Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/199191/bmid_dama-s-kameliemi-6MK-199191.JPG 4 1242 191

Slavný romantický příběh o lásce mladíka z dobré rodiny k mladičké venkovské dívce, která se v Paříži proslavila jako kurtizána. Mladý právník s ní odjíždí na venkov a dívka, která chce žít jen pro něho, zcela změní svůj život. Láska milenců se ale střetne s vůlí mladíkova otce, který se obává, že tento poměr ohrozí dceřin sňatek a dobré jméno rodiny. Dívka přinese svému milenci tu největší oběť: předstírá, že ho již nemiluje a vrací se do Paříže k dřívějšímu životu. Milenec se domnívá, že ho zradila a teprve u jejího smrtelného lože se dozvídá pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La Dame aux camélias , 1848

monula101
30.05.2012 5 z 5

Knizka velmi poutava.Dostala me az do slz a vzlykani takovy pocit jsem dlouho nezazila u knizky.100% doporucuji

Lenynek
03.04.2012 5 z 5

Tohleto je klasika. Nádherná klasika. Silný příběh, dojemný a zakázaný vztah a špatný konec. Moje top! :)

St. Jimmy
25.02.2012 5 z 5

Opravdu moc pěkná, i když stejně tak dojemná a smutná kniha. I když jsem ji četl ve slovenčině (prý naše generace už slovensky neumí), tak jsem si užil každý řádek a každou zápletku, tvořící tento velkolepý příběh. Příběh o tragicky končící lásce rozdílně postavených lidí, které nepřála doba a okolnosti. Posledních pár desítek stran (zvláště pak psaní Marguerite) bylo neskutečně dojemných. Nádhera.

Stepanek
08.10.2011 4 z 5

Jak marnivá žena, jak marnivý muž...

WEIL
02.07.2011 3 z 5

Je zajímavé, že v té době se vyskytlo víc takových románků na podobné téma.
Vysvětluji si to tím, že i tehdy bylo víc čtenářek než čtenářů, takže je víc zaujal přesvědčivý příběh mladé vydržované dívky, která nedopadla dobře, takže ji čtenářky rády politovaly.

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Myslím, že spojení krásné a smutné tuto knihu vystihuje dokonale.

Alix
13.02.2011 4 z 5

Hezké a smutné. Neubráním se srovnávání se Zolovou knihou Nana. Taky příběh kurtizány, ale ze zcela jiného úhlu.

Slečna L.
08.01.2011 5 z 5

Jelikož miluji kritický realismus, je Dáma s kaméliemi jednou z mých nejoblíbenějších knih.
Zápletka nebo zvrat téměř na každé stránce, přečetla jsem ji za jediný večer! Smutná, krásná.

Adelle
19.12.2010 5 z 5

Tuto knihu jsem si ihned zamilovala.. Podivilo mne, jak je kniha malinká, musela jsem se krotit, abych ji nepřečetla za jediný večer. Příběh je napínavý. Pohltila mne.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

K téhle knížce jsem se dostaval vlastně omylem v mé "Dumasovské" éře. Až když jsem ji začala číst, zjistila jsem, že autorem není Ten Dumas, ale jeho nemanželský syn. Ostatní jeho díla jsou téměř neznámá. Díky ale za toto půvabné, zčásti autobiografické, inspirující k opěře La traviata.

Lithin
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších romantických knih, jakou jsem četla. Příběh pro mě byl neustálým překvapením a hlavní postava Markéty obdivuhodná.