Vražedná čísla

Vražedná čísla https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125856/bmid_dave-gurney-vrazedna-cisla-18I-125856.jpg 4 90 28

Dave Gurney série

Jednoho dne se v poště objeví posměšný dopis končící výzvou: „Vidíš, jak dobře znám tvá tajemství – mysli si číslo.“ Ti, kdo výzvy uposlechnou, brzy zjistí, že autor dopisu velmi přesně odhadl jejich náhodnou volbu. Pro Davea Gurneye, zkušeného vyšetřovatele oddělení vražd newyorské policie, který nedávno odešel do penze a chystá se na severu státu New York začít se svou manželkou Madeleine nový život, tyto dopisy znamenají zprvu cosi podivného, zajímavou hádanku, ta však vzápětí spustí pátrání po sériovém vrahovi. Gurney je k vyšetřování přizván jako „poradce“ a brzy dosáhne průlomu, který místní policii ohromí. S každým krokem protivníka obdařeného takřka jasnovideckými schopnostmi Gurneyovi připadá, že ho začíná dohánět jeho tragická minulost, jeho manželství se dostává k nebezpečné propasti, a nakonec ho ovládne temný, chladný pocit, že narazil na nepřítele, jehož nelze zastavit.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Think of a Number , 2010

jasmína
30.07.2014 2 z 5

Kniha byla dlouho čtivá, napínavá, ale ke konci mě už vůbec nebavila, bohužel.. Tak moc rozvleklé, to bylo už i na mě moc.

kneslova
01.07.2014 5 z 5

Dobrá detektivka, jen o stupínek slabší než Zavři oči, jsem spokojená, tak za 4,5 hvězdiček.

misan69
10.02.2014 5 z 5

Rychlý spád, zajímavá kniha

bbara155
26.06.2013 5 z 5

Velice dobrý klasický detektivní román. Hlavní hrdina Dave Gurny se sice trochu zbytečně moc týrá šťouráním ve svém nitru, ale nejspíš to románu dodává na psychologické hloubce. Vraha jsem uhodla až v samém závěru, nedlouho předtím, než nám to spisovatel sám prozradil. Líbily se mi některé vtipné postřehy, například o chování mužů na veřejných záchodcích.

soukroma
10.06.2013 5 z 5

Prima americký thriller, trochu s pomalým rozjezdem ale s o to rychleji se stupňujícím vyvrcholením. Pár zajímavých námětů, dostatečně děsivé vyvrcholení (a la "Norman Bates a jeho matka" - kdo ještě nečetl, nemusí se bát, že něco prozrazuji - ostatně tato dvojice se představuje v knize ihned v úvodu...). Co se manželky hlavního hrdiny týká, kterou zmiňují ostatní komentátoři, tak mně nepřipadalo, že by měla nějakou podstatnou úlohu, tím méně nedostatečný prostor, spíše mi vadila - trochu mi vůbec vadily poněkud násilné vsuvky o rodinném životě bývalého detektiva.

Peti
23.05.2013

Tato kniha se mi velice líbila, byla jsem napnutá až do konce. Děj měl spád, záhady se stupňovala a výsledek mě až vyděsil, jak jednoduše se dá odhadnout chování a reakce. Jediné co jsem měla inteligentnímu detektivovi za zlé, byl jeho přístup k rodině, se divím, že nějakou manželku ještě vůbec měl :).

Izu
06.11.2012 3 z 5

Dobrý originální příběh,jen detektiv mi přišel hodně chladný ve vztahu k manželce,která byla velmi sympatická postava.

dalimoni
19.08.2012 5 z 5

Velmi kvalitně propracovaný thriller, který čtenáře napíná od začátku až do konce. Těším se na další knihy tohoto autora, které budou mít u čtenářů tohoto žánru určitě velkou oblibu. Hodně se mi líbila vedlejší role manželky hlavního hrdiny, která sice neměla v knize tak velký prostor, ale její postava byla docela klíčová.

detektivní a krimi romány

John Verdon