Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149764/bmid_dedictvi-aneb-jak-helena-ke-stesti--1rh-149764.jpg 4 287 95

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Matka žijící v domově důchodců je senilní a většinou si Helenu plete se svou vlastní sestrou. Děcka si na maminku vzpomenou, jenom když potřebují peníze, a čím jsou starší, tím jich potřebují víc. A když tak Helena vidí ty příšerné týpky, se kterými se její dcery tahají, začíná uvažovat o tom, že si pořídí kulovnici. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané. Všechno se změní v okamžiku, kdy Helena zdědí po zesnulé tetičce Maddy zpustlý domek kdesi v Zapadákově a musí ho jet připravit k prodeji. Velice záhy s pocitem lehkého překvapení zjistí, že její milovaná rodinka jí jaksi vůbec nechybí a že se život dá strávit i jinak než jen vařením a poklízením. Při třídění starých krámů v domě navíc objeví záhadné dokumenty, ze kterých vyplývá, že v její rodině není zdaleka všechno tak, jak to na první pohled vypadá. A když se k tomu ještě přichomýtne jeden opravdu pohledný profesor angličtiny, který zřejmě není vůči Heleniným půvabům tak docela imunní, život začíná nabírat jiný, mnohem víc vzrušující a daleko zajímavější směr. Teď by se ještě šikly nějaké penízky, aby se Helena mohla postavit zcela úplně na vlastní nohy…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Jota

Helen of Pepper Pike , 2012

Aaloha
11.07.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení na dovolenou. Zasmála jsem se a nechybělo napětí. Spokojenost.

petrarka72
13.06.2020 5 z 5

Tak aby bylo jasno - tahle Helena má OPRAVDU mládí v hajzlu; když je někomu osmapadesát, těžko se dá předstírat něco jiného. Ovšem když člověk pobere její nadhled a schopnost s ničím se ne.rat, její chuť do života a ztřeštěnost, schopnost vypátrat vše, i když s drby nekšeftuje, a hlavně schopnost zvládnout všechny nové začátky, nic tak zbytečného jako mládí by jí nepřál. Navíc se v jejím deníku dozvíte, kolikerou smrtí vás mohou nechat zemřít vaše děti, kdo je nejvšestrannější spisovatelka ever, zda je ořechová postel to pravé ořechové, jaké podoby může mít eskort a proč vás vaši muži vlastně milují (pokud vám to není úplně jedno). A jen tak pro zábavu - zkuste říct několikrát za sebou "šrajtofloktomie"...

Gabika9
27.05.2020 4 z 5

Na začátku mě trochu vyděsilo (nevím jak lépe to napsat) vulgární vyjadřování hlavní hrdinky. Byla tak zvláštně hrubá a až nesnesitelně upřímná. Postupně jsem si asi zvykla a kniha mě pohltila. Byla jsem tak napnutá jestli se podaří vyřešit záhadu tajemné spisovatelky a celé mě to nakonec mile překvapilo.

SusanStoHelit
04.04.2020 5 z 5

Dědictví je příjemná oddechovka. Kdo má rád autorův humor, toho určitě nezklame. Jistě, Mládí v hajzlu je jen jedno, ale i tato kniha spolehlivě pobaví :)

Dannyska
26.03.2020 5 z 5

Super kniha, která mě pobavila a četla se jedním dechem. Doporučuji :-)

Zuuuza
14.03.2020 5 z 5

Bavilo mě to, bylo to napínavé, místy to bylo trochu přitažené za vlasy a hrdinka se podle mě vyjadřovala spíš jako mladý kluk, než dáma v nejlepších letech, ale přečetla jsem to jedním dechem, takže to účel splnilo.

katerina5544
06.12.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Autorův styl psaní mi sedí a mám ráda jeho humor. Příběh je odpočinkový a s překvapením na konec. Odpočinete si u toho. Doporučuji :)

