Pouštní Kopí

Pouštní Kopí, pokračování románu Tetovaný, líčí střet dvou kultur, dvou světů. V jednom z nich, pohlceném válkou s démony, je nejvíce ceněna schopnost bojovat a život jednotlivce je bezvýznamný, druhý si lidského života váží nadevše a brání každého člověka. Ano, Osvoboditel přichází, ale který to je? Arlen narozený do světa spoutaného strachem z démonů se rozhodl vzepřít osudu. Stal se z něj Tetovaný, osamělý bojovník, na něhož lidé hledí jako na spasitele. Arlenovou snahou je však lidem dokázat, že každý je za svůj osud i život zodpovědný především sám. Kdo je tedy bojovník z pouště, který sám sebe prohlásil za Osvoboditele a vydal se na válečné tažení s cílem sjednotit národy v boji proti démonům? Kdo z nich má větší šanci, když démonské řady rovněž posilují…? -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46713/demonska-serie-poust-46713.jpg 4.6473

Démonská série (2.)

The Desert Spear (2010)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Triton

Metla
14. listopadu

Kdo se těšil, jak se hned ze startu připojí k válce Tetovaného, ten může být nepříjemně překvapen, když se vynoří v Krasii při sledování dětství (tedy spíše konce dětství) nechvalně proslulého Jardira. Ale mezi námi, obálka v kombinaci s názvem naznačily více než dost, údiv nad změnou prostředí není zcela na místě. Čtenář se dozví, co formovalo prvního z Krasijců, proč podrazil Arlena, osvětlí nechuť k chaffítům a vztah s kupcem Abbanem, zkrátka nás v první pětině čeká důkladná charakterová pitva jednoho náboženského fanatika a podpantoflového pimprlete. Z mého kulturního a morálního hlediska je to pořád arogantní, dobyvačný šmejd, jakkoliv mnohem osvícenější proti většině svých souvěrců a soukmenovců.
Potom příběh zapadne do kolejí vyjetých prvním dílem, na scénu se vrací kapku odlidštěný Tetovaný a nadržená Leesha s přicmrndávačem Rojerem, připojí se ještě linie Renny, někdejší Arlenovy holčičí stíhačky. Každý řeší své soukromé problémy a přitom se dle individuálních schopností snaží zachránit zemi před nočními démony i nájezdníky z pouště. Nechybí bojové scény, krev a hlavně ichor stříkají po hektolitrech, občas vystříkne i troška spermatu.
„Pouštní kopí“ nenabízí mnoho nového, má o něco více hluchých míst a ne zcela věrohodných kotrmelců v ději, takže knihu hodnotím nepatrně hůř než první díl. Pro mne jsou tento svět a jeho hrdinové stále atraktivní – mají své chyby, ale nenudí, k četbě jsem utíkala v každé volné chvilce. Zatím nevidím žádný důvod, proč sérii opouštět a brzy skočím na pokračování. Zajímalo by mě, kdy se tématu chytí nějaké herní studio a zda ten potenciál přetvoří v RPG (či strategii) jako řemen.

Martina852
10. listopadu

U mě Pouštní kopí nastavilo laťku stejně vysoko jako první díl, hlavně nám spisovatel doplňuje děj jak se zrodil Tetovaný. Důležitá byla taky dějová linie Ahmanna Jardira, poznání Krasijců a jeho cesta k titulu Šardami Ka. Kniha je úžasná, ikdyž počet postav který se pořád zvyšuje mě trochu mate.

