Trůn lebek

Trůn lebek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258042/bmid_demonska-serie-trun-lebek-WZ4-258042.jpg 4 473 80

Démonská série série

Krasijský Trůn lebek zůstává prázdný. Trůn sestavený z lebek padlých vojevodců a démonských princů je sídlem cti a prastaré mocné magie, která drží démony v šachu. Z tohoto trůnu chtěl Ahmann Jardir dobýt celý svět a vybudovat jednotnou armádu, která by vytáhla do boje a skoncovala s démonskou válkou jednou provždy. Jenže Arlen Sedlák, Tetovaný, se proti tomuto plánu vzepřel. Vyzval Jardira na souboj a ten na něj musel přistoupit, aby si zachoval čest. A než aby riskoval porážku, oba je raději svrhl ze srázu, čímž obral svět o spasitele a zároveň spustil boj o následnictví, který může Svobodná města Thesy rozdělit. Na jihu musí Jardirova první manželka Inevera najít způsob, jak zabránit synům, naným snahou uplatnit nárok na trůn, aby se navzájem zabili a zavlekli tak svůj lid do občanské války. Na severu se Leesha Papírova a Rojer Půlručka pracně snaží sjednat mezi Angierským a Milnským vévodstvím spojenectví proti Krasijcům dřív, než bude pozdě. V této křížové palbě uvázne Laktonské vévodství – bohaté, nechráněné, zralé na dobytí. A jadrnci mezitím stále nabírají na síle. Bez Arlena a Jardira se asi nenajde nikdo tak silný, kdo by je zastavil. O osudu obou pohřešovaných mužů možná něco ví jen Renna Sedlákova. Jenže i ta zmizela...... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Skull Throne , 2015

Gari89
02.03.2016 2 z 5

Musím naprosto souhlasit s Weezingem, je to díl od dílu slabší, zbytečně natahované a nudné. Tenhle příběh měl mít maximálně 3 díly, snad poslední díl si asi přečtu jen abych věděl jak to dopadne

tomas4070
20.02.2016 5 z 5

no do******, tak kdy tedy bude ten poslední díl? už se nemůžu dočkat. Ze začátku jsem měl obavy po těch komentářích co jsem četl, ale jak jsem četl tak jsem si furt říkal tak kdy už přijde to co se jim nelíbilo :) a nepřišlo, za mě pecka. děj pokračuje svižným tempem no a těch několik posledních pár stránek...jo sice jsem kvůli tomu zaspal ale stálo to za to. poslední díl si dám i v angličtině protože do českého překladu nevydržím

Aaron Lewis
16.02.2016 5 z 5

Nevím proč, ale z nějakého důvodu, jsem si myslela, že to bude díl závěrečný. Není. Díkybohu. Může být dalších dílů třeba třicet a já si myslím, že bude mít autor stále o čem psát (jestli se teda všichni nepovraždí) a že bude stát za to, je číst. Jelikož jsem měla od třetího dílu nějakou pauzu, byla jsem ze začátku totálně zmatená a všechny rodinné vazby v Ahmannově rodině jsem úplně zapomněla... a i nějaké postavy... Samozřejmě, že vysvětlivky na konci jsem objevila, až když jsem dočetla. Vím, že u takovýchto knih bývají a já na to stejně pokaždé zapomenu. Stejně to bylo ale jedno, do knihy jsem se začetla hned asi jako u těch ostatních. Je to prostě vynikající příběh a mě všechny zápletky všech postav baví. Vůbec mi nevadila nepřítomnost Ahmanna a Arlena, ostatní to táhly naprosto parádně a ten konec... hmm, to jsem nečekala, jako ostatně u všech dílů... zase:). Brett mě prostě nepřestává překvapovat a to já ráda. Vynikající pokračování, kvalita vůbec neklesá, spíše naopak stoupá. Sakryš, já už si oblíbila i tu Ineveru, a to je co říct!

zerafel
08.02.2016 5 z 5

Knize dávám opět za pět. Opět neuvěřitelně čtivá kniha. Vůbec nevím jak, ale naráz jsem byl na konci. Tentokrát zde ale zase byla pasáž, kde jsem se trochu nudil – druhá třetina knihy, jako u druhého dílu.

Úvodní část nás zanese do děje přesně tam, kde třetí kniha končila – následky střetu Ahmana a Arlena. Ti dva se spolu dokáží neuvěřitelně hašteřit, někdy jsem měl pocit, že přehnaně moc je brán důraz na to, jak jsou rozdílní. Když jsou ti dva u sebe, tak vždycky chybí málo, aby se jeden nezačal snažit rozbít hubu tomu druhému. Jejich vztah v tomhle trochu stagnuje a osobně bych si představoval v tomhle nějaký vývoj, který zde moc nebyl.