Zara
24.07.2019 3 z 5

První a pravděpodobně poslední kniha adorovaného autora. Styl humoru na mé gusto příliš prvoplánový a křečovitý (hodnotím jen styl, děj je - předpokládám - nehodnotitelný).

iceVS
13.07.2019 5 z 5

Bez Payneových knížek by pro mě nebylo léto. Není lepší čas, kdy se k nim vracet. Královsky se u nich bavím a vím, že není důvod brát se vážně :-D

eltondo
01.07.2019 4 z 5

Začátek a aspoň první půlka jsou skvělé. "Brutálně upřímné" hlášky, drsný humor, sarkasmus, svérázné postavy - i třeba to, že nikdo z rodiny ani nehnul prstem, aby matce/manželce pomohl uklidit ve zděděném baráku. Zhruba od okamžiku, kdy zemře asi největší hláškařka: Helenina matka a když děcka začnou dostávat rozum, začne humor znatelně ztrácet na síle. A ten ultra-happy-end je až na škodu - jak ostatně píše i SBH.

gretl74
02.04.2019 4 z 5

Pár pasáží bylo slabších, ale celkově to bylo svižné a vtipné. A kdyby mi chtěl někdo čirou náhodou odkázat malý domek u jezera, nebudu se bránit :o)

Peťulka3
06.02.2019 5 z 5

Vtipné a napínavé až do konce.

Patapuf
26.10.2018 4 z 5

Životní příběh ženy, který by mě normálně vůbec nezaujal, ale pan Payne to dokázal... napnutý sem byl až do konce... příjemné čtení... doporučuji...

SBH
16.10.2018 4 z 5

Je to definitivní. Styl tohoto autora mi nesedí. Ale jako obvykle jsem se v průběhu prvních padesáti stránek přizpůsobila a pak se královsky bavila až k závěru. Živé postavy, brutálně vtipné dialogy, zajímavá zápletka a dokonce mám pocit, že i Helenin sarkasmus kapku zlidštěl.
Konec ovšem Payneovi totálně ujel. Objasnit záhadu díky spoustě náhodných úmrtí je přes čáru. Stejně tak nelogické sbratření všech (přeživších) zúčastněných. Knize to sebralo asi devadesát procent uvěřitelnosti. Škoda. Velká škoda. Protože díky mnoha přesným postřehům mohla být kniha i o "něčem navíc".

Lil30
13.10.2018 4 z 5

Super oddychovka, kterou jsem potřebovala. Bavila jsem se, smála, občas koukala s otevřenou pusou, sama jsem nečekala, že z toho bude trochu "detektivka". Rozuzlení bylo nečekané. Kdyby Helena nezdědila domek po tetě, nic z toho by se nestalo. Život je prostě o náhodách.

Dresia
07.04.2018 5 z 5

Smála jsem se od začátku do konce. Hlášku: Vypadá to jako něco, co vykálelo choré zvíře, používám dodnes.

eva2114
07.03.2018 3 z 5

pohodova kniha, obcas vtipne hlasky, citala sa dobre a lahko...ale raz staci :)

HelaF
16.01.2018 5 z 5

Kniha mě děsně bavila, nemohla jsem než nedočíst v pozdních nočních , jak jsem byla zvědavá jak to dopadne. Rozuzlení nečekaný, jdu si knížku hned přečíst znova, aby se mi nitky informací spojily .Má to vtip, švih, někdy až drsnej pravdivej humor, doporučuji :)

zuzca.h
31.12.2017 3 z 5

Má druhá kniha od tohoto autora, musím přiznat,že se mi líbila více než ta předchozí. Velmi oddechové čtení o jednom hledání se šťastným koncem. Autorův styl mi celkem sedl a tak jsem měla knihu přečtenou během jednoho večera.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Další výborná kniha od C.D. Když jsem ji půjčoval kolegyním, všechny jsem varoval, že jestli se rozvedou, není to má vina.

humor rodina tajemství dědictví nový začátek humoristické romány

C. D. Payne
americká, 1949