Pouštní Kopí

Pouštní Kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/bmid_demonska-serie-poust-46713.jpg 5 748 102

Démonská série série

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Desert Spear , 2010

pichova.veru
20.04.2018 5 z 5

Začátek mě tolik nebavil ale pak jsem se začetla a byla to paráda :) Těším se na další díl :)

Allysa1985
12.01.2018 3 z 5

Po prvním díle slabší, doufám, že je to jen příprava na velké finále. Jako oddychovka fajn.

zuzik2301
22.12.2017 1 z 5

Přiznávám upřímně, nedočetla jsem.
První díl jsem přečetla, tak říkajíc jedním dechem.
Druhý mě příšerně zklamal. Nedokázala jsem se začíst a připadalo mi, že autor úplně zničil svět, který vytvořil. Kniha mě vůbec nebavila. Dokousala jsem se do půlky, dál jsem to nedala.

NavoSever
14.12.2017 4 z 5

Dobrá, čtivá kniha ve které se vysvětluje hodně z toho, proč a co se stalo v Krasii, když tam tetovaný přinesl chraněné kopí. Určitě to ale nebyla kniha, kterou bych přečetl jedním dechem, proto jen čtyři hvězdy. Prostředí příběhu se mi moc líbí

danielrusnok
10.12.2017 5 z 5

Příběh se opravdu začíná rozjíždět a přidání nových postav jenom knihu zlepšuje. Vrhám se ihned na další díl.

Atlantis
23.09.2017 2 z 5

Přemýšlím, kdy naposledy mě pokračování nějakého titulu tak zklamalo. Brett zde naprosto boří svůj dokonalý svět z Tetovaného a hlavně, což beru jako to nejhorší, co mohl udělat, všechny špatné věci, které se staly v prvním díle, se zde snaží objasnit a vrhnout na ně lepší světlo. Nejnechutnější postavy z Tetovaného se najednou stávají jen lidmi, které někdo špatně pochopil, znásilnění nakonec byla chtěná, nepřátelé jsou zničehonic nerozluční bratři a tak dále.
K tomu všemu je kniha občas šíleně natahovaná a zdlouhavá a zatímco v prvním díle jsem měl rád všechny postavy, tak zde prakticky ani jednu.
Pouštní kopí dělá Tetovanému ostudu a to dokonce do takové míry, že se do dalšího dílu budu muset dost nutit.

Tiny24
18.09.2017 3 z 5

Že si Brett v Tetovaném jen chystal píseček, jsem se zmýlil. Protože on si ho chystá i v Pouštním Kopí. Opomíjí to nejpodstatnější a vzniká z toho šílený mišmaš ubíjející mou osobu nepřekonatelnou nudou. Série mi zatím přijde uměle natahovaná a vleklá, děj by se vešel i do trilogie a stále by to stálo za čtení. jesti mě autor donutí zase číst o minulosti další postavy, tak knihu házím z okna. Stále dokola "obrovské" bolístky, křivdy a fňukání- prosím už ne. Brett paradoxně to nejzajímavější, čili současný hlavní děj okolo války za bílého dne a problémy s jadrnci, odsouvá stranou a soustředí se opět na to nejmíň zajímavé, snaží se to okořenit nějakými souboji s démony, ale ty jsou dokola to stejné, i přes to, že zapojuje nové prvky v podobě mozkovců a měňavců. Jejichž schopnosti mimochodem vytvářejí tu nejjednodušší zápletku, dát takové schopnosti hlavním antagonistům je prostě až moc otřelé. Určitě by se dalo přijít s něčím lepším. Nicméně mě ani u druhého dílu neopustil pocit, že čtu nějakou pohádku a i když je kniha plná násilí, působí to celé dětinsky. Ani tou nucenou erotikou to Petere nezachráníš! Za co lze přičíst body, tak za to, že se kniha čte lehce a nezáživnými pasážemi se dá rychle prokousat (což na tom, že tam ty nudné pasáže jsou nic nemění), místy chytá Brett druhou mízu a je to občas zajímavé počtení, zejména posledních 100 stran knihy. Také námět je dobře vymyšlený, je originální a záživný, ale jeho výklad už tak originální a záživný není. Démonské sérii dám ještě šanci s dalším dílem, třeba si napraví reputaci. Stále průměr, pomalu směřující k podprůměru.

Andulienka
20.08.2017 5 z 5

Najskôr ma nebavil Jardir, ale potom to prišlo.....super pokračovanie:)

jitka7047
10.08.2017 3 z 5

Začatek byl poněkud vlazny, musela jsem se hodne premluvat...pak se to trochu rozjelo. Něco mi přišlo trochu moc...zbytečný, přehnaný, nevím jak to přesně popsat. Leesha mi začala být nespaticka, ale i poloviny se to rozjelo a četli se to samo!....a SPOILER....................nelíbilo se mi, jak dlouze se rozpytvaval její pobyt v Rizonu a svatba a nakonec to během jednoho řádku bylo vse vyřešeno. To by si zasloužilo víc! A taky jak je to najednou jednoduché ty démony pobijet.

