Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Dárek z pravé lásky: 12 zimních políbení

Jestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/266602/darek-z-prave-lasky-12-zimnich-poli-4go-266602.jpg 3.9278

My True Love Gave to Me: Twelve Holiday Stories (2014)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, CooBoo

Andy0892

Krásná obálka, skvělý nápad spojení několika spisovatelů do jedné knihy, skvělá byla i zvolená forma příběhů, ale přesto tomu něco chybělo...

medlovice

Je horký červem , venku tropy a já čtu vánoční příběhy. Nejsem ani cílová skupina, kniha je určena pro mladé a dospívající, Ale kdo by odolal tomu krásnému obalu máta a jeřabinka a už vůbec nejde odolat názvu Dárek z pravé lásky.
Kniha má hezký obal a grafickou úpravu, je vhodná jako dárek . Nejde hodnotit knihu povídek jako celek, jedna se mě líbí druhá ne, některé postavy si oblíbím a jiné nepochopím, celkový dojem dobrý.

Vysilující komentař od Litocha je velmi výstižný.

Litocha

S povídkami obecně mám ten problém, že často nenaplní svůj potenciál. Vtáhnout čtenáře, vykreslit postavy i prostředí na malém prostoru, zhustit a dovést děj i postavy k nějakému smysluplnému konci, to už chce šikovného spisovatele. A když je těch spisovatelů navíc dvanáct, zákonitě se leccos nepovede.
Myslím, že tady se to povedlo tak napůl. Celkový dojem z knihy mám docela dobrý, nepochybně i proto, že jsem povídky nečetla v pořadí, v jakém jsou v knize, ale osvědčené autorky a nejlépe hodnocené povídky jsem si nechávala nakonec.

O půlnocích - Milé, ale předvídatelné. Noel má sice osobité rysy (jak je u R. Rowellové koneckonců zvykem), takže působí uvěřitelně, ale celkově jsem od téhle autorky čekala trochu víc. ***

Dáma a liška - Slabé. Zkratkovitý děj, nezajímavé postavy, zápletka prostinká. Jediné, čím se povídka trošku vymykala, byly ta "kostýmní" podrobnosti. **

Andílci ve sněhu - Nepravděpodobné a klišoidní, ale celkem příjemné. ***

Najdeš mě podle Polárky - Nápad zajímavý, zpracování pokulhává. Krátké, nepropracované. Celkově promrhaný potenciál. **

To je yulský zázrak, Charlie Browne - Tady jsem spokojená, oblíbená autorka mě nezklamala. Sice se napohled nic moc neděje, ale opak je pravdou, postavy jsou jako živé a jejich příběh mě zaujal. ****

Váš záskok za Santu - Docela zajímavé náznaky a podněty k zamyšlení, ale je to neuzavřené, spousta věcí je hrubě nedotažená. Působí to jako vytržené z většího celku, jako samostatná povídka příliš neobstojí. ***

Krampuslauf - šlápnutí vedle **

Cos to sakra provedla, Sophie Rothová? - Něco takového jsem si představovala. Mimořádně sympatická hrdinka se smyslem pro humor, tak trochu pohádková atmosféra, ale přitom reálné problémy. Dojde i k vývoji hlavní postavy. Výborně. ****

Kyblíky s pivem a jezulátko - Přes všechny nedostatky mi to přišlo milé. I ten andělsky hodný pastor mi k těm Vánocům docela sedí. ***

Vítejte ve Vánocích, CA - Hezké. Obávala jsem se nějaké velké magie, ale naštěstí na ni nedošlo. Sice to skončí selankovitě, všechno je úhledně zabaleno a převázáno lesklou stužkou, ale když jsou ty Vánoce... ****

Betlémská hvězda - Neskutečně přitažené za vlasy (na mnoha frontách). A tu lásku jsem jim nějak nevěřila. Ale jinak docela hezký příběh o hledání domova. ***

Dívka, která probudila Snílka - Pro mě další omyl. Taková Popelka dovedená do extrému, všechno je vyhrocené, přepjaté. Podmínky nuznější než nuzné, kazatel čiré zlo, Neve naopak úplná bohyně. Vymyšlený svět jsem autorce moc nevěřila a pojmenování takové mocné bytosti Snílek? Co to má být? **

Pamima

Krásná knížka, plná zajímavých povídek. Moc se mi líbila a připomněla mi nádhernou atmosféru Vánoc... Pokud máte jako já rádi nenáročné příběhy se šťastným koncem, toto je sázka na jistotu.

