Ztracený chlapec

Ztracený chlapec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12036/mid_ztraceny-chlapec-rS2-12036.jpg 5 264 49

Dave Pelzer série

Pokračování autorovy knihy Dítě zvané "To" o malém trosečníkovi, který byl týrán matkou alkoholičkou. Dvanáctiletý chlapec je soudně předán do státní péče, která v americkém prostředí znamená pěstounskou péči. Chlapec v krátkém čase vystřídá několik rodin, má potíže se školou, octne se dočasně i v polepšovně, nakonec zakotví v rodině, kde dospěje. Kniha dokládá význam pěstounské péče a výchovy v náhradní rodině, kde opuštěné děti dostávají to nejcennější - porozumění a lásku... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: ,

The Lost Boy , 1997

kajinka11
15.03.2014

Dobrý den ráda bych poprosila dobrou duši která má knihy Ztracený chlapec a Člověk jménem Dave jestli by mi tyto dvě knihy nezapůjčila jen bych si je okopírovala a vrátila zpět.Samozřejmě bych zaplatila poštovné i půjčovné.Jsem Z Prahy.Moc děkuji.

ludabuda
14.02.2014 5 z 5

přečetla jsem jedným dechem, jak se říká dobře napsané doporučuji, přečíst ,

Zorka
16.11.2013 5 z 5

Druhý díl trilogie není už tak drastický jako první, není to syrový příběh o nelidském týrání dítěte, nýbrž o tom, jaké "jizvy" dokáže takové zacházení v lidské duši zanechat. Popisuje autorovo vyrovnávání se s traumaty, poměrně trnitou cestu za "normálností". Je to obdivuhodný příběh, po jehož přečtení má člověk touhu pomáhat potřebným. Ještě jednou se musím sklonit před autorem, který se s nelítostným dětstvím dokázal vypořádat, a navíc využil své neblahé zkušenosti k boji proti týraní dětí.

Lenka 13
31.03.2013 5 z 5

Stejně strhující a šokující pokračování jako první kniha. - DÍTĚ ZVANÉ "TO "

Petra1986
20.09.2012

Prosim vas nema nekdo na prodej posledni dva dily??Nikde je nemuzu sehnat.:-(

dark.ma93
18.08.2012

Je stejně dobrá jako první díl!

Alca007
24.05.2012 5 z 5

I pokračování tohoto příběhu je neuvěřitelné, šokující a strhující.
David má můj hluboký obdiv jak to zvládnul, a obdiv mají i všichni pěstouni.
Rozečítám třetí díl .........

kniholka
08.12.2011 5 z 5

Pokračování stejně strhující a šokující jako první díl.

Trina1
11.10.2011 5 z 5

Netušila jsem, že i druhý díl bude tak strhující. Je zvláštní, že knížky tohoto typu jsou tolik čtivé.

Dave Pelzer
americká, 1960