Démonologové

Démonologové https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434843/bmid_demonologove-0sH-434843.jpg 4 229 229

Neuvěřitelný příběh Eda a Lorraine Warrenových, skutečných "lovců duchů". Nejstrašidelnější kniha všech dob Zapomeňte na lacinou duchařinu, čeká vás naprosto seriózní výprava do hrůzyplných domů, k postelím posedlých lidí a do prostorů, kam byste se báli jít i za denního světla. Neříkejte, že nevěříte na duchy, netvrďte, že se jich nebojíte – po přečtení této knihy, založené na autentických svědectvích a zkušenostech skutečných lovců duchů, manželů Warrenových, vám totiž nezbyde než vzít duchy na milost. Jen se modlete, aby i oni vzali na milost vás...... celý text

Literatura světová Horory Biografie a memoáry
Vydáno: , XYZ (ČR)

The Demonologist , 2013

Teina
20.05.2020 5 z 5

Naprosto fenomenální. A nezáleží na tom, jestli těmto věcem věříte, nebo si zachováváte odstup. Warrenovi naprosto přesně ví, o čem mluví. V knize jsou některé pasáže strašidelné, ba přímo znepokojující a děsivé, to ano, ale především se jedná o seriózní vhled do oblasti démonologie, z pozice Eda Warrena, a co taková činnost obnáší. Edovo vyprávění a zkušenosti doplňuje občasnými připomínkami i Lorraine Warren. Hodně věcí jsem se v knize dozvěděla, některé z nich mě přiměly k přemýšlení a některé jsem převedla na papír, abych je měla vždy po ruce. Jako celek je kniha zajímavě zpracovaná a určitě jí nečtu naposledy.

Bajkas
18.05.2020 4 z 5

Není to úplně to, co jsem čekala. Cela kniha je jak na houpačce chvilku dobrý chvilku jsem usinala. Nicméně par dobrých poznatku tam bylo a Eda a Lorein prostě obdivují takže v knihovně takhle kniha chybět nemuze.

richard7959
17.05.2020 5 z 5

Hrozně jsem se těšil, až to konečně přeloží. Trpělivost se vyplatila. Příběhy Warrenů popsané v knize působí uvěřitelněji, než popcornové filmy v kině. Hlavním tématem je strach z neznámého, z něčeho, co nelze dobře popsat a vysvětlit. Žádné čarodějnice skákající ze skříní nebo bledé jeptišky se žraločím chrupem. Kapitoly jsou dobře rozvržené; vyprávění o případech proložené menšími odchylkami, kde Ed a Lorraine vysvětlují jejich osobní definici nadpřirozena (duchové, démoni), filozofii, náboženskou důležitost v jejich postupech atd. Vše vychází z jejich vlastních zkušeností za desetiletí zkoumání nadpřirozena. Některé kapitoly jsou opravdu velmi znepokojivé.

milos3533
13.05.2020 5 z 5

Dobrý den,
tak tohle je třešnička na dortu :-D
Ghost M.S.M hunting

Evickamalicka20
11.05.2020 4 z 5

Tohle můžu :)

Sashetka
04.05.2020 5 z 5

Dovolím si hodnotit I když jsem to nedočetla do konce a to proto, že jsem se s každou další stránkou bála víc a víc. Celé je to zkrátka jen o tom zda tomu věříte nebo ne.Už chápu, proč to Vera Farmiga mohla číst jen v letadle...

veronika5179
22.04.2020 5 z 5

Nečekejte žádnou duchařskou lacinou senzaci, ale seriózní pohled na dvě osoby, které zasvětili svůj život boji se zlem. Šokující, vyčerpávající a nesmírně zajímavé.

horory démonologie

2020  81%Démonologové