Blondebookdevil

Tak jako u všech povídek si každý najde tu svou, která ho nějakým způsobem chytne za srdce. Pro mě to byla Vítejte ve Vánocích, CA. Od Davida Levithana byla taky skvělá. Převážná většina z nich je ale opravdu jen zimní políbení a vůbec nevadí je číst jindy, než o Vánocích. :-)

Žožik

Takové průměrné čtení. Přečteno za dvě odpoledne. Některé příběhy (O půlnocích, To je yulský zázrak, Charlie Browne a Vítejte ve Vánocích, CA) se mi líbily víc a některé (Váš záskok za Santu, Dívka, která probudila snílka) zase méně. Je to ten typ knihy, nad kterou ani nemusíte přemýšlet, když ji čtete.

Malíček

Tahle kniha se mi neskutečně líbila svou obálkou a celkovým designem, navíc mám ráda příběhy autorek, které do knihy přispěly (Gayle Formanová, Stephanie Perkinsonová a Rainbow Rowellová), takže jsem si myslela, že kniha mě nemůže zklamat.
Opak je pravdou, bohužel. Z 12 příběhů se mi líbily asi 3, další tak 3-4 byly průměrné, a zbytek? Nezajímavé, nudné nebo přitažené za vlasy. Celkově na mě kniha neudělala takový dojem, jaký jsem čekala. Což mě mrzí.
Co se druhé knihy "Letní dny a noci" týče, tak mě opět láká si ji přečíst a mít ji doma jen to krásné a originální designové zpracování.

TerraNova

Knihu jsem četla hlavně kvůli autorce Rainbow Rowell, která mě svým příběhem nezklamala a Jenny Han, které mě celkem bohužel zklamala - tahle autorka by neměla psát fantasy příběhy. Byly tam asi ještě dva příběh, které mě bavili, ale jinak nic moc, takže knihu jsem ani neměl chuť dočítat a to jsem byla v poslední třetině knihy, prostě to nešlo. Za mě většina povídek buď nedávala smysl, nebo byly nudné svými dlouhými popisy a divnými postavami. Jasně, je to knížka o kouzlu Vánoc, ale i tak mi to přišlo jako pohádky pro třináctileté holky. Takže kniha putuje do mého seznamu nedočtených knih, proto ji ani nebudu hodnotit. Myslím, že proto mě ani neláká přečíst si druhou knížku "Letní dny a noci". Tohle prostě vzdávám.

michaela3483

Příjemné čtení...

šneki

Celkově pěkné počtení, ale spíše na 3,5*. Některé povídky (Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?; Krampuslauf) se mi dost líbily, jiné byly spíš podprůměrné.

monushka

Nebyla to spatna kniha, nektere povidky se mi libily, nektere me vubec neoslovily, nektere jsem mela prectene hned, nektere mi docela trvaly. Zkusila jsem sahnout po knize, ktera ve mne vyvola tu pravou vanocni atmosferu. Nebylo to ale primo to, co jsem si predstavovala.

IsobelleFarbs
28.12.2017

Pěkná knížka do předvánočního času. Některé povídky byly lepší jiné horší. Ale všechny vcelku pěkné. Průměrem mi to vyšlo na 3, 58 hvězdičky. Ale nakonec jsem se přiklonila k těm třem, protože některé povídky se mi táhly a celkově jsem tuto knihu četla velmi dlouho. Více hodnocení u jednotlivých povídek.

Francesca14
10.12.2017

Knihu jsem si koupila už dávno, ale první dvě povídky nebyly nic moc, tak mi pak trvalo dlouho, než jsem se k ní vrátila. A teď k blížícím se Vánocům se hodila výborně. Jsou tam tak dvě, tři povídky, které za moc nestojí, ale jinak mě knížka bavila. Všechny příběhy jsou dost romantické, dost americké a dost vánoční. Pokud někomu vadí klišé a to, že skoro všechny povídky obsahují pohádkové schéma - princ/občas princezna na bílém koni, který/á se objeví ve chvíli, kdy to s princeznou/princem jde z kopce (většina postav je buď chudých, nebo má nějaké problémy v rodině, nebo oboje) - tak tohle čtení asi nebude nic pro něj, ale jako odpočinkové vánoční čtení je to ideální. Navíc je zajímavé pozorovat na tom rozdílný styl autorů a člověk je vždycky zvědavý, o čem nadcházející povídka bude. Dala bych 4,5 hvězdy, ale přiklání se to spíš k pěti.

whiolet
20.11.2017

Ideální knížka do tohoto nevlídného počasí.
Opravu jsem si jí moc užila. Ano byly tam dvě povídky, které bych označila jako průměrné,ale naštěstí měly málo stránek.
Takže pokud se vám nechce ven a hledáte trochu romantiky, udělejte si horkou čokoládu a směle do čtení :)

