Dokonalý zabiják

Dokonalý zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337269/bmid_dokonaly-zabijak-DqQ-337269.jpg 4 115 36

David Slaton série

Pro mladou americkou lékařku Christinu měla být plavba přes Atlantik splněním snu o životním dobrodružství. Skutečnost je ale mnohem dramatičtější: v ledových vodách oceánu spatří muže, který z posledních sil zápasí o život. Když ho zachraňuje, ještě netuší, že brzy půjde o život i jí. David Slaton je totiž kidon, izraelský zabiják na nebezpečné misi. Zmocní se plavidla a nasměruje je k novému cíli, pobřeží Cornwallu. Christině nezbývá nic jiného, než se nedobrovolně stát partnerkou profesionálního vraha, protože brzy vyjde najevo, že se společně se Slatonem stala rukojmím ve vysoké hře o získání moci na Středním východě. Klíčem k vítězství je nalezení záhadně zmizelé lodi, která skrývala smrtonosný náklad. Kam zmizel? Slaton je odhodlán zjistit pravdu a s chladnokrevnou precizností se pouští do pátrání po muži, který by mohl přivést svět na pokraj nevratné katastrofy.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

The Perfect Assassin , 2008

Jimm1
27.09.2018 3 z 5

První seznámení s tímto spisovatel dopadla vcelku dobře. Jen ten začátek byl takový trošku neuvěřitelný. Nevkročíš dvakrát do stejné řeky. Natož aby někdo někoho dvakrát unesl... Co se tajných služeb týká, jsem asi malinko jinde a pravda o izraelské službě je kdesi daleko.
Kniha jako taková se četla velmi dobře a velmi mi připomněla spisovatele Roberta Ludluma. Řekl bych "nic převratného, ale dobré", takže za tři hvězdy.

loskatos
18.09.2018 3 z 5

Čtivě napsané. Pro mě neznámé téma izraelských tajných služeb. Možná, kdybych si toho o nich přečetl víc, potvrdilo by se mé podezření, že skutečnost je výrazně temnější. Ale kniha dobrá, těším se na další díl.

francouz
26.08.2018 4 z 5

No byla to opravdu jízda, i když s malinkým oddechovým místem a musím říci, že vadou na kráse bylo předvidatelné finále a samozřejmě typický americký konec.
Na obranu autora musím říci, že to nabralo stokilometrovou rychlost od prvního okamžiku, s tím, že bylo občas zastavit na pumpě a doplnit pohonné hmoty.
Ale hrdina bez bázně a hany s kalsickým traumatem selhání a touhy po postě, je to na co slyší většina čtenářů.
Občas zde byly malinké nedokonalosti, jako urazit 12 kilometrů za hodinu velmi rychlou chůzí, i při běhu mám co dělat abych deset kiláků stáhnoul pod hodinu, a to běžím po cestě, boty k tomu určené. No evidentně bych přijímacím sítem projít nemohl.
Pro mě to byla velmi příjemná oddychovka.

lenka.g
25.07.2018 5 z 5

Za mne super thriller, který rozhodně snese srovnání s knihami Daniela Silvy, Roberta Ludluma, Lee Childa, Raymonda Khouryho, Vince Flynna, Davida Baldacciho... Takže jsem velmi mile překvapená a rovnou se vrhám na další díl.

Shanib
17.06.2018 5 z 5

Zkoušela jsem číst Jacka Reachera a Poutníka. Ale byla to prostě nuda, a tak jsem k této knize přistupovala s velkým váháním, které se nakonec ukázalo jako zcela zbytečné. Bylo to super! Postavy mě nesmírně bavily, děj měl ten správný spád a zápletka byla pečlivě promyšlená a podávaná ve správných dávkách. Poslední stránky jsem už přímo hltala. Místy mi styl psaní připomínal mé oblíbené politické thrillery od Philipa Shelbyho. Někde jsem i četla, že plánují knížku zfilmovat. Mezitím se každopádně vrhám na druhý díl.

moudivlacek
08.06.2018 5 z 5

Jestli se jedná o autorovu prvotinu, tak klobouk dolů, nudila jsem se asi prvních pět stran a pak děj nabere spád a skončí s posledními řádky. Kdo má rád špionážní agenty, tajné služby a operace, přijde si zde na své.

