Dějiny ženy

Dějiny ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3470/bmid_dejiny-zeny-E3S-3470.jpg 4 16 3

Dějiny ženy je dílo, které nemá na našem trhu obdobu. Je výsledkem českých spisovatelů a obsahuje jeden z nejkomplexnějších a nejfundovanějších pohledů na lidskou historii – samozřejmě s ohledem na postavení a život žen. Autro neopomenul ani jedinou oblast života ženy, jediné místo zmapované historie. V této knize se dozvíte o rituálních obřadech afrických kmenů, o historii porodnictví stejně jako o sexuálním životě křesťanských kněží.Naleznete tu každou část světa – japonské gejši stejně jako americké „bobíky“ – a to vše čtivou formou, na více než 2500 rukopisných stranách.Na znovuuvedení tohoto díla spolupracoval tým redaktorů a překladatelů celý rok, nesetkáváte se – jak je dnes zvykem - s pouhým reprintem, ale s kompletně nově zredigovanou knihou.... celý text

jankor
jankor
20.10.2021 5 z 5

To je dílo tak úžasné, že nechápu, jak je možné dát mu méně než 5 hvězd. Dát dohromady tak obrovské množství informací k tématu musela být nadlidská práce a určitě bych nečekala, že bude od tohoto autora. Doporučuji také Dějiny lásky. Naprosto famózní díla, i když staršího data. Bylo pro mě velkým překvapením přečíst si knihu Byla jsem ženou slavného muže, kde je autor popsán velmi kontroverzně a pokud by byl (a není šprochu...) takový, žasnu nad tím, kdy a jak tohle dával dohromady.......

Noisette73
Noisette73
06.04.2020 5 z 5

Bylo to něco jiného, ale bylo to moc fajn, je to sice opravdová knižní baculka, ale je naditá zajímavými informacemi a všechno to krásně plynule na sebe navazuje a na konci do sebe zapadá, je to srozumitelně napsané a i když se nedá číst na jeden zátah a člověk se u ní přece jen musí trošku soustředit tak jsem si její čtení vážně užívala.

nokid
nokid
01.04.2014 4 z 5

Ufffff...! Tak tahle kniha, to je dřina. 2.500 normostran, to je v praxi nějakých 36 hodin čisté četby. Trvalo mi to bezmála měsíc, celý březen jsem nečetl nick jiného.
Text je sice vskutku erudovaný, propracovaný ale na dnešní úroveň čtenářstva snad až příliš obsáhlý. Je členěn do 4 oddílů podle období dějin: pravěk, starověk, středověk a novověk (s dodatkem od současných autorek). Rozebírá role a postavení žen v nejrůznějších kulturách, např. se dovíme že ve staré Číně bývaly nevěsty vystaveny ve svůj nejvýznamější den v jakési vitríně, kde byly ostatními hosty okukovány. Nebo že zambka je míšenka z černé a indiánské rasy. Také poznáme, že první období kolonizace bývalo provázeno zpravidla uvítáním lodní posádky nahými domorodými ženami...napadá mě, že v těch dobách nebylo tak k zahození být námořníkem! Havajanky prý dokonce vystupovaly až na palubu zaoceánských lodí.
Dávám ale jen 4 body, právě kvůli obsáhlosti textu, jinak se jedná určitě o kladný nakladatelský počin.