Mozaikový zločin

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Príbeh Leoniho knihy sa začína v čase, keď bol najznámejší taliansky básnik, Dante Alighieri, zvolený za priora, člena florentskej Rady. V atmosfére vratkej politickej rovnováhy je v Kostole svätého Júdu, za Hradbami, spáchaný nezvyčajný zločin. Jeho obeťou je jeden zo zakladajúcich členov novej univerzity (Studium florentinum), majster mozaikár Ambrogio. Je zavraždený krutým, no veľmi originálnym spôsobom: popálený nehaseným vápnom a zaliaty maltou – materiálom, ktorý používal pri svojej práci. Vyšetrovaním nezvyčajnej udalosti je z úradnej moci poverený práve Dante. Celé vyšetrovanie sa nesie v duchu tajomného päťuholníka, magického symbolu a znamenia, ktoré vrah zanecháva na mieste činu a na telách svojich ďalších obetí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51095/mozaikovy-zlocin-4nl-51095.jpg 2.919
Série

Dante Alighieri 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Slovart (SK)
Orig. název

I delitti del mosaico, 2004

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Mozaikový zločin

Přidat komentář
alibaba72
09. ledna

Přečteno jedním dechem a moc se mně líbilo, že autor postupně dávkoval blížící se hrozby.

Galadwen
31.08.2017

Pozitivem knihy je věrohodná atmosféra a zajímavý nápad použít jako detektiva známou historickou osobnost v přelomovém roce jejího života. Nicméně nebavilo mě to. SPOILER! Děj je rozvleklý, nepřehledný a nesmírně upovídaný, což bych snad ještě překousla, kdyby měla logiku vnitřní motivace postav, zejména vraha - proč proboha kvůli tajemství zabije brutálním způsobem dva lidi, načež totéž tajemství dobrovolně vykecá detektivovi? Nadto je jak motivace vraha, tak jeho odhalení dost deus ex machina, čtenář se nemá skoro čeho chytit. Co mi ovšem vadilo nejvíc, byla samotná hlavní postava, protivný nadutý chlap pohrdající všemi ostatními. Těžko se s takovým ztotožnit nebo mu držet palce.


Eicherik
11.03.2017

Námět knihy je celkem dobrý, ale samotné provedení trochu pokulhává. Děj se pomalu rozjíždí a filosofické rozhovory beru jako veliké plus. Jako největší nedostatek hodnotím závěr knihy, ten se dle mého názoru moc nepovedl. Dobrý nápad byl dle mého soudu promarněn.

kryspin66
04.01.2015

Musím napsat, že sem vcelku z této knihy rozpačitý. V jednu chvíli je děj poutavý že se od něj nelze utrhnout a vzápětí je tam spousty rádoby filozofických rozhovorů téměř nic neříkajících. Chystám se číst i druhou knihu Záhady světla tak jsem zvědavý co děj přinese.