Dějiny Egypta

Dějiny Egypta zdaleka nejsou jenom sfingy a pyramidy. Jeho historie po zániku úchvatných starověkých říší je neméně zajímavá a vzrušující, o čemž nás přesvědčí i kniha významných českých odborníků - egyptologů a arabistů. V současnosti patří mezi významné islámské státy, které nepochybně do světového vývoje zasáhnou nezanedbatelným způsobem. Nejstarší obyvatel nilského údolí o Faraoni a stavitelé pyramid o Impérium na dvou kontinentech: Nová říše o Pod nadvládou Řeků a Římanů o Zrození islámu a dobytí Egypta muslimskými Araby o Svatá válka křižáků a džihád muslimů Mamlúcký sultanát o Život a kultura ve středověku o Egypt pod osmanskou vládou o Francouzská expedice a její důsledky o Vláda Muhammada Alího Období britské okupace o Monarchie za krále Fu'áda o Palestinská válka a její důsledky o Násir a suezská krize o Blízkovýchodní konflikt Sádátova iniciativa a mírová smlouva s Izraelem o Prezident Mubárak a jeho elita o Islamistický extremismus a terorismus....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31244/dejiny-egypta-TZ5-31244.jpg 57
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

semperfidelis

Vynikající kniha

oolinkaa
14.06.2012

Nádherná knížka o celé historii Egypta! Sice obsáhlá kniha bez obrázků, ale mnoho naučné čtení!!

Egypt

Autoři knihy