Dcéry nádeje

Dcéry nádeje https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/526356/bmid_dcery-nadeje-6553cc100f0ef.jpg 4 210 45

Strhujúci príbeh kaviarenskej dynastie počas prelomových rokov 20. storočia Wiesbaden 1959 V kaviarni U anjela teraz šéfuje dcéra Hilda a prináša do tradičného podniku čerstvý vietor. Boj s konkurenciou si vyžaduje nové nápady a zmeny. Prijme teda nového cukrára, ktorého lahodné tortičky lákajú do podniku čoraz viac hostí. Osobný život Hildy i jej sesternice Luisy sa však otriasa v základoch. Hildin manžel Jean-Jacques si kúpil v blízkom okolí vinicu a s rodinou trávi iba víkendy. Jeho nová pomocníčka, príťažlivá Francúzka Simone, mu pomáha nielen vo vinici, ale obsluhuje aj turistov, ktorí s obľubou navštevujú vinárničky v Porýní. Zatiaľ čo sa tejto dvojici darí, Hilda začína na Simone žiarliť. Aj Luise má starosti, jej manžel hudobník Fritz očividne pred ňou niečo tají. Prečo jej zamlčal, že už nehrá v orchestri na prvé husle? Hildina švagriná Svetlana si nevie dať rady s dospievajúcim synom Mišom, ktorý prejavil túžbu spoznať rodinu svojho nebohého otca, nadporučíka wehrmachtu, ktorý sa zaľúbil do Rusky. Obsah neočakávaného listu otvorí staré rany z vojnových čias a dotkne sa všetkých členov rodiny. Existencia kaviarne U anjela je ohrozená...... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Aktuell

Töchter der Hoffnung , 2020

adelkas
19.01.2022 3 z 5

Je to slabší díl z této trilogie. Líbí se mi moc, jak autorce záleží na rodinných vztazích. Jsou tam různé rodiny, které vždy drží pohromadě a to v dobrém i zlém.
Děj je volný a nic moc se tan neděje, ale taková už autorka je...

katpas76
07.01.2022 4 z 5

Třetí díl propletené rodinné ságy. Příjemné čtení. Začínám mít akorát trochu potíž, že po větším množství přečtených knih od Anne Jacobs se mi příběhy začínají slévat dohromady. To ale nic nemění na tom, že se mi knihy velmi dobře čtou a jsem nadšenou fanynkou.

zdenaR
23.12.2021 4 z 5

Další příjemná trilogie od autorky, Pánský dům u mě přesto stále vede.
Tento poslední díl mě zaujal nejméně, charaktery postav se trochu měnily, ne vždy k lepšímu. Ale i to k životu patří.

martinaandulka
30.11.2021 5 z 5

Závěrečný díl nezklamal,opět krásné odpočinkové čtení kde jsem stále měla chut na dortík a kávu.

RendyaDav
17.11.2021 5 z 5

Krásné oddychové ukončení trilogie. Hezky napsáno ,román z poválečného prostředí kde není nouze o romantiku i zábavu.

Katerina015
04.11.2021 5 z 5

Moc krasne a pohodobe cteni. Cela serie byla super, rozhodne doporucuji

ikul
25.10.2021 4 z 5

Příběh Kavárny u Anděla dospěl do svého konce. Bylo to pohodové a příjemné čtení.

Szilvia1
21.10.2021 4 z 5

Třetí díl Kavárny u Anděla byl pěkný,moc se líbili kapitoly o Hildě a o jejím manželovi,tam se děli aspon věci,ale tato série je taková spíš odpočinková,ale příběh byl krásný.Autorčiné romány mám ráda.

Vlcice72
03.10.2021 5 z 5

Šťastné zakončení povedené série, pohodové čtení.

Marika Vanova
14.09.2021 4 z 5

Celá trilogie je čtivá. Ráda si od autorky ještě něco přečtu.

Kanimůra2
12.09.2021 3 z 5

Tenhle poslední díl mě trochu zklamal. Okolo stránky sto jsem si překvapeně uvědomila, že se zatím vůbec nic nepřihodilo. Jako bych psala - ráno jsem vstala, vyčistila zuby a uvařila si kafe. Přišla Káťa Hela a Jaruška a daly si taky kafe. Probraly jsme počasí...
No nic, ostatní knihy i série hodnotím vysoce. Prostě se někdy něco nepovede

Buchtičkajani
09.09.2021 3 z 5

Třetí dil, mě ničím nepřekvapil, ale jinak pohodové čtení

cérka
31.08.2021 5 z 5

V rámci žánru naprostá spokojenost. Opravdu povedená rodinná sága. Autorka totiž umí svým postavám vdechnou život a já tak při čtení zapomínám na všechna trápení světa a věřím jí každičké slovíčko. Prostě mě dokáže vtáhnou do děje a dopřeje mi čas na odpočinek. A mně pak nezbývá než chválit a doporučovat ;).

Ps. tady to trošku vypadá na další možné pokračování, přeci jenom vinice Jeana-Jacquese by si to zasloužila :)

hapac
27.08.2021 4 z 5

Milá sága ze zajímavého prostředí, která se mi dobře četla. Bylo to pár příjemných odpolední.

ANDY28
24.07.2021 4 z 5

To bylo tak pěkný a ten konec se mi líbil moc

perpe2a
19.07.2021 4 z 5

Krásná a oddechová rodinná sága pro ženy.

PaníLenka
09.07.2021 3 z 5

Pohodové čtení na léto. Ale zdálo se mi, že autorka vývoj postav lehce překombinovala, asi aby bylo nějaké drama, a pak už ho nedokázala smysluplně dokončit, což mi vadilo.

Toňula
02.07.2021 4 z 5

Stejně dobrý jako předchozí díly, setkání se všemi známými postavami a jejich dětmi, jsou o něco starší a možná zkušenější, opět řeší plno starostí a opět zažívají i radosti a šťastné chvíle, aby si znovu potvrdili,že rodina a přátelé jsou v životě to nejdůležitější!

Luciska13
10.06.2021 4 z 5

Další moc pěkná trilogie od autorky, ale bohužel musím říct, že Pánský dům u mě stále vede. Z celé trilogie mě Dcery naděje zaujaly asi nejméně. Na tomto díle mi trochu vadilo, jak autorka spoustu postav postavila do jiného světla tak, že mi začala většina z nich připadat naprosto nesympatická.

LadyCotton
25.05.2021 4 z 5

Podařená (kavárenská) sága, která se četla velice příjemně. Nicméně nemyslím si, že se k ní ještě někdy vrátím. První díl byl asi nejzajímavější, tento poslední byl takový... mno, musím říct, že některé postavy mi už tak sympatické nebyly. Nicméně co se nezměnilo je čtivý styl psaní autorky.

pro ženy rodina

Marie Lamballe (p)