Etule
15.11.2017

Miloučké čtení, které jsem si sice chtěla nechat na Vánoce, ale po kterém jsem nakonec sáhla na poličku v knihovně. Pět hvězd ode mě dostaly následující povídky: Dáma a liška; To je Yulský zázrak, Charlie Browne; Vítejte ve Vánocích, CA a Dívka, která probudila snílka.
Po zprůměrování mi to vychází na 3,5*. Teď jen konečně ulovit v knihovně i letní povídky. :)

evilinka98
04.11.2017

Knížu jsem přečetla doslova jedním dechem. Nejsem úplně fanynka povídek, ale tyhle mě do sebe vtáhly a vypustily až na poslední straně. Líbí se mi různost jednotlivých příběhů spojených tématem. Rozhodně dopuručuji, hlavně v podzimníma zimním období, někde večer zachumlaná do deky s hrnečkem dobré kávy.

Kačkaknihomol
26.07.2017

Kniha mě nejdřív absolutně odradila povídkou O půlnocích. Byla laciná a připadala mi nedodělaná. S každou další povídkou se to ale zlepšovalo, takže to tak zlé nakonec nebylo. Nejvíc se mi líbily povídky To je Yulský zázrak, Charlie Browne a Dívka, která probudila snílka.

Selfinka
17.07.2017

12 povídek, každá je úplně jiná, ale všechny jsou krásné! Skvělé čtení! :)

Sunday
16.07.2017

Evokuje jednu vzpomínku, jedno zimní ráno, jednu už skoro zapomenutou LÁSKU...čerstvý jiskřivý sníh, dělám do něj PRVNÍ STOPY, protože je neděle (sunday) a všichni ještě spí...

surynas
18.06.2017

Perfektní vánoční čtení do křesla s hrnkem kakaa a talířem cukroví. Ale kdyby nebyla zima nedokážu si představit že bych se na knihu dokázala naladit a proto dávám tři hvězdy, jako u Eleanor a Park.

ajla5
29.05.2017

Tato kniha mne překvapila. Nic jsem si od ní neslibovala a jaké překvapení! Nejvíc se mi asi líbil Yulský zázrak a Snílek, ale i ostatní povídky byly moc pěkné.

Dikyld
21.05.2017

Kniha hezká, čtivá, ale zase záleží na autorech. Popravdě nejvíce se mi líbila od Rainbow Rowell a S. Perkins, ty byly dokonalé. I ostatní se mi hrozně líbily, ale nejslabší mi přišlo Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?, Záskok za Santu a Krampuslauf. Prostě mi nepřišly nějak hezky zpracované.
Jinak velmi povedená knížky :)

JanaPol
24.04.2017

Nedočetla jsem....:-(

cérka
10.04.2017

Krásné, jemné, kouzelné a lásky plné. Nádherná kniha, vizuálně i obsahově! Já vlastně nechápu své rozhodnutí. Krátké příběhy nemám vůbec ráda (jenže má oblíbená Káťa dala pět hvězdiček, tak to musí být dobrá kniha! :-)) A za mě opravdu je!
Knihu hodnotím jako celek, ano, dvě možná tři povídky byly slabší, ale i tak musím dát pět hvězdiček. Šťastné a veselé Velikonoce :-), kniha se dá číst celoročně :-)

PinkAlicorn
23.03.2017

Krása! Nevím, co dodat! Kouzelná knížka, všechny povídky jsou skvělé a čtivé, bylo mi hrozně líto, když jsem knížku vracela do knihovny...
Nejpovedenější podle mě byl příběh Vítejte ve Vánocích, CA. Ale i všechny ostatní se mi strašně moc líbily. Narozdíl od většiny ostatních se mi moc líbil i ten poslední.
Samotné zpracování knihy, jako okraje stránek a podobně je prostě krásné! DOPORUČUJU!

Mojepočteníčko
06.02.2017

Dvanáct zimních povídek protknutých Vánocemi, láskou, kouzly a tajemstvím. Pro mě opravdu hodně odlehčená knížka, bohužel zvolená ve špatnou dobu. Nějakým způsobem jsem zkrátka přehlédla slovo Vánoce na zadní straně knihy, a proto pro mě bylo její kouzlo poněkud pomíjivé.
Povídky jsou čtivé, mnohdy s překvapivým závěrem. Obálka knihy je velmi příjemná na dotek a i po grafické stránce je moc pěkně zpracovaná.
Knížku bych doporučila především skupině čtenářů YA literatury, ale pokud i někdo jiný zatouží po něžných příbězích, které dokáží zahřát v nepříjemně mrazivých dnech, pak může po knize sáhnout i on.

Anne Leyyd
04.02.2017

Rozhodně kladně hodnotím nápad na vytvoření této povídkové vánoční knihy. Moc se mi líbila i obálka a vnitřek zpracování (snad kromě té všudypřítomné růžové barvy... - mnohem lepší by bylo dát třeba každé povídce jinou barvu, ale to bude asi věc názoru).