Nomia

Oj oj oj, tak tady jsem trochu narazila. Tetovaný mě poměrně dost bavil a brala jsem to jako velmi slušný začátek nové série, ale bohužel u druhého dílu jsem měla pocit, že je něco špatně, rozhodně mi tento díl připadal slabší a na můj vkus možní až příliš krkolomných dějových zvratů.
Jsem upřímně celkem zvědavá na třetí díl - zda mi napraví pokažené mínění o celé sérii, nebo se tím rozloučím s panem Brettem a celou jeho Démonskou sérii. I přes veškerou mou kritiku Pouští kopí pořád beru jako obstojný průměr, autorův styl vyprávění je stále celkem čtivý a svižný - tři hvězdy.

lachtan77

Nedoporučuji číst díly po delší době. Hodně jsem z toho prvního dílu zapomněl (kdo, jak, proč atd) pak se mi to postupně vracelo. Je to vynikající čtení

jarmuk

Nikdo není vyloženě záporák a přeci spousta napětí. Utíkám koupit další díl

TomTomis

Dočten druhý díl. Postavy se dále vyvíjejí. Dynamika příběhu se mi líbila, i když se vracíme často v čase zpět do doby života Jardira, vůdce pouštního lidu a některé věci známe již z dílu prvního, ale autor nám je podává z jiného úhlu pohledu. Celkově 4/5.

pichova.veru

Začátek mě tolik nebavil ale pak jsem se začetla a byla to paráda :) Těším se na další díl :)

Allysa1985

Po prvním díle slabší, doufám, že je to jen příprava na velké finále. Jako oddychovka fajn.

zuzik2301
22.12.2017

Přiznávám upřímně, nedočetla jsem.
První díl jsem přečetla, tak říkajíc jedním dechem.
Druhý mě příšerně zklamal. Nedokázala jsem se začíst a připadalo mi, že autor úplně zničil svět, který vytvořil. Kniha mě vůbec nebavila. Dokousala jsem se do půlky, dál jsem to nedala.

NavoSever
14.12.2017

Dobrá, čtivá kniha ve které se vysvětluje hodně z toho, proč a co se stalo v Krasii, když tam tetovaný přinesl chraněné kopí. Určitě to ale nebyla kniha, kterou bych přečetl jedním dechem, proto jen čtyři hvězdy. Prostředí příběhu se mi moc líbí

danielrusnok
10.12.2017

Příběh se opravdu začíná rozjíždět a přidání nových postav jenom knihu zlepšuje. Vrhám se ihned na další díl.

Atlantis
23.09.2017

Přemýšlím, kdy naposledy mě pokračování nějakého titulu tak zklamalo. Brett zde naprosto boří svůj dokonalý svět z Tetovaného a hlavně, což beru jako to nejhorší, co mohl udělat, všechny špatné věci, které se staly v prvním díle, se zde snaží objasnit a vrhnout na ně lepší světlo. Nejnechutnější postavy z Tetovaného se najednou stávají jen lidmi, které někdo špatně pochopil, znásilnění nakonec byla chtěná, nepřátelé jsou zničehonic nerozluční bratři a tak dále.
K tomu všemu je kniha občas šíleně natahovaná a zdlouhavá a zatímco v prvním díle jsem měl rád všechny postavy, tak zde prakticky ani jednu.
Pouštní kopí dělá Tetovanému ostudu a to dokonce do takové míry, že se do dalšího dílu budu muset dost nutit.

Tiny24
18.09.2017

Že si Brett v Tetovaném jen chystal píseček, jsem se zmýlil. Protože on si ho chystá i v Pouštním Kopí, opomíjí to nejpodstatnější a vzniká z toho šílený mišmaš ubíjející mou osobu nepřekonatelnou nudou. Série mi zatím přijde uměle natahovaná a vleklá, děj by se vešel i do trilogie a stále by to stálo za čtení a jestli mě autor donutí zase číst o minulosti další postavy, tak knihu házím z okna, pořád dokola "obrovské" bolístky, křivdy a fňukání- prosím už ne. Brett paradoxně to nejzajímavější, čili současný hlavní děj okolo války za bílého dne a problémy s jadrnci, odsouvá stranou a soustředí se opět na to nejmíň zajímavé, snaží se to okořenit nějakými souboji s démony, ale ty jsou dokola to stejné, i přes to, že zapojuje nové prvky v podobě mozkovců a měňavců. Jejichž schopnosti mimochodem vytvářejí tu nejjednodušší zápletku, dát takové schopnosti hlavním antagonistům je prostě až moc jednoduché a otřelé, dalo se přijít s něčím lepším. Nicméně mě ani u druhého dílu neopustil pocit, že čtu nějakou pohádku a i když je kniha plná násilí, působí to celé dětinsky. Ani tou nucenou erotikou to Petere nezachráníš! Za co lze přičíst body, tak za to, že se kniha čte lehce a nezáživnými pasážemi se dá rychle prokousat (což na tom, že tam ty nudné pasáže jsou nic nemění), místy chytá Brett druhou mízu a je to občas zajímavé počtení, zejména posledních 100 stran knihy. Také námět je dobře vymyšlený, je originální a záživný, ale jeho výklad už tak originální a záživný není. Démonské sérii dám ještě šanci s dalším dílem, třeba si napraví reputaci. Stále průměr, pomalu směřující k podprůměru.