petrpospa
20.03.2018 5 z 5

Na prvotinu dooost dobré. Ve světě akčních thrillerů, kde už bylo skoro všechno napsáno, je velká konkurence, ale Larsen se jí, jak je vidno, nezalekl. Má to nápad i spád, vlastního agenta 007 ( ten je v tomto žánru téměř povinnost), prostě dobře a rychle čitelný film. I když je to kniha. Žádné zbytečné přemýšlení, jen zábava a oddech, víkendový únik z reality...

alzbeta4340
17.11.2017 2 z 5

Tentokrát jdu proti proudu ostatních komentářů. Vůbec mi nesedl styl psaní autora, k hrdinům knihy jsem nenašla žádný vztah, a to ani v kladném ani v záporném smyslu. Konec byl dost předvídatelný.

Hella
03.09.2017 4 z 5

Bylo to dosti dobré, jen myslím, že v druhé polovině už trochu roztahané.

konicekbily
24.08.2017 5 z 5

Velice vydařené dílo, na prvotinu až moc dobré! Příběh se čte sám, děj navazuje, napětí graduje, finále se mi také moc líbilo. Vyčkávám na druhou knihu tohoto autora.

Schamila
15.07.2017 5 z 5

Dokonalý zabiják = dokonalé dílko. Fakt super, furt se něco děje, nezapomenu na úkryt u zídky, jako bych tam byla s ním, bylo to napínavé, na vodě i na suchu, mělo to děj, zkrátka moc fajn. Hm, info o Izraeli bylo také zajímavé. Víc neprozradím, kdo má rád tento žánr, vřele doporučuji, rozhodně se nebudete nudit, ale budete číst a číst, až na poslední stránku..... A obálka je také moc fajn.... Těším se na další díl Zabijákova hra, bude ještě letos!!!!!!!

Boby17
08.07.2017 5 z 5

Byla to rychlovka, plná akce a napětí. Rozhodně stojí za přečtení a dovedu si představit i hollywoodské zpracování příběhu. Moje plná spokojenost a tedy i všech pět hvězd.

Selinute
27.06.2017 4 z 5

Oceňuji, jako prvotina je to skutečně hodně dobré...
A velká konkurence mému oblíbenému izraelskému agentu a vynikajícímu restaurátorovi Gabrielu Allonovi. Autorovi fandím, ale do špionážních románů Daniela Silvy ještě něco malinko chybí...

harena
01.05.2017 5 z 5

Velké překvapení, nechce se věřit, že je to prvotina autora. Thriller, který má vše, co od dobrého thrilleru očekáváte. Napětí, akci, čtivost, neschází zlotřilý politik, atomová bomba, čestný londýnský kriminalista, kidom - izraelský zabiják, sympatická lékařka, dobrodružství na moři i na pevnině. Určitě chvíli zapomenete na své starosti a 500 stránek přečtete jako nic, děj má dravý spád a bylo by fajn, kdyby vyšly další knihy s Davidem Slatonem v hlavní roli.

vineka
21.04.2017 5 z 5

Jako prvotina excelentní! Přirovnávám ke knize - Já poutník.
Těším se na filmvé zpracování.

biki
27.03.2017 5 z 5

... a dokonalý thriller. Téměř 500 stránek jsem zvládla přečíst za dva dny, což hovoří za vše. Přes velký rozsah knihy tam nebyla hluchá místa, všechny události na sebe plynule a logicky navazovaly. I když se děj odehrával střídavě v různých částech světa, neztratila jsem přehled a souvislosti. I osob tam bylo tak akorát, takže ani zde jsem nemusela dlouze přemýšlet, a zpětně listovat, kdože je kdo. Věrohodné charaktery hlavních aktérů (i když šťourové by zase mohli naříkat, že nebyly prokreslené do hloubky - ale kdo po tom v tomto žánru touží?), spousta reálií např. z jachtingu, pátracích akcí na moři i na pevnině, politické pikle a hry o moc ...
Ani se mi nechce věřit, že se jedná o autorovu prvotinu. Jenom doufám, že si tak nenasadil příliš vysokou laťku, a že jeho další knihy (doufám, že vyjdou i u nás) budou aspoň stejně dobré.