Smysl vraždy

Smysl vraždy https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519783/bmid_smysl-vrazdy-JPB-519783.jpg 4 62 23

DCI Helen Laveryová série

Nic není takové, jak se zdá. První díl napínavé detektivní série. Anna Cottrellová zažívá zcela obyčejný den – až do chvíle, kdy ve svém bytě najde mrtvolu neznámého muže. Přestože popírá, že by měla s vraždou cokoli společného, důkazy ji neodvolatelně spojí s obětí. Detektiv šéfinspektorka Helen Laveryová vede své první vyšetřování vraždy, kterou obestírá síť lží a tajemství. Když zmizí člověk, k němuž má Anna blízko, Helen pochopí, že čas se krátí. Dokáže případ rozluštit dřív, než skončí v rukou zkušenějšího kolegy a než chladnokrevný vrah dokoná svůj zvrácený plán?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

An Unfamiliar Murder , 2014

Áňa 998
11.09.2023 4 z 5

Já si pořád říkám, nebudu rozečítat další série. Prostě nebudu, mám toho moc. Ale pak se objeví něco, co mě překvapí, ohromí nápadem, obálkou, je mi sympatický autor... A já tuhle zásadu poruším mrknutím oka. A přesně tak to bylo i u knihy Smysl vraždy.
Tady mě dost zlákala anotace. Mrtvola neznámého muže, tajemství, nový případ a zajímavá postava detektivky šéfinspektorky? Nebylo moc o čem přemýšlet, hlavně když se mi do ruky kniha dostala ještě před vydáním. Na to oficiální se můžete těšit 11.9.2023.
Ale zpátky ke knize. Začátek byl na mě malinko pomalejší a trochu zmatený. Hodně postav, nesrovnalosti s hlavní hrdinkou Annou a hlavně, přišlo mi hodně velké pochybení na straně policie. Jako kdyby to na Annu chtěli prostě hodit a mít klid. Ještě že se na scéně objevila Helen! Ta je prostě skvělá!
Kniha Smysl vraždy je jednou z těch, které vás donutí přemýšlet nad vývojem děje. Budete přemýšlet, kdo je vrahem, jaká byla příčina... Ale nebude Vás to nudit! Autorka vás dokáže nejednou překvapit!
Jsem ve výsledku moc ráda, že jsem se do série dala. Jasně, bude na co čekat, ale tohle prostě bude stát za to. Aspoň mi to mozek říká.
Na to, jak jsem si ze začátku připadala ztracená, začetla jsem se a pak jela jak tryskomyš. Parádní knížka, kterou ocení každý nadšenec do detektivek. Velkým plusem vnímám Helen, která je skvělou postavou, která neztrácí lidskost!

OMBeautifulLife
11.09.2023

Krvavý začátek vás zaujme, další kapitoly zájem udrží a pak tomu celému budete chtít přijít na koub stejně jako vyšetřovatelka Helen.
Knihu bych zařadila mezi napínavé detektivky, ne přímo mezi thrillery, protože tam nešlo o to navodit čtemáři pocit mrazivého strachu.
Zvědavost je to, co vás požene po stránkách dál.
Konec mi přišel takový strohý, ale snad se dočkáme v další knize.
Jako bonbonek nám totiž autorka naservírovala první kapitolu dalšího případu detektivky Helen a zatnula drápek zvědavosti .

KnihománieN
11.09.2023 4 z 5

Patřím k milovníkům detektivek? Nemyslím si. A líbil se mi Smysl vraždy? Ano!

Nemám ráda, když se při čtení bojím tím ošklivým způsobem, ale přesto si ke mně čas od času nějaká ta detektivka nebo thriller cestu najde. Tentokrát se jednalo o první případ Helen Laveryové v nové knižní sérii.

Zpočátku mrazivý začátek mě dosti vylekal, ale poté se příběh začal odehrávat na příjemné vlně, která si ovšem držela tempo postupného odhalování. Autorka si skvěle pohrála se slovy, čtenáře častokrát navede do slepé uličky a pak nahodí udičku úplně jinde. Nadšeně jsem zkoušela odhalit vraha a zklamaně vždy připustila svůj omyl.

V čele vyšetřování stojí sympatická hlavní vyšetřovatelka Helen. Ta do knihy přinese náhled do svého rodinného života a zároveň do zákulisí policejního pracoviště. Je postavou, která působí velmi blízce a skutečně.

To, že nahlížíme do soukromí postav, není jen výsadou Helen, ale takto lze poznat do hloubky i jiné výraznější osoby, jako třeba Annu, která je s řešeným případem úzce spjata.

Děj se odvíjí, zápletky narůstají a celkové klidnější tempo, oproti jiným detektivkám, kompenzují zvraty, kdy se mi několikrát podařilo nechat si spadnout bradu.

Jen tedy konec se na můj vkus odehrál velmi rychle a očekávala bych za případem něco víc, jiný motiv, něco uspokojivějšího.

Jestliže ale nejste na krvavé příběhy, kdy vám neustále běhá po zádech mráz, bude dobrá volba začíst se do této novinky, která vám jednoduše ukáže policejní postupy, průběh pátrání a ještě něco k tomu.

Jane Isaac
britská