Daruj mi křídla

Daruj mi křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308282/bmid_daruj-mi-kridla-LJa-308282.jpeg 4 106 28

Aiden je zcela spokojený se svou samotou, ve které mu nikdo nenarušuje jeho klid a stereotypy. Pokud něco vážně nesnáší, pak změny, lidi a svého otce. Brian Scott je mladý, bezstarostný, miluje společnost a neumí dodržovat řád. A právě byl povýšen na zástupce ředitele obchodního oddělení, Aidena Cartera. Po prvním dni Brian už chápe, že varování kolegů nebyla jen prázdnými slovy a že sdílení kanceláře s novým nadřízeným bude ještě větší výzvou, než si dokázal představit.... celý text

Snílek1980
06.04.2024 4 z 5

Předem přiznávám, že mě kancelářské romance neberou. Rozhodně to není prostředí, které bych v knížkách vyhledávala. Nebýt skutečnosti, že se jedná o příběh dvou gayů, vůbec bych po něm nesáhla. Což by ovšem byla chyba. Román jsem si užila od první do poslední stránky. Asi jsem svým způsobem zaujatá a klišé, které by mi u klasické hetero romance lezlo na nervy, mě tady bavilo. Každopádně podle mě autorka píše moc hezky a ráda bych si od ní přečetla ještě něco dalšího.

Kiwicatko
11.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Me se to teda libilo moc. Postava Aidena me vylozene zaujala a kdyz ho Brian opustil, mela jsem skoro az slzy v ocich.
Cekala jsem, ze se jeste nejak provali Brianuv exces, ale asi pri nem stali vsichni svati.
A zajimala by me reakce Aidena na posledni vetu :)

Luciee113
26.06.2023 5 z 5

Tento styl psaní moc nepreferuji, ale jelikož je kniha fakt dost dlouhá, tak jsem si na něj časem zvykla... a z toho už je jasné, že i když je kniha dlouhá, tak je napsaná tak zajímavě, že jsem u ní vydržela až do konce. A na konci zůstal i hřejivý hezký pocit, takže nemůžu hodnotit jinak, než kladně.

Gaabii
26.03.2023 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila a moc hezky se četla. Za mě tam nebylo žádné hluché místo. Určitě si v budoucnu zase ráda přečtu.

KláraH.
02.09.2022 2 z 5

Nenapsala bych to lépe než @Allka níže, za mě zbytečně natahované, zbytečně technické detaily posilovacích strojů a kancelářské práce (z čehož se snažím spíš utéct a nemusím o tom ještě číst), několik (mnoho) slepých odboček, které vůbec nechápu, proč v knize jsou. Znovusblížení je velmi prapodivné, ale upřímně - ono se to tak asi fakt děje, prostě najednou "vše zapomenuto" z obou stran. Trochu ubrat na rozvláčnosti a přidat na hloubce a byla by to super kniha. Takto musím hodnotit spíš níže.

LenRan
17.01.2022 4 z 5

Příběh je moc pěkný, bavilo mě to, jediná vada na kráse je, že autorka píše o dvou osobách, které ale oslovuje čtyřmi jmény. V jednom odstavci použije jednou jméno a podruhé příjmení a to mě teda strašně mátlo, někdy člověk fakt nevěděl kdo co říká a komu. Jinak ale moc pěkná MM romance.

TomTomis
19.07.2021 4 z 5

Číst MM romance po sobě má za následek, že děj pak splývá dohromady, pokud píšete dojmy po pár týdnech od přečtení. Na této knize mě jistě zaujala typická počáteční nenávist, která se změní ... No čekal snad někdo něco jiného? Setkáváme se s hlavními hrdiny, kteří i přes svoje chyby nakonec najdou cestu k čtenářově duši. Zaujala mě postava sestry jednoho z hrdinů i propracované některé další charaktery. V rámci tohoto žánru mě to bavilo. Nečekal bych od toho ale nějakou vysokou literaturu, což knize zajisté nevytýkám :)

vera4097
20.02.2020 4 z 5

Ten konec.... :D T_T ja chci vědět co bylo dál :D

M.anon
19.12.2019 5 z 5

Za mě 100%. Samozřejmě, že by se pár chybek našlo, ale to v každé knížce. Mě se překvapivě nevrlý Aiden líbil hned od začátku :-D.

bari_be
11.11.2019 4 z 5

Milá, nenáročná oddechovka, kterou jsem četla během bezstarostných dní u moře. Nemohla jsem zvolit lépe. Něžný, romantický příběh, který by dle mého mohl nabrat trošku na dravosti, ale autorka se očividně nechtěla pouštět do milostných scén. Děj plynul přirozeně, bez zbytečných zápletek a vyhrocených situací. Krásný příběh.