Takové menší vyvrcholení byl SPOILER souboj s démonským chotěm, jenž byl na konci zajat KONEC SPOILERU. Tento souboj taky skvěle posloužil k vývoji charakteru Renny, která zde během střetu s měňavcem získala nové schopnosti. Její vztah s Šanvou mě také bavil. Součástí těchto kapitol také bylo představení Ašie a jejích šarúm’ting, kde Brett opět ukazuje, že vyprávění z minulosti postav mu prostě jde na jedničku.

Další část knihy se pak věnovala událostem v Kotlině. V téhle části mi vadil téměř nulový děj, avšak alespoň se zde neřešila žádná telenovela (i když někomu tak může připadat vztah Leesha – Thamos, ačkoliv já si zase myslím, že ten vztah je celkem dost smutný, vzhledem k následným událostem). Dokud SPOILER neodjedou do Angiers KONEC SPOILERU, tak je to celkem nudná pasáž. Víc mě rozhodně bavilo číst o Everamově štědrotě a Abbanovi, jak se loudí do přízně druhých.

No a pak jde do tuhého, SPOILER Jayan dobývá Dokov, v Angiers kují Zlatohlásek se strýcem pikle a hrabě je poslán bratrem na výpravu k Dokovu. KONEC SPOILERU

No a pak začnou umírat postavy. Kniha nabírá spád, pěkně pozvolně. Začínají se objevovat emoce i strašně cool momenty (Sikva je prostě nejlepší), smrt některých postav je nečekaná, jiná zase nezbytná. Abban konečně pochopí, že není nezranitelný, protože je zde muž, který už dlouho čekal na příležitost se pomstít. A čtenář (podobně jako dvacet tisíc šarúmů u bran města) pozná, co skrývá tajemství ohně a proč je nebezpečné jej svěřit do rukou mužů...

V celé knize zemřou jen dvě ženy a hromada mužů. Ženy jsou v této sérii obecně mnohem silnější než muži (šarusakhem i osobností), někdy to bylo až otravné, ale zvykl jsem si. Těším se na další díl, kde, jak doufám, bude rozebírána hlavně linie kolem cesty do jádra, kterou zde autor nechtěl zbytečně rvát zkrácenou, což mi nevadilo a schvaluji to.

Aichah
07.02.2016 4 z 5

Od přečtení prvních tří dílů až nějaká doba uběhla, takže jsem v těch jejich hodnostech a titulech měla docela zmatek. K dalšímu dílu už si rovnou udělám z poznámek vzadu nějaký tahák. Krve hodně, probírka pár hlavních postav, ale děj se zas tak moc neposunul. Tak trochu jsem doufala že čtvrtý díl sérii uzavře a už to nějak dopadne. Snad se dočkám dalšího dílu, inevera :)
PS. Nemůžu si pomoct, ale při čtení o Krasijcích se mi to okamžitě spojovalo s muslimy.

Alfirin
06.02.2016 4 z 5

Autor přitvrdil, jestli bude takhle pokračovat, tak tam těch lidí na boj s démony opravdu mnoho nezbude :-D
Trochu mi přišlo, že s některými postavami autor prostě nevěděl co, tak je někam zašil s tím, že vlastně nikdo neví, kde jsou a co dělají... Tohle by mohlo být pořešené lépe.

Olda101
26.01.2016 5 z 5

Pecka knížka! Po dlouhé době supr čupr fantasy příběh. Doporučuju!!!

kolodze
24.01.2016 5 z 5

Děj pravda trochu uhnul z linky ale z druhé strany nerad se budu s postavami loučit (i když s některými jsem stejně musel) a tak mi malá odbočka nijak nevadí ...navíc když je tak napínavá a svižně napsaná.A jelikož mi poslední dobou nepřišlo nic opravdu zajímavého ke čtení pod ruku,tak sem Trůn lebek doslova zhltl a nezbývá než se těšit na další,podle všeho poslední, díl série. Nemůžu jinak a dávám plný počet.

Weezing
23.01.2016 3 z 5

Lol, takže Arlen + Jardir chytí démonského prince a potom půl roku nebo jak dlouho sedí na zadku a čekají, zatímco se krassijská říše i severní země rozpadají ve válce? gj..

Tři hvězdičky dávám jednak proto, protože mi přijde, že autor zbytečně natahuje děj a také protože se děj zaměřuje na všemožné politikaření všude po světě a Jardir + Arlen dostanou velmi málo protstoru. Jinak je to napsané podobným stylem jako předchozí díly.

ansgar
22.01.2016 4 z 5

Kniha dobrá, čtivá a napínavá, ale ve srovnání s předchozími čtyřmi díly působí dojmem jisté dějové stagnace. V nějaké recenzi jsem četl, že na konci knihy je děj téměř ve stejné fázi jako na začátku, a je na tom podle mne hodně pravdy.

elutep
15.01.2016 5 z 5

Strhující, smutné, propletené, nemilosrdné...a především otevřené.

