Pouštní Kopí

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…?
-- 1. vydání.

-- zdroj: www.legie.info -- méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46713/demonska-serie-poust-46713.jpg 4.6390

Démonská série (2.)

The Desert Spear (2010)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Triton

Andulienka
včera

Najskôr ma nebavil Jardir, ale potom to prišlo.....super pokračovanie:)

jitka7047

Začatek byl poněkud vlazny, musela jsem se hodne premluvat...pak se to trochu rozjelo. Něco mi přišlo trochu moc...zbytečný, přehnaný, nevím jak to přesně popsat. Leesha mi začala být nespaticka, ale i poloviny se to rozjelo a četli se to samo!....a SPOILER....................nelíbilo se mi, jak dlouze se rozpytvaval její pobyt v Rizonu a svatba a nakonec to během jednoho řádku bylo vse vyřešeno. To by si zasloužilo víc! A taky jak je to najednou jednoduché ty démony pobijet.

Eventful

Na začátek - doporučuji číst neprodleně po prvním dílu! Četla jsem tuto knihu rok po přečtení prvního dílu a jen matně jsem si vybavovala postavy a předešlý děj, což je škoda!
Jinak kniha je to dobrá, nicméně zbytečně moc dlouhá. Jak bylo řečeno již níže, minmálně polovina soubojů s alagai/jadrnci se pomhla úplně vyškrtat nebo alespoň podstatně zkrátit. Na to, že kniha má 600 stran a text je poměrně nahusto, se tam zase tolik věcí nestalo. Konec takový nijaký, takže budu muset sáhnout po třetím díle a trochu se obávám toho, že s ním to buude stejné (a tak dále až do pátého dílu), od čehož mě ale odrazují ne příliš valné recenze, které jsou díl od dílu horší..

LiLLu

Bohužel jsem čekala na pokracovaní s tetovaným ale prokousávání xstránkama z dětství dálších hrdinů mě nebaví. Dálší nezáživné boje s jadrnci pořád dokola. Knihu odkladam nepřečtenou...

Finn69

Tak vám nevím, tahle série se mi zdá trošku přeceňovaná.
Nechci nikoho odrazovat, už proto, že se to zřejmě jinak lidem asi hodně líbí, ale... je to strašně natahované, bitky s démony jsou jako přes kopírák, vyloženě oblíbenou postavu jsem si zatím taky nenašel. Za tři hvězdy to asi stojí, třetí díl taky zkusím, nicméně hlodá ve mně trošku pocit zklamání.

Lenka40

Tak opět to byla jízda. Výborně napsaný druhý díl ze série Děmonského cyklu. Nejradši bych hned šáhla po dalším dílu ,ale ten si bohužel musím koupit. Jsem šíleně zvědavá , jak to bude pokračovat .Kdo se do této série chystá pustit , tak určitě moc moc doporučuji.

Charley

Já mám prostě styl jeho psaní ráda :) i přesto, že má knížka 600 stránek jsem se nenudila a všechny příběhy mě zajímali....spoiler....raději bych byla, kdyby si Arlen vybral Leeshu, je mi sympatičtější.

PeťkaW.

Druhý díl Tetovaného se mi hrozně špatně hodnotí. Kniha je to ve výsledku dobrá, ale vzhledem k tomu, že postava Jardira je mi už od předchozího dílu krajně nesympatická a tady je jí věnována skoro polovina knihy, tak mi to celkový dojem hodně kazí. Na druhou stranu chápu záměr autora a vím, že vrátit se do Jardirova dětství a poznat jeho minulost, bude pro následný příběh hodně důležité.
Akce je tu podstatně víc, děj hezky utíká bez větších zádrhelů nebo hluchých míst, ale chybí mi tu ono nepopsatelné něco, co mě tolik nadchlo v prvním díle. Proto hodnotím Pouštní kopí o jednu hvězdičku hůř a budu doufat, že poslední díl bude zase to "něco" mít...

Hellrampage

Nemôžem inak, musím hodnotiť plným počtom. Posledných 140 strán bolo… uff.

