Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané. Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením. Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr. Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149764/dedictvi-aneb-jak-helena-ke-stesti--1rh-149764.jpg 4257
Literatura světová, Humor
Vydáno, Jota

Helen of Pepper Pike, 2012

Kniha Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

mol378

Uf. Nejdřív jsem myslela, že se nemůžu začíst, pak mi došlo, že není do čeho. Zjevně nejsem cílovka. Plytké, s banálním příběhem a laciným humorem. Přeskákala jsem to do konce, ať nekřivdím, kdyby to nabralo náhlý obrat vzhledem ke zdejšímu hodnocení. Nenabralo.

Nikei

Vtipná, čtivá, příjemná kniha. Autor překonal moje očekávání. I přes to, že je psaná formou deníku, tak vtáhne do děje poměrně snadno. Hlavní hrdinka Helena samozřejmě není žádná dokonalá paní, ale je to sympatická ženská, která očividně v životě do určitého momentu neměla moc štěstí, ale bere život takový, jaký je.

Peter73
22.11.2020

Mojá prvá kniha od C.D Payna, kniha je písaná formou denníka. Dobrý román, viacmenej taký ženský. Kniha sa dobre čítala, obsahuje mnoho vtipných hlášok, ktoré vás rozosmejú, pobavia, ale obsahuje aj hlbšie myšlienky na zamyslenie. Až do záveru neviete čo je podstatou Heleniného dedičstva. Jediné malé negatívum je, že z knihy srší americký pohľad na svet a život ( ale čo iné by ste čakali od amerického spisovateľa), ale to som prekusol.

Hella
08.11.2020

Hodně mě bavila první polovina knihy, kdy Helena bez skrupulí líčí své dny a vy se fakt musíte ne-li přímo smát, tak aspoň často usmívat. Druhá polovina s intenzivním pátráním po dědictví pro mě byla trochu slabší, ale i tak - velmi dobrá oddychovka k pobavení.

Bustedka
09.09.2020

První čtvrtinu jsem se fakt přemáhala, nemohla jsem se začíst, dějově mi to přišlo o ničem. Ale pak, najednou, z ničeho nic mě to začalo bavit a nemohla jsem dílo odložit. Jako je to asi trochu překombinované, s hlavní velmi promiskuitní hrdinkou se asi taky neztotožníte, občas možná budete na ty rodinné vztahy koukat s otevřenou pusu a výrazem "no tohleto", ale odreagujete se. A o to přece jde :-)

Knihomolka506
07.09.2020

Kdyby ta kniha byla napsaná stylem skoro 60 letého muže řekla bych, že je to podobného jako denik maleho poseroutky ve starším vydání, ale ne. Celý příběh je napsany z pohledu starší paní- důchodkyně, která nemá ve svých letech co dělat, ale její nudný život se změní , když zdědí dům po mrtvole tetě... a byl úplně skvělý!! Smála jsem se už na první straně. Doporučuji ♥️

Liana
02.08.2020

Kniha ako stvorená na letné oddychové čítanie. Bolo to milé, zábavné, napínavé, pozitívne ladené.

Aaloha
11.07.2020

Odpočinkové čtení na dovolenou. Zasmála jsem se a nechybělo napětí. Spokojenost.