velké finále (aspoň v to doufám!). I tak ale super, za 4 hvězdičky :-) Mě se "vyzdvihování ženských postav" dost líbilo :-p

Sameal
10.05.2016 3 z 5

Posledních 100 stran knihu zachraňuje. Jinak šeď. Pasáže s Arlenem a jeho společníky skvělé, bohužel právě těch je povážlivé málo. Poněkud otravné je všeobecné vyzdvihování ženských postav.

maja8148
21.04.2016

Podle mně osobně nejslabší díl serie... z Tetovaného a Pouštního kopí jsem byla úplně nadšena... Válka za bílého dne se mi taky líbila i když už i tam se vyskytly místa, která bych klidně i vynechala, ale tohle je vážně strašná nuda, No nejhorší na tom je, že je tam vždy pár dobrý stran, které se čtou sami a potom desítky stránek do kterých se musí jeden nutit... No zvládla jsem to do půlky a poté co jsem zjistila že už vlastně čtu jinou knihu jsem to odložila. I když bratr říkal, že posledních cca 100 stran je dobrých. Možná tomu dám ještě jednu šanci... Někdy až nebude co číst...

Aniie
08.03.2016 4 z 5

Po třetím díle konečně nějaká akce. I když, ke konci knihy jí bylo na můj vkus až až :-). Tolik zvratů mě dost zaskočilo, překvapilo. A samotný konec, kdy čtenář čeká na další díl, není naštěstí tak useklý aby si řekl, že si z nás pan spisovatel asi dělá srandu. Takže se těším na pokračování a nevadí mi čekat.

Monicay
07.03.2016 5 z 5

Celá tahle série je boží. Jediné, co mě na ní štve je to, že jsem ji nezačala číst, až vyjde celá. Pokaždé, když dočtu další díl, jsem tam kde jsem začala - netrpělivě hledám na netu info o tom, kdy vyjde další část. Trochu mě mrzelo, že v tomhle díle není víc Arlen a Ahmann, ale jak už kdosi v komentářích níže psal, ostatní postavy to dobře táhly samy. Tohle je jedna z mála knih, u kterých si nejsem jistá, které válčící straně fandím. Když to bylo mezi Arlenem a Ahmannem, byla jsem pro tým Arlen, ale teď... prostě nevím. Trochu mi vadí všechna ta jména na A... kdo si pak má pamatovat, kdo je kdo?

kyklop123
07.03.2016 5 z 5

Dostal sem k Vánocům a zapomněl ohodnotit, nicméně knížka naprosto skvělá a rozhodně pokračuje v hustokrutopřísný jízdě předchozích dílů. Pokud se Vám zalíbily předchozí díly, tak neváhejte a čtěte dál! Už se těšim na další díl, kterej hned jak vyjde rozhodně kupuju do knihovny :).

Peter V. Brett
americká, 1973