Prvých dvesto strán je o staronovej postave Jardirovi – autor predstavil kultúru „z opačnej strany sveta“ od detstva cez dospievanie až po dospelosť. Z prvého dielu nám autor Jardira znechutil, no tu sa to snaží napraviť. Táto časť ma moc nebavila, pretože sa príbeh tiahol pomaly. Na druhú stranu si čitateľ mohol urobiť kvalitný a detailný obrázok, ako žijú krasijci a koľko môžu mať manželiek. A ich ideológiu, atď. Vtedy som ešte rozmýšľal nad nižším hodnotením.

No potom dostali priestor staré známe postavy – Arlen, Leesha, Rojer, obľúbil som si staronovú postavu Rennu. Aj tak celú knihu tiahne najsilnejšie Arlen. Najviac sa mi páčili opätovné stretnutia v Milne a Tibbetskej riečke, ktoré boli nesmierne dojemné a ja som sa tešil ako malé decko na tie kapitoly. A posledné súboje s dvoma princami… uff. Idem sa vrhnúť na tretí diel, tak ma táto séria baví

flare

Souhlasím s pětihvězdičkovýma...:-)..dobře rozvinutá linie, pestré a nebojácné postavy..

Odík

Další díl nezklamal. Doporučuji.

Zewotanus

Druhý díl boje s Jadrnci mě hodně dlouho mučil dlouhými nudnými pasážemi Jardirova života. Ano jmenuje se to Pouštní Kopí, tak jsem mohl tušit že to bude hlavně o jeho obyvatelích. Ale stejně. Postupně jsem se prokousal dějem až k Arlenovi a Leeshe. Jen abych zůstal v napětí, kvůli další nudné pasáži z Pouštního Kopí. Kdyby v knize bylo pouze Pouštní Kopí a žádná zmínka o Arlenovi a Leeshe, doporučil bych knihu přeskočit a jít rovnou na třetí díl. Ale bohužel Brett to napsal takto.

jobile
01.09.2016

Celá tahle série je pro mě zatím úchvatnou záležitostí. Ten svět a jeho logika... Dokonalost. U závěrečných střetů jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Posledních pár desítek stran padlo jedním dechem. Pro mě jasných 5 hvězdiček. :)

slapotak
21.05.2016

Pecka-................

Mitch488
10.02.2016

První díl vede

Weezing
19.01.2016

Prvních 200 stránek je backstory pro Jardira, potom je tam dalších 100 stránek backstory pro Rennu. Sice se to čte celkem dobře, ale tuto a předchozí knihu (tam v zásadě bylo tak 500 stránek backstory pro 3 hlavní postavy a pak 100 stránek děje v současnosti) mám pocit, jako bych četl sérii flashbacků o dětství hlavních hrdinů, ale v současnosti se neděje skoro nic.

Dále jsou tam určité hloupé momenty, které si mohl autor odpustit, jako že, nějaká vesnická holka, co se učí bojovat půl roku se málem ubrání 3 krassijským bojovníkům, kteří bojují celý život. lol.
Nebo Renna se za pár týdnů naučí bojovat s démony podobně jako Arlen (který má roky a roky tréninku jako proti démonům, tak v krassijském bojovém umění).

Na druhou stranu jak jsem říkal čte se to dobře, nápad s 2-mi "vyvolenými" je zajímavý a Brett umí psát.

Gari89
13.01.2016

Za mě osobně dobré pokračování a zajímavě se rozvíjející příběh :)

WDasha
25.09.2015

Dávám 5 hvězdiček, stejně jako za Tetovaného...ikdyž ten byl o drobek chytlavější, nyní začínám s třetím dílem, tak snad bude také tak bezvadný.

mtunero
25.09.2015

Super kniha. Četla se opravdu rychle.

julliette
16.09.2015

Je to super pokračování. Přečetla jsem to fakt rychle. Už se těším na další díl.