Andulienka
20.08.2017

Najskôr ma nebavil Jardir, ale potom to prišlo.....super pokračovanie:)

jitka7047
10.08.2017

Začatek byl poněkud vlazny, musela jsem se hodne premluvat...pak se to trochu rozjelo. Něco mi přišlo trochu moc...zbytečný, přehnaný, nevím jak to přesně popsat. Leesha mi začala být nespaticka, ale i poloviny se to rozjelo a četli se to samo!....a SPOILER....................nelíbilo se mi, jak dlouze se rozpytvaval její pobyt v Rizonu a svatba a nakonec to během jednoho řádku bylo vse vyřešeno. To by si zasloužilo víc! A taky jak je to najednou jednoduché ty démony pobijet.

Eventful
02.08.2017

Na začátek - doporučuji číst neprodleně po prvním dílu! Četla jsem tuto knihu rok po přečtení prvního dílu a jen matně jsem si vybavovala postavy a předešlý děj, což je škoda!
Jinak kniha je to dobrá, nicméně zbytečně moc dlouhá. Jak bylo řečeno již níže, minimálně polovina soubojů s alagai/jadrnci se mohla úplně vyškrtat nebo alespoň podstatně zkrátit. Na to, že kniha má 600 stran a text je poměrně nahusto, se tam zase tolik věcí nestalo. Konec takový nijaký, takže budu muset sáhnout po třetím dílu a trochu se obávám toho, že s ním to bude stejné (a tak dále až do pátého dílu), od čehož mě ale odrazují ne příliš valné recenze, které jsou díl od dílu horší..

LiLLu
05.07.2017

Bohužel jsem čekala na pokracovaní s tetovaným ale prokousávání xstránkama z dětství dálších hrdinů mě nebaví. Dálší nezáživné boje s jadrnci pořád dokola. Knihu odkladam nepřečtenou...

Finn69
25.05.2017

Tak vám nevím, tahle série se mi zdá trošku přeceňovaná.
Nechci nikoho odrazovat, už proto, že se to zřejmě jinak lidem asi hodně líbí, ale... je to strašně natahované, bitky s démony jsou jako přes kopírák, vyloženě oblíbenou postavu jsem si zatím taky nenašel. Za tři hvězdy to asi stojí, třetí díl taky zkusím, nicméně hlodá ve mně trošku pocit zklamání.

Lenka40
08.04.2017

Tak opět to byla jízda. Výborně napsaný druhý díl ze série Děmonského cyklu. Nejradši bych hned šáhla po dalším dílu ,ale ten si bohužel musím koupit. Jsem šíleně zvědavá , jak to bude pokračovat .Kdo se do této série chystá pustit , tak určitě moc moc doporučuji.

Charley
25.03.2017

Já mám prostě styl jeho psaní ráda :) i přesto, že má knížka 600 stránek jsem se nenudila a všechny příběhy mě zajímali....spoiler....raději bych byla, kdyby si Arlen vybral Leeshu, je mi sympatičtější.