Etule
05.08.2018 3 z 5

Tak nějak nevím, co si o knize myslet. Poměrně dost mi to připomínalo Muffin a čaj (který se mi tedy rozhodně líbil více), rozhodně povahou Aidena i Briana. Četla jsem na mobilu, kde se mi neukazovalo kolik má kniha stran. Překvapilo mě, jak dlouho jsem ji četla a pak najednou koukám, že má 550 stránek. Což si teda nemůžu pomoct, bylo to opravdu moc.
Začátek mi přišel strašně zmatený, ale jak Aiden sundaval masku bylo to lepší. Líbil se mi jejich víkend u Aidenova otce. Nicméně si myslím, že zápletka s tím, jak se Aiden rozhodl pomoct Brianovi ohledně bratra už tam byla navíc. Zbytečně natahované, bohužel.
Ale jako oddechovka super. :)

Allka
23.05.2018 2 z 5

Příběh spadá do kategorie naprostých oddechovek (nebála bych se ani označení "červená knihovna"), je velice jednoduchý, dost předvídatelný a obsahuje spoustu klišé. Což by mi zase tak nevadilo, něco takého jsem očekávala, už když jsem si přečetla anotaci. V čem vidím větší problém, jsou: klišovitost a plochost hlavních postav, všechny vedlejší charaktery bez chuti a zápachu a rezignace na jakýkoliv originální nebo ozvláštňující prvek, který by knize dodal jiskru. Je také vidět, že autorka si nedala příliš práce s technickými detaily (prostředí, reálie, časový rámec příběhu), a o jazykové (pod)úrovni a textových chybách ani nemluvím (co takhle si příště najít nějakého korektora, hm?). No, a délka je přímo zdrcující. 550 stran? Proč proboha? Kdyby se kniha osekala na polovinu, nic by se nestalo. Alespoň bychom se vyvarovali šílené repetitivnosti činností, několika odboček, které vůbec nikam nevedou, a taky toho, že se Brian i Aiden budou najednou chovat, jako by jim něco spadlo na hlavu, jen aby se tam "ještě něco stalo".
Abych to shrnula - neměla jsem vysoká očekávání, ale i ta malá Daruj mi křídla bohužel zklamalo. Nicméně... Číst se to dá. To zas jo. A pokud máte přelouskané už všechny ostatní LGBT knihy, které u nás vyšly, nemáte možnost číst v jiném jazyce a netrpělivě vyhlížíte vydání dalšího počinu z této kategorie, zkrátit čekání si tímhle můžete, v zásadě vám to asi neublíží.

Salida
15.05.2018 5 z 5

Tak tato knížka je jedna z nejlepších, co jsem poslední dobou četla. Neobvyklé téma, velmi krásně napsané. Nyní čtu knihu už po druhé hned za sebou, nějak se nemůžu s Aidenem a Brianem rozloučit. :) A rozhodně ji nečtu naposledy. Sice tam není žádná zásadní zápletka, děj předvídatelný, nicméně knížka je to opravdu krásná, odpočinková. Ty kluky jsem si zamilovala, chtěla bych být jejich BFF. :) Líbila se mi jejich nenávist a pak postupné sbližování, jak to tak bývá. Není tam žádná hysterická nána, kterých je v "normálních" románech víc než dost. Těším se na další knihy spisovatelky.

kubla111
23.03.2018 2 z 5

Vydržel jsem jen půl knihy, kde sledujete protivného Aidena, jak se pomalu po špatném vztahu sbližuje s novým podřízeným Brianem, který je protipól Aidena. A nic víc. Nic víc. Nic víc se neděje až jedou společně za otcem a tam dojde konečně ke sblížení, ale protože jsem při koupení knihy netušil, že je to kniha o homosexuálech, snažil jsem se ji dočíst. Příště budu lépe číst anotace či diskuse čtenářů, dobře mi tak. Na nálady klučíků fakt zvědavý nejsem, i když vůči jejich orientaci nic nemám, ale nemusím o nich číst ani je vidět.

Rowana
03.01.2018 5 z 5

Aidena i Briana mám opravdu moc ráda. Příběh jsem četla už několikrát a nevylučuji, že se k němu zase časem vrátím.

rycccy
29.10.2017 5 z 5

Musím té to knize dát plný počet, jelikož není moc těchto knih. Ano někdy mi to čtení autorka ztěžovala - zvláštní styl psaní, v některých odstavcích jsem se trochu ztratil kdo s kým hovoří, tak jsem si to musel přečíst ještě jednou. Musím říct, že zápletka byla dobrá, né skvělá, ale dobrá. Bavilo mě to.

Janičta
30.09.2017 2 z 5

Autorka ještě potřebuje dost vyzrát, zlepšit stylistiku, rozšířit slovní zásobu, aby se nám potom někdo "nezjevoval ve dveřích, zjevně překvapen" - to se z toho potom zjevuji já... jde to přece napsat i jinak a nejen v tomto případě.
Příběh a hlavní rozkol milenecké dvojice by chtěl trochu poladit, abych si mohla říct - jo proč ne, to chápu.
Beru to jako úplně jednoduchou oddechovku, ale i tak mám určité nároky. Jako autorčin prvopočin se to dá přečíst

Ruxandra
29.08.2017 4 z 5

Zajímavý kousek s LGBT tématikou, které moc není. Když pominu technické chybičky, četlo se to dobře a zakoupení rozhodně nelituji.

Mátová
18.01.2017 5 z 5

Velmi příjemná nepřeslazená romantická oddychovka, která mě prostě bavila a měla vše co má mít. Jsem ráda, že se LGBT tematika dostává na světlo. Jen některé technické detaily by chtěly trochu doladit, ale jinak spokojenost.

Monolit0713
15.12.2016 5 z 5

Fakt se mi to líbilo. Chvilku mi trvalo, než jsem "přepla" z klasické milenecké dvojice na dva mužské, ale byli mi oba něčím blízcí.

homosexualita společenské romány LGBT, queer, LGBT+

2016  83%Daruj mi křídla
2018  74%Pětkrát out

Kniha Daruj mi křídla je v