Co musím vytknout, tak velký počet překlepů.

A co se týče samotných povídek:

O PŮLNOCÍCH – 4,5 * - krátká, milá, sympatické postavy.

DÁMA A LIŠKA – 3,5 * - tak trochu duchařská, originální, ale postavy mě tolik neoslovily.

ANDÍLCI VE SNĚHU – 4 * - dobrý nápad, čtivá. Jen mě trochu zarazilo, že kluk zná (a pozná) kleštičky na řasy a dokonce rozezná značky bot. Hmmm?

NAJDEŠ MĚ PODLE POLÁRKY – 3 * - zvláštní, poněkud neuzavřená. I když zařadit povídku do prostředí se Santovými pomocníky hodnotím jako originální nápad, přesto mohla být mnohem lépe zpracovaná.

TO JE YULSKÝ ZÁZRAK, CHARLIE BROWNE – 5 * - pro mě je z celé knihy tato povídka klenot. Moc jsem si oblíbila sympatické postavy Severa a Marigoldy :-) Pěkně promyšlený děj a hodně jsem se nasmála. Prostě S. Perkinsová :-)

VAŠ ZÁSKOK ZA SANTU – 3 * - nápad dobrý, ale nijak extra dobře zpracovaný, prostě... kromě upřímné snahy hlavního hrdiny téměř o ničem.

KRAMPUSLAUF – 1,5 * - Čerti a Vánoce? Vážně? ... ... ...

COS TO SAKRA PROVEDLA SOPHIE ROTHOVÁ? – 3,5 * - Nápad dobrý, styl psaní dobrý, postavy dobré, ale... prostě ten konec jsem nedovedla uvěřit. Takový... eee, toto mi nesedlo.

KYBLÍKY S PIVEM A JEZULÁTKO – 4 * - Líbil se mi ten nápad i postavy. Jen mě moc mrzí, že povídka skončila tak brzy, docela ráda bych věděla, jak to bylo dál...

VÍTEJTE VE VÁNOCÍCH, CA – 4,5 * - Po Yulském zázraku se mi tato povídka líbila jako druhá nejvíc. Ben byl skvělý, pasáže s vynikajícím jídlem taky... A celkové vyznění povídky bylo takové vánoční, pozitivní a kouzelné :-)

BETLÉMSKÁ HVĚZDA – 4,5 * - Trochu mi ten konec zaváněl levným americkým romantickým filmem, ale mě se to prostě líbilo. Bylo to vánoční a nápad na začátku rozhodně velmi originální.

DÍVKA, KTERÁ PROBUDILA SNÍLKA – 1,5 * What on Earth was this? Tedy, čekala jsem nějakou velmi příjemnou tečku na konec, ale toto... Na jednu stranu oceňuji nápad, ale opravdu jsem byla zmatená a lehce rozladěná z celkového kontextu. A jestli toto měla být vánoční povídka, tak se na mě nezlobte, ale... vážně?

Za naprosto nejlepší povídky považuji:

3. místo: Betlémská hvězda / O půlnocích
2. místo: Vítejte ve Vánocích, CA
1. místo: To je Yulský zázrak, Charlie Browne

monita333
28.01.2017

Knížka mě opravdu okouzlila svou vánoční atmosférou :3 Nádherné krátké příběhy, které vás donutí se usmát štěstím. Hledala jsem něco podobného jako Sněží, sněží a našla jsem. Mohu jen doporučit :))

Bookgirl
19.01.2017

Kniha mě příjemně Vánočně naladila. Některé povídky, mě opravdu nadchly. Jiné tolik ne, ale nevadí. I tak moc doporučuji!

Market = )
05.01.2017

Než jsem četla poslední povídku, říkala jsem si, že některý povídky se mi líbily strašně moc (že bych z nich chtěla knížku aspoň na 300 stran :-) ) a u některých mi chvíli trvalo, než jsem jim přišla na chuť, ale v zásadě se mi nakonec líbily taky. Bohužel poslední povídka utvořila třetí kategorii a to "ještě že to je jen povídka a není to delší", protože pro mě byla úplně mimo (mimo mísu a mimo i celkově...). Věčná škoda, že byla až jako poslední a neodbyla jsem si jí hned na začátku. Za mě knížce moc nepomohl překlad - párkrát jsem si všimla neobratných použití cizích slov a jejich skloňování, ale na celkový dobrý dojem to vliv nemělo. Jinak moc doporučuju, krásně vánočně - různorodě pojaté, úžasná obálka i barvy - tolik tyrkysové, zlaté a magenta je pro mě rozhodně polovina úspěchu knihy :-).