Děláme si to doma sami 2

Pokračování populární příručky domácí výroby Děláme si to doma sami. Alena Thomas do obchodu moc nechodí. Jen máloco si neumí vyrobit sama. Zatímco v první knize se soustředila na domácí kosmetiku, drogerii a léčivé přípravky, v druhé rozšiřuje svůj záběr i na základní potraviny, které dennodenně nakupujeme. Odteď už nemusíme. Ze svých nákupních seznamů si laskavě škrtněte chleba, kečup, hořčici, povidla, dětské přesnídávky a spoustu dalších položek, které můžete snadno vyrobit doma, ze surovin, které budete mít pod kontrolou, a bez nežádoucích aditiv či konzervantů. Kniha je koncipována cyklicky od jara do zimy, takže si výrobu budete moci lépe plánovat v souladu s přírodou. Na podzim například vyrobíte léčivé sirupy, abyste zimu přežili ve zdraví, a na jaře zase využijete vše, co právě vyraší, abyste dobili baterie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259520/big_delame-si-to-doma-sami-2-EbO-259520.jpg 4.131

Kniha Děláme si to doma sami 2

lsisec
07.02.2019

No nechal jsem se nachytat. Očekával jsem hodnotné rady, postupy, jak co udělat, jak co zpracovat. Karnevalové zpracování - obsah chudičký, dětinsky naivní. Opravdu v časopisech typu "Vlasta" nebo příloha Mf DOMOV toho najdete za míň peněz podstatně více. Nedoporučuji.

Květinka008
24.04.2018

Budu ke knížce asi na zdejší poměry hodně kritická :-) Některé nápady dobré, ale pro mě chaotický mišmaš - jídlo, kosmetika, bylinkaření... A v každém ročním období od něčeho trochu, to mi nesedělo. Uvítala bych řazení podle kategorií.
Také si nemyslím, že by bylo tak snadné vše vyrobit doma, např. názvy chemických přísad z kosmetiky jsem nikdy neslyšela, doma je rozhodně nemám a ani nevím, kde bych je sháněla. Obecně pokud se v receptech používají neběžné ingredience, měla by být hozena nějaká udička, jinak to odrazuje. Pro mě jsou upotřebitelné hlavně bylinkové recepty.

AndreaP.
14.08.2017

Skvělé pokračování prvního dílu. Najdete zde inspiraci, tipy, rady a zjistíte, že doma si můžete připravit vlastně skoro vše.

Hanina61
24.02.2016

Překrásná kniha plná skvělých nápadů, jara, léta, podzimu, zimy, vůní, tvarů, barev, chutí. Mám ji pouze půjčenou z knihovny, takže vesele opisuju, abych se mohla pustit do tvoření a vaření... :-)