Dějiny Číny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor neotřelým pohledem a veden novými poznatky zprostředkovává dlouhou historii Číny, četné proudy a proměny, jež v ní probíhaly, vzpoury a revoluce, dávné úžasné úspěchy a smutné prohry v nejnovější době.

Kapitolu: Čína devadesátých let napsal Martin Hála

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35861/big_dejiny-ciny-KgD-35861.jpg 4.447
Žánr:
Literatura světová, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Originální název:

China, A New History, 1992


více info...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Dějiny Číny

Gimli
09. května

Informačně nabitá, ale dost těžkopádně napsaná kniha. Obtížně se čte. To, co jsem si ze čtení odnesl, bylo v zásadě shrnuto v několikastránkovém doslovu. Četl jsem vydání z roku 1998.

xuesheng68
23.11.2020

základní čtení o Číně


LordByron
19.05.2020

Fantastická kniha, ktorú som zhltol prakticky za deň... Venuje sa najmä novším (od cca 19 storočia) dejinám Číny a co je na nej najlepšie - pomáha vám pochopiť jej ducha a jej zmýšľanie a ako vlastne došla tam kde je dnes...
Zaujalo ma najmä originálne ponatie akéhosi zmyslu čínskych dejín v konflikte intelektuálnych elít s masami a takisto mnohé úvahy o zaostaní pred 19 storočím(napríklad spochybnenie tradičnej teorie ,že príčinou bolo uzavretie zahraničného obchodu-vnútročínsky trh totiž bol väčší než celoeuropsky!)a o Kuomintangu a samozrejme Maovi.
Čína ešte ma možno svoje storočie pred sebou. A ešte o nej započujeme..

ondra2
08.02.2020

Oproti jiným dílům edice neuvádí tento tolik časových údajů a výklad je podávám spíše v rozsáhlejších celcích, což podle mě knize s ohledem na dlouhou historii Číny přidává na přehlednosti a ucelenosti.

Giskard
19.01.2020

Kniha sama o sobě přináší spoustu informací o Číně, o jejím vývoji v kulturní, společenské i technicko pokrokové oblasti. Ale aby si člověk udělal opravdu obrázek o dějinách Číny, tak by si měl přečíst ještě minimálně "Dějiny Číny, Taiwanu a Tibetu v datech" od Vladimíra Liščáka, které jsou v mnohém informativnější.

Amalberga
13.05.2018

Kniha je dobrá, ale špatně se čte. Daleko čtivější je Čína ve XX. století od Bakešové. Doporučuji místo Fairbanka.

braunerova
10.02.2018

Číňané jsou jediný národ na světě, jehož kontinuální historie je 4 000 let stará. Nacpat dějiny Číny do jedné publikace musí být pro každého spisovatele opravdová výzva. JKF se toho ale zhostil výborně. Fakta jsou široce komentována autorovými analýzami, aniž by to ubíralo na čtivosti. Velmi zajímavé byly kapitoly o povstání tchaj-pchingů nebo revoluce Mao Ce-tunga.

"Jedna zvlášť velká jeskyně dosahovala původně rozlohy srovnatelné s fotbalovým hřištěm. Na severovýchodě měla jeskyně malý vchod. Tuto jeskyni poprvé osídlil lidský rod zhruba před 400 000 lety a osídlení trvalo bez přerušení 200 000 let, až do doby, než se jeskyně téměř úplně zaplnila odpadky."

belerofontes
30.03.2016

Stručné a čtivé dějny jedné z nejstarších civilizací od amerického historika,který celý život zasvětil Číně a před smrtí svoji rozsáhlou knihovnu věnoval orientálnímu ústavu AV ČR......

Kniha je napsána stylem který nenudí a umožňuje ji číst jako román pěkně postupně na pokračování. Je dobrá pro každého,kdo se potřebuje zorientovat ve složitých čínských mnoha tisíciletých dějinách.V edici LN-Dějiny států je to jeden z nejzdařilejších svazků.

1

Doporučujeme

Vladař
Vladař