Demokracie: Teorie, modely, osobnosti, podmínky, nepřátelé a perspektivy demokacie https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64028/demokracie-teorie-modely-osobnosti-podminky-nepratele-a-perspektivy-demokacie-64028.jpg 3 6 1

Publikace si klade za cíl seznámit čtenáře s širokou a z hlediska současné politiky klíčovou problematikou demokracie. Překládaná práce se na rozdíl od klasických knih zabývajících se danou problematikou snaží propojit teorii demokracie s praktičtěji orientovanými otázkami současné demokratické praxe. Proto se vedle kapitol věnovaných antickým kořenů demokracie, filosofickým východiskům klasické i současné liberální demokracie či vztahu demokracie k republikanismu objevují i kapitoly věnované současným demokratickým politickým systémům, problematice přechodů k demokracii po pádu autoritativních a totalitních režimů či politickému extremismu jako potenciálnímu ohrožení současných liberálních demokracií.... celý text

Placi
20.06.2018 4 z 5

Četl jsem ke státnicím a dnes jsem je udělal. Kniha je dobře strukturovaná a přehledná. Určitě mi pomohla.

Autoři knihy

Vít Hloušek