Eventful
02.08.2017 4 z 5

Na začátek - doporučuji číst neprodleně po prvním dílu! Četla jsem tuto knihu rok po přečtení prvního dílu a jen matně jsem si vybavovala postavy a předešlý děj, což je škoda!
Jinak kniha je to dobrá, nicméně zbytečně moc dlouhá. Jak bylo řečeno již níže, minimálně polovina soubojů s alagai/jadrnci se mohla úplně vyškrtat nebo alespoň podstatně zkrátit. Na to, že kniha má 600 stran a text je poměrně nahusto, se tam zase tolik věcí nestalo. Konec takový nijaký, takže budu muset sáhnout po třetím dílu a trochu se obávám toho, že s ním to bude stejné (a tak dále až do pátého dílu), od čehož mě ale odrazují ne příliš valné recenze, které jsou díl od dílu horší..

LiLLu
05.07.2017 2 z 5

Bohužel jsem čekala na pokracovaní s tetovaným ale prokousávání xstránkama z dětství dálších hrdinů mě nebaví. Dálší nezáživné boje s jadrnci pořád dokola. Knihu odkladam nepřečtenou...

Finn69
25.05.2017 3 z 5

Tak vám nevím, tahle série se mi zdá trošku přeceňovaná.
Nechci nikoho odrazovat, už proto, že se to zřejmě jinak lidem asi hodně líbí, ale... je to strašně natahované, bitky s démony jsou jako přes kopírák, vyloženě oblíbenou postavu jsem si zatím taky nenašel. Za tři hvězdy to asi stojí, třetí díl taky zkusím, nicméně hlodá ve mně trošku pocit zklamání.

Lenka40
08.04.2017 5 z 5

Tak opět to byla jízda. Výborně napsaný druhý díl ze série Děmonského cyklu. Nejradši bych hned šáhla po dalším dílu ,ale ten si bohužel musím koupit. Jsem šíleně zvědavá , jak to bude pokračovat .Kdo se do této série chystá pustit , tak určitě moc moc doporučuji.

Charley
25.03.2017 5 z 5

Já mám prostě styl jeho psaní ráda :) i přesto, že má knížka 600 stránek jsem se nenudila a všechny příběhy mě zajímali....spoiler....raději bych byla, kdyby si Arlen vybral Leeshu, je mi sympatičtější.

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Druhý díl Tetovaného se mi hrozně špatně hodnotí. Kniha je to ve výsledku dobrá, ale vzhledem k tomu, že postava Jardira je mi už od předchozího dílu krajně nesympatická a tady je jí věnována skoro polovina knihy, tak mi to celkový dojem hodně kazí. Na druhou stranu chápu záměr autora a vím, že vrátit se do Jardirova dětství a poznat jeho minulost, bude pro následný příběh hodně důležité.
Akce je tu podstatně víc, děj hezky utíká bez větších zádrhelů nebo hluchých míst, ale chybí mi tu ono nepopsatelné něco, co mě tolik nadchlo v prvním díle. Proto hodnotím Pouštní kopí o jednu hvězdičku hůř a budu doufat, že poslední díl bude zase to "něco" mít...

Hellrampage
20.02.2017 5 z 5

Nemôžem inak, musím hodnotiť plným počtom. Posledných 140 strán bolo… uff.

Prvých dvesto strán je o staronovej postave Jardirovi – autor predstavil kultúru „z opačnej strany sveta“ od detstva cez dospievanie až po dospelosť. Z prvého dielu nám autor Jardira znechutil, no tu sa to snaží napraviť. Táto časť ma moc nebavila, pretože sa príbeh tiahol pomaly. Na druhú stranu si čitateľ mohol urobiť kvalitný a detailný obrázok, ako žijú krasijci a koľko môžu mať manželiek. A ich ideológiu, atď. Vtedy som ešte rozmýšľal nad nižším hodnotením.

No potom dostali priestor staré známe postavy – Arlen, Leesha, Rojer, obľúbil som si staronovú postavu Rennu. Aj tak celú knihu tiahne najsilnejšie Arlen. Najviac sa mi páčili opätovné stretnutia v Milne a Tibbetskej riečke, ktoré boli nesmierne dojemné a ja som sa tešil ako malé decko na tie kapitoly. A posledné súboje s dvoma princami… uff. Idem sa vrhnúť na tretí diel, tak ma táto séria baví

flare
03.02.2017 5 z 5

Souhlasím s pětihvězdičkovýma...:-)..dobře rozvinutá linie, pestré a nebojácné postavy..

Odík
09.01.2017 4 z 5

Další díl nezklamal. Doporučuji.

Zewotanus
09.01.2017 4 z 5

Druhý díl boje s Jadrnci mě hodně dlouho mučil dlouhými nudnými pasážemi Jardirova života. Ano jmenuje se to Pouštní Kopí, tak jsem mohl tušit že to bude hlavně o jeho obyvatelích. Ale stejně. Postupně jsem se prokousal dějem až k Arlenovi a Leeshe. Jen abych zůstal v napětí, kvůli další nudné pasáži z Pouštního Kopí. Kdyby v knize bylo pouze Pouštní Kopí a žádná zmínka o Arlenovi a Leeshe, doporučil bych knihu přeskočit a jít rovnou na třetí díl. Ale bohužel Brett to napsal takto.

jobile
01.09.2016 5 z 5

Celá tahle série je pro mě zatím úchvatnou záležitostí. Ten svět a jeho logika... Dokonalost. U závěrečných střetů jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Posledních pár desítek stran padlo jedním dechem. Pro mě jasných 5 hvězdiček. :)

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett