Pouštní Kopí

Pouštní Kopí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46713/bmid_demonska-serie-poust-46713.jpg 5 748 102

Démonská série série

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Triton

The Desert Spear , 2010

kočičí anus
17.04.2014 5 z 5

Druhý díl je klasický druhý díl. Autor přidal více postav, více sexu, více akce, více psychologie, prostě více všeho. A světe div se, dílo nepřipomíná oplácanou černošku, jenž její "více" je spíš na šavli, ale připomíná štíhlou, prsatou, urostlou...eh, chápete mě jak to myslím, ne? Druhý díl není přeplněný - je vyzrálejší. To je to slovo, ta podstata, která chybí Holyůdským filmařům jejichž filmová pokračovaní jsou větší, výbušnější, akčnější - a bez ducha.

Oproti jedničce je tu i pořádná dávka emocí. Sic v jedné části to trochu začne kvalitativně kolísat a celé to pak připomíná šití horkou jehlou, ale závěr to dostatečně vynahrazuje. Půlka knihy zabývající se Jardirem mi nevadila. Brett dokáže psát tak čtivě, že i kdyby psal o hnízdění kachen nebo kopulaci veverek, tak bych to přečetl jedním dechem.

Janičta
06.04.2014 4 z 5

Skvělý díl.
Začátek - příběh Jardirova dětství mě moc nebavilo, ale popisuje Krasijskou kulturu a její smýšlení a tak aspoň vím, proč krasijci uvažují tak jak uvažují.
Kniha neztrácí nic na akčnosti, i démoni vrhají do akce lepší hráče.
Jsem zvědavá jak to nakonec s tím Osvoboditelem bude, ale předpokládám, že se to ještě nějakou dobu nedozvím.
+nelíbilo se mi jak snadno Arlen povolil ve svých zásadách. Stačilo aby se vrátil na místa z minulosti a pocit viny udělal své. Renna je určitě zajímavá postava, ale od té doby se přidala k Arlenovi se mi nelíbí. Prská, vrčí a vůbec se chová jako divoké zvíře. S Arlenem se to nedá srovnávat, ten byl v začátcích, když se začal chranit, v poušti a bojoval o holý život. Doufám, že se Renna spraví a začne být lidštější.
Chvíli oddech a pak hurá na další díl.

Lmslaver
11.02.2014 5 z 5

Druhý díl Démonů opět vsadil na pomalejší rozjezd a seznamuje nás s dětstvím a vzestupem Jardira, ale protože má jeho lid zabíjení démonů jako hlavní životní ideologii, tak děj není ani trochu nudný. Jardir se nám představuje v trochu jiném světle a tím nám ukazuje, že žádná lidská postava není zcela kladná, nebo záporná, ale má své důvody pro své skutky. V Pouštním kopí sledujeme i další kroky Arlena, Leeshi i Rojera a když už jsem si vždy myslel, že se tempo zvolní a přijde nějaké hluché místo, tak děj naopak nabral ještě svižnější a čtivější tempo. Jednoznačně 100%.

Maragad
10.02.2014 4 z 5

V druhém díle je přidaná hlavní postava Ahmann asu Hoškamin am Jardir am Kadži. Bohužel z prvního dílu je znám jako negativní postava a proto jsem to začala číst s předsudky k němu. Ale už po pár přečtených stranách jsem si ho oblíbila. Děj nenavazuje přímo na první díl Tetovaného, ale vše se odehrává zároveň a místy se určité situace protnou. To se mi moc líbilo, vidět určitou situaci zpětně z jiného pohledu, a pomohlo mi to lépe některé postavy poznat. Nic není jen černé a bílé. Další přidaná postava je pak Renna Jirchářova z Tibetské Říčky odkud pocházel i Arlen. Jejich osudy se opět spojí. Pouštní kopí je opět velmi čtivá kniha, je tu rozebírán jiný druh života. Krasijci jsou válečníci tělem i duší, pro které je čest zemřít v boji. Zabíjení démonů provází celý jejich život a vysmívají se chinům, což je označení pro cizince a zbabělce, za jejich schovávání se za chranami. Obdivuji propracovanost knihy, prolínání dějů a osudů postav.

Dudu
04.02.2014 5 z 5

Jadrnec sem, jadrnec tam- prostě přejadrncováno. Brett je skvělý vypravěč, takže i když jsem z toho skoro zjadrncovatěl, s radostí se vrhnu na další díl jadrncování.

lukyli154
14.01.2014 5 z 5

Skvělé, čtivé. Doufám, že si brzy přečtu další díl. Jsem strašně zvědavá, jak to nakonec všechno dopadne.

Ben Nevis
05.12.2013 4 z 5

Máme tu dva Osvoboditelé. Jeden se vypracoval sám a druhý byl k tomu veden celý život.
Jardirův příběh je zajímavý, protože si ho z předchozího dílu pamatujeme jako chamtivého zlořáda. Teď se dozvíme celou pravdu a plno věcí z Krasijské kultury.
Bohužel jakmile skončí Jardirův flashback, dostáváme se do současnosti, ze které není kam prchnout, a autor, vědom si toho, že má před sebou minimálně tři knihy a čtenáře jisté, zvolnil tempo. Dále se mi nelíbí zázračný posun schopností. V prvním díle Arlen tvrdě cvičí u mistrů a v druhém díle už vesničani za pár týdnů bojují jako rodilí krasijci a leckdo umí dělat lepší chrany/kouzla než Arlen. Lidé posílili, ale démoni taky vytáhli silnější zbraně.
Z Reniny linky mám rozpačitý pocit. Arlen se celou knihu brání odpovědnosti za lidi z pozice Osvoboditele, ale v Tibbetské Říčce jedná a vynáší soudy z pozice vyšší moci, přestože neví, jak to bylo doopravdy.

Závěr: Příběh začíná trpět syndromem velkých ság - rozmělňováním, ale stále je strhující a kvalitativně patřící mezi nejlepší. Koncept dvou Vyvolených se autorovi povedl.

kom72
26.11.2013 5 z 5

Ještě lepší jak Tetovaný. Jardir překvapil a Arlen nám krapet potemněl... Už se těším na 3. díl.

Monicay
07.10.2013 5 z 5

Stejná pecka jako první díl - tahle série mě fakt chytla. Strávila jsem u ní skoro celý víkend a jakmile jsem dočetla druhý díl, hned jsem sáhla po třetím. Popis příběhu z pohledu různých osob je neskutečně propracovaný, autor si opravdu všechno perfektně rozvážil a zasadil do sebe. Maličko jsme v této knize poodhalili tajemství démonů a děj pokračuje svižně dál.

Lenous133
16.08.2013 5 z 5

Opět skvělá kniha, možná dokonce lepší než ta první. Ze začátku mě tedy drobet naštvalo že děj nepokračuje Arlenem, ale musím říct že i příběh Jardira byl dobrý. Jsem vážně zvědavá jak tohle vše bude pokračovat, ale nechce se mi začínat číst 3 díl, protože vím že mi pak čeká dlouhé čekaní na 4. díl.

Melic
09.08.2013 5 z 5

Dlouhé měsíce po přečtení prvního dílu se mi konečně poštěstilo ulovit v knihovně druhý. Chvíli mi proto trvalo rozvzpomenout si na jednotlivé postavy, ale naštěstí autor zásadní věci připomněl.
A teď k hodnocení. Už během prvního dílu jsem si říkal, že tenhle příběh by měl nějaký šikovný režisér i zfilmovat (ale kvalitně, zachytit atmosféru a zároveň nešetřit na efektech). A tyto myšlenky se mě i nyní držely. Ba i zesílily. Naposled mě takhle bavila snad Temná věž od S. Kinga. 600 stran jsem přečetl za 4 dni, pracovní doba neutíkala a v hromadné dopravě jsem dokonce ani o hezkou holku pohledem nezavadil, jak jsem zíral do knížky. Jasných 5 chran.

LovelyLucy
14.05.2013 4 z 5

Druhý díl se mi líbil mnohem víc. Doporučuji všem Fantasy maniakům. Jen škoda, že musíme tak dlouho čekat na další díl. :(

Anezka07
25.02.2013 5 z 5

Pouštní kopí mě vtáhlo do děje ještě více než první díl:)...Už aby byla kniha The Daylight War přeložena do češtinyyyy :)))! Nevíte někdo, kde se to dá dozvědět, kdy kniha vyjde i u nás ?

Sponka
02.02.2013 5 z 5

Třetí díl The Daylight War spatří světlo světa už 12 února 2013 (Amerika). Nejedná se o poslední díl, autor sám počítá spíše s pentalogií. Více místa bude mít v knize Jardirova žena, Inevera. Taky už se tak těšíte na další nářez? :-)

borknagar
11.12.2012 4 z 5

Dočten druhý díl "Démonské trilogie". Snad o malinko lepší než první díl, hlavně díky postavám Jardira, Abbana a Renny Jirchářové. A ač by měla být postava Arlena Sedláka pro čtenáře ta hlavní, já radši Jardira a spol. Těším se na třetí díl, kde se snad vše ukončí. Jak já nemám rád čekání, já "chaffit" zmlsaný....

HiRes
01.12.2012 5 z 5

Knihu můžeme rozdělit do asi třech částí, v první se dozvíme, události v pouštím kopí z prvního dílu z pohledu Krasijců a seznámení s životem Jardira.. Ve druhé části se proplétají osudy několika lidí, které se v průběhu setkají, možná mě zklamalo že boje s démony už skoro nejsou až na pár krátkých bitek. A pak rychlý, ale o fantastický konec, který dopadl dost šťastně, ale mohu říct, že jsem za to rád, za poslední větu jsem se polovinu knihy modlil :-). Knihu beru spíše jako přípravu na skvělou bitvu ve třetím díle, protože se posuneme za celých 600 stran, mimo první kapitoly, jen o rok a půl dopředu. I když má kniha pár záporů, tak sakra má spoutu kladých kladných věcí, které hravě převáží vše ostatní, dokonce je tento díl lepší než první. Už se těšme na další díl.

loreleis
07.11.2012 5 z 5

Uzasna kniha se vším všudy, výborný a napínavý příbeh, skvěle napsáno a čte se jedním dechem, už vyhlížím další díl!

skyluke.
05.02.2012 5 z 5

Kdyby nebylo takového konce, tak by se mi snad i Tetovaný coby první díl líbil víc. Skvěle. Třetí knížka má vyjít v únoru 2013 a celkem je zatím naplánovaných 5 knih. Doporučuju. Těším se.

Tor
31.01.2012 5 z 5

Stejně jako první díl to miluju....není co dodat...

Enolain
26.01.2012 5 z 5

Sice ne tak dobre jak Tetovany ;) ale to bude asik tim, ze se tu mota druhy osvobotitel(a cili se musime seznamit s nim)...a my radi Arlena ;) ..... Uz se nemuzu dockat tretiho dilu.....

-nemate nekdo tip na podobne uzasne knizky? Diky

démoni postapokalyptické romány

Peter V. Brett