zerafel
09.08.2015

Druhá kniha démonské trilogie začíná podobně jako ta první pomalým rozjezdem, kde nás zavede do minulosti jedné z nových POV charakterů, Jardira, který byl nastíněn v první knize jako "nepřítel". Tento tah důkladně nahlédnout pod povrch jiné kultuře a zjistit tím, že Jardir sám vlastně tak špatný není, mi opět velmi sednul. Přátelství s Abbanem, Ineveřin vliv na úspěch a neúspěch, všechno bylo uvěřitelné. Autor zde zasadil i Par'china z pohledu Krasijců, což beru také jako plus.
Těchto prvních 200 stran mě bavilo, vtáhlo do děje. Této kapitole ještě předcházel prolog, kde autor ukázal mozkové démony, jimiž vysvětlil dodatečně mou otázku u první knihy ohledně inteligence a nebezpečnosti démonů.
Další část, celá kapitola, pak sleduje osudy starých známých v Osvoboditelově kotlině. Tato kapitola byla pro mě zbytečným zvolněním - staré charaktery sami o sobě nemají moc co dělat, a tak se autor zabývá až příliš jejich vzájemnými vztahy, což na mě trochu působilo jako, řečeno nadneseně, telenovela. Pokud píšu příběh, jenž je řízen charaktery a jejich jednáním, pak by se měly tyto charaktery nějak vyvíjet a ne stagnovat. V této kapitole mi přišlo, že všichni tak trochu stagnovali. Navíc mi ani příliš nesedla Araine a dění v Angiers. Silné ženské postavy (babky) jsou v tomto světě snad všude, proto bych jich ubral. To, že autor fandí ženám, je vidět i v Milnu, kde ženy Arlena vítají každá vždy v celé kapitole, kdežto Ragen jen v pár větách. Araine se mi dost překrývala se Selií o kapitolu později. Prakticky byla natáhnuta na příliš mnoho stránek myšlenka, že Araine všechny ovládá. Nic víc.
Další kapitola už byla lepší - Arlen se vrátil do Milnu a pak to říčky, Jardir přichází do Kotliny. Příběh dostává konečně zase drive a člověk neví, komu fandit dřív. Nová postava Renny i její úvod byly také fajn, mnohem víc mi pak sedl ale její vývoj v zabijáka démonů s dýkou a pláštěm. Je to jakási mild verze Arlena a zrcadlí se v ní to, co jsme se o něm v první knize nedověděli - jeho postupný vývoj v Tetovaného.
Celé kapitoly kolem Jardirových námluv byly super. Osobně jsem se dost smál Rojerově situaci s jeho dvěma snoubenkami.
Závěrečné souboje s mozkouny (autor ukázal hlavní zlo v prologu) byly dost dobré oba. Ten s Jardirem bych jen o chlup prodloužil. Líbilo se mi, že nebýt vnějších hybatelů jako Arlenova koně či Ineveřina blesku, tak by své souboje Jardir i Arlen prohráli. Dělá to z nich opět zranitelné bytosti a ne polobohy.
Knihu hodnotím za 5 a těším se na další díl.

mastermind
04.08.2015

Čte se jedním dechem.

Jacob123
11.07.2015

První část knihy byla pro mě poněkud nudnější, jelikož to byl příběh z prvního dílu, i když z pohledu jiné postavy. Pak už to ovšem jelo svižně dál, Osvoboditelova Kotlina se čím dál víc rozšiřuje a lidé se víc a víc staví proti jadrncům :). Dal bych 5 hvězd, ale tu první část sem více méně přeskočil, to je jediné mínus z jinak další suprové knihy.

Alfirin
11.07.2015

Příběh je propletenější než v prvním díle, hlavně proto, že je líčen z pohledu více postav. Oproti prvnímu dílu už to není až tak pohádkové: postavy nejsou černobílé, občas je to pěkné psycho. Nicméně určitá prvoplánovost z toho pořád ještě sem tam zavane, proto jen čtyři hvězdičky.