PeťkaW.
24.03.2017

Druhý díl Tetovaného se mi hrozně špatně hodnotí. Kniha je to ve výsledku dobrá, ale vzhledem k tomu, že postava Jardira je mi už od předchozího dílu krajně nesympatická a tady je jí věnována skoro polovina knihy, tak mi to celkový dojem hodně kazí. Na druhou stranu chápu záměr autora a vím, že vrátit se do Jardirova dětství a poznat jeho minulost, bude pro následný příběh hodně důležité.
Akce je tu podstatně víc, děj hezky utíká bez větších zádrhelů nebo hluchých míst, ale chybí mi tu ono nepopsatelné něco, co mě tolik nadchlo v prvním díle. Proto hodnotím Pouštní kopí o jednu hvězdičku hůř a budu doufat, že poslední díl bude zase to "něco" mít...

Hellrampage
20.02.2017

Nemôžem inak, musím hodnotiť plným počtom. Posledných 140 strán bolo… uff.

Prvých dvesto strán je o staronovej postave Jardirovi – autor predstavil kultúru „z opačnej strany sveta“ od detstva cez dospievanie až po dospelosť. Z prvého dielu nám autor Jardira znechutil, no tu sa to snaží napraviť. Táto časť ma moc nebavila, pretože sa príbeh tiahol pomaly. Na druhú stranu si čitateľ mohol urobiť kvalitný a detailný obrázok, ako žijú krasijci a koľko môžu mať manželiek. A ich ideológiu, atď. Vtedy som ešte rozmýšľal nad nižším hodnotením.

No potom dostali priestor staré známe postavy – Arlen, Leesha, Rojer, obľúbil som si staronovú postavu Rennu. Aj tak celú knihu tiahne najsilnejšie Arlen. Najviac sa mi páčili opätovné stretnutia v Milne a Tibbetskej riečke, ktoré boli nesmierne dojemné a ja som sa tešil ako malé decko na tie kapitoly. A posledné súboje s dvoma princami… uff. Idem sa vrhnúť na tretí diel, tak ma táto séria baví

flare
03.02.2017

Souhlasím s pětihvězdičkovýma...:-)..dobře rozvinutá linie, pestré a nebojácné postavy..

Odík
09.01.2017

Další díl nezklamal. Doporučuji.

Zewotanus
09.01.2017

Druhý díl boje s Jadrnci mě hodně dlouho mučil dlouhými nudnými pasážemi Jardirova života. Ano jmenuje se to Pouštní Kopí, tak jsem mohl tušit že to bude hlavně o jeho obyvatelích. Ale stejně. Postupně jsem se prokousal dějem až k Arlenovi a Leeshe. Jen abych zůstal v napětí, kvůli další nudné pasáži z Pouštního Kopí. Kdyby v knize bylo pouze Pouštní Kopí a žádná zmínka o Arlenovi a Leeshe, doporučil bych knihu přeskočit a jít rovnou na třetí díl. Ale bohužel Brett to napsal takto.

jobile
01.09.2016

Celá tahle série je pro mě zatím úchvatnou záležitostí. Ten svět a jeho logika... Dokonalost. U závěrečných střetů jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Posledních pár desítek stran padlo jedním dechem. Pro mě jasných 5 hvězdiček. :)

slapotak
21.05.2016

Pecka-................

Mitch488
10.02.2016

První díl vede

Weezing
19.01.2016

Prvních 200 stránek je backstory pro Jardira, potom je tam dalších 100 stránek backstory pro Rennu. Sice se to čte celkem dobře, ale tuto a předchozí knihu (tam v zásadě bylo tak 500 stránek backstory pro 3 hlavní postavy a pak 100 stránek děje v současnosti) mám pocit, jako bych četl sérii flashbacků o dětství hlavních hrdinů, ale v současnosti se neděje skoro nic.

Dále jsou tam určité hloupé momenty, které si mohl autor odpustit, jako že, nějaká vesnická holka, co se učí bojovat půl roku se málem ubrání 3 krassijským bojovníkům, kteří bojují celý život. lol.
Nebo Renna se za pár týdnů naučí bojovat s démony podobně jako Arlen (který má roky a roky tréninku jako proti démonům, tak v krassijském bojovém umění).

Na druhou stranu jak jsem říkal čte se to dobře, nápad s 2-mi "vyvolenými" je zajímavý a Brett umí psát.

Gari89
13.01.2016

Za mě osobně dobré pokračování a zajímavě se rozvíjející příběh :)