Púšť skazy

Deltora je krajinou netvorov a kúzel... Pán tieňov, ktorý dal ukradnúť sedem drahokamov z Čarovného pásu, napadol Deltoru a zotročil jej ľud. Lief, Barda a Jazmína sú odhodlaní zbaviť krajinu tohto tyrana, a preto pokračujú v nebezpečnej ceste za stratenými kameňmi, ukrytými vo vzdialených, strašidelných kútoch kráľovstva. Už sa im podarilo nájsť tri z nich. Teraz musia hľadať štvrtý, ukrytý vo vyprahnutej pustatine, ktorú žiarlivo stráži tajomný strážca. V nekonečnej Púšti skazy ich čaká odlúčenie, zmätok a zvláštni, strašidelní nepriatelia. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50359/deltora-pust-skazy-50359.jpg 4.3238

Deltora - Země nestvůr a kouzel 4.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

The Shifting Sands, 2000

Kniha Púšť skazy

ThePeace135
10.03.2019

Jeden z dílů série, který mě zaujal trochu méně a putování po poušti mě nijak moc nenadchlo. A ty pouštní stvůry a lá pavouk v mých očích, jakožto zapřísáhlého arachnofoba, tomu na sympatiích moc nepřidaly :D

Haloon
23.12.2018

Další díl byl oproti minulému zlepšením, když nepočítám kapitolu na začatku, která se věnuje inteligentním rybám, zcela nesouvisející s dějem, jenž zde byla snad jen proto, aby tento díl nebyl příliš krátký.
Jakmile se však dějová linka posune do Ritmeru, příběh nabírá oprátky a jeho rozuzlení je pro mne jedno z nejlepších v sérii. Přidejme nové spojence, či neobvyklého stražce drahokamu a kniha v rámci prvních čtyř dílů bojuje o prvenství s Jezerem prokletí, i když je zde méně hádanek.

Devil-Ivet
05.04.2018

Zatím nejlepší díl. Hry v Ritmeru byly zajímavé a skvěle odbočily od jejich pouti za drahokamy. Samotná poušť už byla o krapet slabší, ale pořád to bylo dobré. Nechtěla bych potkat takovou nestvůru.

Suou
17.02.2017

V deji sa neudialo nič extra ale ... Nový možný spojenci a ten nápad s tou púšťou !!! To bolo geniálne.

Michal1999
05.09.2016

Oproti ostatním trochu slabší díl. I tak se moc těším na další knížky :)

ZuzanaMrh
25.06.2016

Ani tento díl nezklamal. Pro dospělého čtenáře sice záležitost na pár hodin, ale aspoň jsem snáze přežila dnešní mimořádně parný den... v každém případě se už těším na další díl.

Lalina3
25.03.2016

Opět super. :-)

Cryptkeeper
07.09.2015

Další pěkný díl,plný napětí a nových nástrach ve světe Del ;)