elutep
10.07.2015

Příběh psaný z pohledu Jardira mi přišel zajímavý a čtivý. Čtenář (a myslím, že většina byla po prvním díle na Jardira "rozezlená") tak vidí, že nic není černé nebo bílé. Jardir je vlastně docela sympaťák vedený okolnostmi. Je škoda, že je podpantoflák, protože jinak by se spousta věcí odehrála jinak. Rennina linka mě bavila jen do určité chvíle (to nechci prozrazovat těm, kdo ještě knihu nečetli), pak mi její charakter přišel takový nelogicky pokřivený. Jinak ale práce s charaktery nemá chybu. Arlen možná na svoje okolí působí jak stroj na zabíjení, ale uvnitř je to ten chlapec, co by si přál všechny zachránit, tak jako to nedokázal s matkou. Plný strachu a zklamání, ale odhodlaný bojovat.

dominika0881
11.05.2015odpad!

Příběh o Jardirovi mě vyloženě nebavil a to, že se z Tetovaného stal stroj na vraždění, taky nepotěší.Pro mě jednoznačně velké zklamání v pokračování, kdy hlavní hrdina naprosto přestal mít hloubku, stal se z něj jenom "temno sem, temno tam, nezasloužím si lásku" a kecy v kleci. Série mě přestala bavit.

Tamten
26.04.2015

První třetina knihy vypráví stejný příběh jako první díl, jen z pohledu Jardira, což je sice zajímavý pohled, ale vzhledem k tomu, že už známe výsledek to prostě tak neodsýpá. Pak se ale vše vrátí do původních kolejí a kniha pokračuje vpřed stejně svižně a čtivě jako první díl.

kusma
06.04.2015

Opravdu čtivé pokračování, které nabudí k čtení další knihy. Hlavně ale doufám, že se kniha nezačne zbytečně rozmělňovat a protahovat (občas jsem tam k tomu sklony zahlédla). A ještě si rýpnu do korektury překladu - mohla být tedy pečlivější... takové osamocené "ě" uprostřed věty (str. 599) opravdu nepochopím (a nebyla to jediná chyba).

A menší radost na konec, kterou označím jako spoiler, aby se neřeklo:
**SPOILER:
Hrozně mě potěšilo jaký je Jardir podpantoflák :))**

Aaron Lewis
27.03.2015

Docela mě zklamalo, když to začalo Jardirem a ještě od jeho dětství! Jenže Jardira jsem si docela oblíbila a říkala jsem si ok, proč nevidět věci z jeho úhlu pohledu, ale tu jeho babu Ineveru, prosím, ať pohltí jádro! Když jsem zjistila, že třetí kniha začíná o ní, vůbec se mi jí nechce číst. Každopádně, když se do toho zamotala Renna, tak jsem byla celkem zoufalá a opravdu jsem chtěla přeskakovat, což já opravdu nedělám. No neudělala jsem to, ale doufám, že se jí spisovatel zbaví. Ty ženský jsou vůbec všechny protivný a panovačný. Zlatá Wonda! I ta Leesha je mi ve srovnání s těmihle dvěma milejší. Jinak kniha je to opravdu dobrá. Mohla by být klidně delší, ale místo Renny, Ragena.
A wtf, co je to za svět, kde devítiletý holčičky jsou blbý z jedenáctiletých kluků a třináctiletý už se chtějí opíchat od patnáctiletých fracků a rodit jedno dítě za druhým? Nestačí, že je tam kultura dálného východu, kterou úplně nesnáším, ještě tam protivý "sever". Chjo.

kyklop123
25.02.2015

Tak tahle knížka je uplně dokonalá. Přečet sem jí víceméně jednim dechem. Zažil sem dost zajímavejch pocitů, jak se vyvíjeli postavy, chvíli sem některé postavy naprosto zbožňoval a později si přál ať jednají jinak a dle mého názoru "správně". Zajímavý je příběh Jardira, ale i přes všechno co o něm vim, ho vůbec nemusim a fandim tetovanýmu. V Leeshe jsem se taky zklamal. Rojer doufám dostane víc prostoru v dalších knihách. Hodně se těšim na třetí díl, vůbec se od toho nemůžu odtrhnout :). Určitě doporučiju všem! :)

démoni fantasy postkatastrofická

Peter V. Brett