Dějiny ženy

Dějiny ženy je dílo, které nemá na našem trhu obdobu. Je výsledkem českých spisovatelů a obsahuje jeden z nejkomplexnějších a nejfundovanějších pohledů na lidskou historii – samozřejmě s ohledem na postavení a život žen. Autro neopomenul ani jedinou oblast života ženy, jediné místo zmapované historie. V této knize se dozvíte o rituálních obřadech afrických kmenů, o historii porodnictví stejně jako o sexuálním životě křesťanských kněží.Naleznete tu každou část světa – japonské gejši stejně jako americké „bobíky“ – a to vše čtivou formou, na více než 2500 rukopisných stranách.Na znovuuvedení tohoto díla spolupracoval tým redaktorů a překladatelů celý rok, nesetkáváte se – jak je dnes zvykem - s pouhým reprintem, ale s kompletně nově zredigovanou knihou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/3470/dejiny-zeny-3470.jpg 3.410
ISBN:80-242-0249-2

Kniha Dějiny ženy

nokid
01.04.2014

Ufffff...! Tak tahle kniha, to je dřina. 2.500 normostran, to je v praxi nějakých 36 hodin čisté četby. Trvalo mi to bezmála měsíc, celý březen jsem nečetl nick jiného.
Text je sice vskutku erudovaný, propracovaný ale na dnešní úroveň čtenářstva snad až příliš obsáhlý. Je členěn do 4 oddílů podle období dějin: pravěk, starověk, středověk a novověk (s dodatkem od současných autorek). Rozebírá role a postavení žen v nejrůznějších kulturách, např. se dovíme že ve staré Číně bývaly nevěsty vystaveny ve svůj nejvýznamější den v jakési vitríně, kde byly ostatními hosty okukovány. Nebo že zambka je míšenka z černé a indiánské rasy. Také poznáme, že první období kolonizace bývalo provázeno zpravidla uvítáním lodní posádky nahými domorodými ženami...napadá mě, že v těch dobách nebylo tak k zahození být námořníkem! Havajanky prý dokonce vystupovaly až na palubu zaoceánských lodí.
Dávám ale jen 4 body, právě kvůli obsáhlosti textu, jinak se jedná určitě o kladný nakladatelský počin.