Jacob123
10.01.2016 5 z 5

Brett jako vždycky nezklamal, děj jel svižně dál a napětí bylo také za dost. Závěr jsem nesl docela těžce a ukápla mi i slza. Jsem hodně zvědavý co přinese další díl, tenhle určitě není poslední.

wirtr
10.01.2016 5 z 5

Tak tento díl je opravdu kvalita, akorád bych vytkl obrovské množství postav a rodinných příslušností.

Marllo
03.01.2016 5 z 5

Perfektní. Ze začátku jsem měl strach, jelikož první reakce se nesly v duchu " ale jo ok " , ale s tím já nesouhlasím. Přiznávám že linek z Ahmannovy nemalé rodinky je dost a může se to zdát z počátku jako natahovaný děj ale chyba lávky. Mistr Brett to má vše promyšlené do posledního písmenka a vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka švýcarských hodinek. Jen se opravdu připravte na nemalou čistku postav. Ano, ukápla slzička. PS. čekání na závěrečný díl bude opravdu dlouhé :(

Melic
31.12.2015 4 z 5

Po té době, která uplynula od čtení předchozího dílu, jsem ledacos zapomněl a rozsvěcovalo se mi průběžně, i když občas temno přetrvalo. Kniha mi přišla o trochu slabší než předchozí díly, ale i tak pořád nadstandard. Konec skutečně navázal na staré dobré tempo a vyvolává směs očekávání a rozhořčení z doby, kterou budem muset přečkat do dalšího čtení.

Jass
19.12.2015 5 z 5

Rozhodně skvělé pokračování, trochu mě mrzely chyby v překladu a občas i logice, ale byly to jen malé odchylky, takže s klidem přimhouřím oko. Tahle knížka byla pěkná vyvražďovačka u dost postav mě to nepřekvapilo, ale musím říct, že ta jedna mě opravdu zaskočila nepřipravenou a až do poslední chvíle jsem naprosto nevěřila, že zemře. Pravdou je, že děj se příliš neposunul, ale Ašiino vyprávění jsem uvítala, Trnka mě sice trocu nudil, ale chápu, že pro knihu byl nutný a přepokládám, že se ještě rozvine... No každopádně už se třesu na další díl. Co mi ale přišlo trošku zvláštní bylo, no... nevím, jak to úplně nejlépe vyjádřit, ale nazačátku bylo celkem jasně naznačeno, že šarusahk dam'ting je nejlepší (s vyjímkou šarúm'ting...) přesto, je ale Amanva naprosto neschopná se bránit když SPOILER ji Angierští zavřou k Rojerovi, sice mají nějaké ty modřiny, ale vždyť jsou to obyčejné stráže... Sikva by si s nimi podle všeho měla poradit s rukama svázanýma za zády a přesto to dopadne, jak to dopadne KONEC SPOILERU

Tamten
18.12.2015 3 z 5

Série začíná trpět obdobnými neduhy jako jiné rozsáhleší kousky - s postupujícím časem "hlavní děj" začíná přešlapovat na místě a sledujeme čím dál tím víc "vedlejších" postav, kterých začíná být tolik, že už je problém se v nich orientovat. A výsledkem je, že na konci 4. dílu jsme prakticky na stejném místě jako na konci 3. a nikdo neví, zda příští už bude poslední, nebo zda se jich sem tímto způsobem vmáčkne ještě dalších deset.

mastermind
23.11.2015 4 z 5

Trošičku horší než ostatní díly, mohlo to být kratší, ale ten konec, to byla jízda.Ten vše naparavil. Za mě 4 a půl.

borknagar
20.11.2015 4 z 5

Po dlouhých dvou letech vyšel další díl démonské série a já čekal, že Arlen a Jardir konečně příběh poženou dopředu. A ono ne. Tyto postavy v knize skoro vůbec nevystupují, až na dvě, tři kapitoly. Ale o zábavu se starají jiní. Kniha má pomalý rozjezd, ale o to zábavnější a smutnější finále. Výhodou beru i fakt, že si autor vyvraždil polovinu postav a já si tak nemusím pamatovat ty občas krkolomná jména. Těším se na závěrečný díl (tedy já tomu nevěřím, že bude poslední), ale velké finále se blíží. :)

Vé-Vé
18.11.2015 3 z 5

Série mě pořád baví, ale některé pasáže a zvraty byly strašně překombinované a jen těžko uvěřitelné. Škoda.

Peter V. Brett
americká, 1973