Dějiny zemí Koruny české II.

1. vydání druhé části Dějin zemí Koruny české od kolektivu autorů zahrnuje období od nástupu osvícenství do roku 1989 a je obdobně jako 1. část doprovázena dobovými fotografiemi, mapami a reprodukcemi.
ISBN pro soubor I.-II. (1992): 80-85192-28-4

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/92445/dejiny-zemi-koruny-ceske-ii-onm-92445.jpg 4.364
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Paseka

Kniha Dějiny zemí Koruny české II.

surikata246
28.10.2018

Knížka přehledná a pěkně uspořádaná,dobře se to četlo. Některá fakta jsem nevěděla.

Elea
16.05.2018

Perfektní shrnutí základů našich dějin.

KejmlP
09.04.2017

Ačkoliv jinak tvoří celá čtyřdílná série "malých dějiny" od Paseky (Koruna česká, Evropská civilizace) skvělý základový přehled pro naši i evropskou historii, tento druhý díl v závěru strašně trpí dobou svého vzniku. Chápu, že řada autorů nebyla spokojená s omezeními komunistického režimu, ale jako profesionální historici si měli zachovat nadhled, a nikoliv své názory promítat do odborné práce. Závěrečné kapitoly jsou tudíž velmi jednostranné, v podstatě jen otáčí znaménka předlistopadového hodnocení, a prezentují čtenáři argumenty, které v dnešní odborné debatě nemohou obstát.
Mimo tento nedostatek je ale kniha velmi kvalitní syntézou, a mohu ji doporučit.

pakoshka
08.09.2014

Velmi dobře zpracovaná kniha.

anishta
13.08.2014

Opět velmi pěkné zpracování dějin českých zemí. Trošku mi chyběly podrobnější informace (například o domácím odboji ve 2.světové válce apod).